Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: знаете ли за какжо се използва това? на 75 става вупрос

  1. #1
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default знаете ли за какжо се използва това? на 75 става вупрос

    това се намира при въздушния филтур ,ако може да ми обясните как деиства и дали има някакво зна4ение как ще стои там ето снимки ,мисля че е да се определя от къде да влиза въздух но не сум сигурен обяснете ми? какво предназна4ение има
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  2. #2
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    защо не мога да качА снимки както и да е това представлява не6то като капа4е с пружина която насо4ва въздуха . имате ли идеи
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  3. #3
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Аз си мисля че става въпрос за клапана за топъл и студен въздух на въздушният филтър, който е на реостатен принцип . Ако греша, моля да ме поправите!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  4. #4
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    за това става вупрос някакъв савет как трябва да стои при полужение 4е трабата за топля въздъх я няма а от другата за студения не влиза много за6тото този клапан е завартян по този на4ин и влиза само от дупката за топлия въздух
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  5. #5
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso_90
    за това става вупрос някакъв савет как трябва да стои при полужение 4е трабата за топля въздъх я няма а от другата за студения не влиза много за6тото този клапан е завартян по този на4ин и влиза само от дупката за топлия въздух
    Колега, най-вероятно не ти работи реостата, които движи клапата и не знам защо са я поставили точно в това положение. На моята Алфа тази клапа е застопорена с една пластина, най-вероятно за да осигурява постоянен поток на въздух за газовата инсталация, която е монтирана в Италия. Ако нямаш работещ реостатен клапан, то по-добре го нагласи така че да осигурява постоянен поток на въздуха. Този клапан става от Ланча Y или от Fiat Uno 1.
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    според мен е термостат за въздуха които има за цел при студен старт да осигури топъл въздух а съответно при загряване на мотора да смени позицията и да осигури студен въздух като по тоя начин све оптимизира качеството на сместа и се осигурява по плавен ход на мотора във всички диапазони аз лично много мразя всякакви такива системи и много бързо ги оформям

  7. #7
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    е някакви препоръки как да го наглася защото тои маи не мърда въопще и както го сложа кое е по добре студен или топул вуздух да влиза
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    затапи входа на кутията за топъл въздух махни всички тея клапи и термощуротии така или инак не живеем в сибир че да е важен топлия въздух и ако нямаш газова уредба с една тръба си пусни студен въздух от бронята или решетката ако има газ обаче недеи щото ще ти гасне като исключиш от скорост

  9. #9
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    затапи входа на кутията за топъл въздух махни всички тея клапи и термощуротии

    И аз съмна това мнение.Студен въздух=Повдече кислород=По-хубаво изгаряне и по добро КПД

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #10
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    значи клапанна го махам и да влиза дирекно през тръбата за студения а топлата да се запуши .ок мерси много ако има нещо пак ще питам благодарря колеги
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  11. #11
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    ...при студен старт да осигури топъл въздух а съответно при загряване на мотора да смени позицията и да осигури студен въздух ..
    Е тук точно имам 1 въпрос : при студен старт от къде ще осигури топъл въздух като и изпускатерните тръби са студени? Ако те са топли когава двигателя е даже по-топъл и няма смисъл. Аз заради тия ми разсъждения на старата ми Жулиета махнах и ламарината ,която "събираше" топлия въздух и тръбата дето го доставяше до филтъра - ако правилно си спомням картинката.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз лично на всичките алфи до сега съм изхвърлял тази клапа за топъл въздух. Отвора от към топлото съм запушвал и не съм имал проблеми. Може би защото не съм се вкарвал в излишни разсъждения. Колите палят вървят и се движат нормално. Всичките без една. Ала там проблема е друг
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default

    Това което знам аз за засмукването на топлия въздух(чел съм го някъде но ме мързи да го търся за да го цитирам точно) е че при много ниски температури зимно време има опасност от "вледеняване" на областа около дифузиорите(на карбураторите) и проблем с изпаряването на бензина което е една от най-големите бели за двигатела - да попадне бензин в течна фаза.Но това е за изключително ниски температури.Моита 75 се движи в сандански и тука минус температури рядко и аз сам го махнал.Също ми пречи и на газовата уредба.
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

  14. #14
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    не се караите а ми помогнетеее значи трабата за топлия въздухя изкарах отпред има една дупка и там я пъхнах и сега през двете дупки влиза студен въздух, а вътре клапата я махнах това добре ли е или 6те стане някое мазало следмоита намеса а то4но преди да преместя тръбата пук спря да пали не върти стартера защо ли акумолатора е нов още в гаранция (лятото пак не палище но то беше заради акумолатора) сега ли какв 6те е
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  15. #15
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •