Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: чистачки

  1. #1

    Default чистачки

    колеги до сега не забелязах никой да обелва и дума за чистачките на нашите красавици. то е ясно че ще са от милано моторс, но някой знае ли цени, технология на слагане (предвид пръскалките) и т.н.
    ще съм ви благодарен ако споделите опит

  2. #2

    Default

    ми аз съм решил да си сложа от хубавите Бош АероТуин, че наистина са най-добрите ми се струва. Но ще си преправям тръбичката на пръскалките...ще я скъсяи ще я монтирам към рамото само.....ако скоро го направя ще споделя...
    Всъщност единствения ни лимитиращ фактор са именно пръскалките.....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    оригиналните са 60 лв.бройката,ако искаш да слагаш други трябва да сменяш и рамената иначе не става,предполагам ще е същото и за Бош
    Alfa Romeo GTV 2.0TS 16V

  4. #4

    Default Re: чистачки

    Quote Originally Posted by bouncer
    колеги до сега не забелязах никой да обелва и дума за чистачките на нашите красавици. то е ясно че ще са от милано моторс, но някой знае ли цени, технология на слагане (предвид пръскалките) и т.н.
    ще съм ви благодарен ако споделите опит
    Смени ли ги колега? ако ги смениш сподели от къде ги взе и как са? 10х
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз днес монтирах Аеротуин на обикновенните рамена на Фиат Купе-то. По принцип знам, че като се купуват нови в комплекта трябва да има щипка-преходник за обикновенни рамена. Аз нямах. За това се наложи да си поиграя един следобед, но съм доволен от резултата. Ако искате да ви покажа снимки.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Аз днес монтирах Аеротуин на обикновенните рамена на Фиат Купе-то. По принцип знам, че като се купуват нови в комплекта трябва да има щипка-преходник за обикновенни рамена. Аз нямах. За това се наложи да си поиграя един следобед, но съм доволен от резултата. Ако искате да ви покажа снимки.
    да, мерси предварително..пусни снимки!
    много ли играчка беше??
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Играчката беше докато реша точно как да застопоря Аеротуин-а върху обикновенните рамена и да не изглежда грозно. Освен това трябва и да е достатъчно стабилно за да не паднат в някой порой. Не можах да се въздържа и ползвах телоподаващото за по 2 капки на чистачка. Не е толкова страшно колкото звучи . Снимки, надявам се утре.
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ето снимките, които бях обещал на чистачки Аеротуин закрепени за обикновенни рамена. Съжалявам за закъснението, ала тия дни съм много зает.
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Още една в близък план
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #10

    Default

    Еее Мерси Венци!!! Добре е станало. Аз мислих, че по лесно ще е слагането, но ще видим. А "свинската опашка" на рамото за какво е?? при мен най-големия проблем е, че пръскалките са ми хванати на самите чистачки и представляват (предполагам си ги виждал) едни тръбички, та съм решил да ги скъся и променя за да мога да сложа като твоите

    Мерси за снимките още веднъж!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Свинската опашка на рамото държи тръбичката за пръскалката. При Фиат Купе-то пръскалките са закрепени за рамената. Моите за съжаление са счупени. Има няколко подробности при Аеротуин-а като ги сложих на нормалните рамена. Първата и най важната е, че съм чувал че като си ги купуваш от магазина може и в кутията да има щипки-преходници за нормални рамена. Аз нямах на разположение такива. После имаме по един винт М5 който се капва във втулката на чистачката. Там където влиза оригиналното рамо. Отвора на щипката за обикновенна чистачка се зазширява малко за да мине през нея винтчето. На края се слага по една гайка с периферия от неръждавейка за да се стегне към щипката. Аз лично реших и нея да капна съвсем деликатно за да не се развие и изпилих ликичко капката да не е грозна. Крайният резултат го виждате на снимките като важна подробност е, че запазваме възможността чистачките да се свалят от рамената при желание по нормалния начин.
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12

    Default

    Венци, много ти Благодаря за подробната информация!!! Много полезна. Аз когато стигна до смяната ще гледам и снимки да направя и да покажа при мен как е било.
    Мерси!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  13. #13
    започва да се пристрастява BAKA's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    33

    Default

    А ако се вземат оригинални за GTV не се ли решава по-лесно проблема с пръскалките, щото и ние с брат ми се чудим ка да стане работата? Сега сме с обикновени чистачки и е малко придобрена история, а в оригиналните дали си има място на което се закрепват тия ленти-пръскалки?
    Алфа е диагноза
    Аlfa 147 JTDm
    Alfa GTV Extreme
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Не знам кво са мъчите да си търсите преходници или да се чудите как да ги закрепите като продават аеро туйн за нормални рамена на същата цена като другите.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by BAKA
    А ако се вземат оригинални за GTV не се ли решава по-лесно проблема с пръскалките, щото и ние с брат ми се чудим ка да стане работата? Сега сме с обикновени чистачки и е малко придобрена история, а в оригиналните дали си има място на което се закрепват тия ленти-пръскалки?
    има да!! но "оригиналните" са си съвсем нормални чистачки с пера....но оригинални.
    А АероТуин-а си е сериозна чистачка!

    Абе трябва да се пробва и ще се разбере

    Quote Originally Posted by DeX
    Не знам кво са мъчите да си търсите преходници или да се чудите как да ги закрепите като продават аеро туйн за нормални рамена на същата цена като другите.
    Да, това го проверих днес и скоро точно такива ще взема!!
    Просто Венци е уцелил от другите... но пък си ги е направил супер.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •