Results 1 to 8 of 8

Thread: моторче за празен ход

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    12

    Default моторче за празен ход

    Здравей те,днес минах диагностика и ми казаха че трябва да сменя стъпковия мотор.Казаха ми че ще ми излезне 526лв. за ново моторче.Наистина ли струва толкова или нещо ме мятат?
    Алфа Ромео 145 TS, 1.4,16V 103k.c.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    77

    Default

    Аз съм питал в Т&N,казаха ми 4е струва към 440 или 450,не помня то4но.Другите пари,незнам може за работа да ти ги искат..
    Alfa Romeo 145 QV 2000

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: моторче за празен ход

    Quote Originally Posted by daniel085
    Здравей те,днес минах диагностика и ми казаха че трябва да сменя стъпковия мотор.Казаха ми че ще ми излезне 526лв. за ново моторче.Наистина ли струва толкова или нещо ме мятат?
    Защо не пробваш първо с почистване и после евентуално търси втора употреба,защото е немислимо да се дадат толкова пари за моторче
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    аз имам такова моторче , акоимаш път към София може да го сложим да видим дали ще се оправи количката

  5. #5
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default ьь

    свали моторчето и го почисти с корселин или със имаше едни шпрей за карборатори .. сваляш го пръскаш вътре в моторчето и му дават с две жички от акумолатора ток да поработи 5-10 сек .. и след това пак го прави 2-3 пати .. слагаш го и ако е писано няма да даваш излишни банкноти .. бтв аз сам го правил това нещо 3-4 пати .. и го правя периодично .. че постоянно ми прави тоя номер с оборотите поздрави

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: ьь

    Quote Originally Posted by elenkof
    свали моторчето и го почисти с корселин или със имаше едни шпрей за карборатори .. сваляш го пръскаш вътре в моторчето и му дават с две жички от акумолатора ток да поработи 5-10 сек .. и след това пак го прави 2-3 пати .. слагаш го и ако е писано няма да даваш излишни банкноти .. бтв аз сам го правил това нещо 3-4 пати .. и го правя периодично .. че постоянно ми прави тоя номер с оборотите поздрави
    Това е лудост,моторчето се чисти с ВД 40 коресилина е противопоказно за моторчето
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    а какво представлява това чудо
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  8. #8
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Re: ьь

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by elenkof
    свали моторчето и го почисти с корселин или със имаше едни шпрей за карборатори .. сваляш го пръскаш вътре в моторчето и му дават с две жички от акумолатора ток да поработи 5-10 сек .. и след това пак го прави 2-3 пати .. слагаш го и ако е писано няма да даваш излишни банкноти .. бтв аз сам го правил това нещо 3-4 пати .. и го правя периодично .. че постоянно ми прави тоя номер с оборотите поздрави
    Това е лудост,моторчето се чисти с ВД 40 коресилина е противопоказно за моторчето
    може и с вд40 ! Но аз съм го правил по начина който съм описал .. в моторчето има нагар и мръсотия .. вд-то не гинаги почиства ! поздрави

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •