Results 1 to 12 of 12

Thread: 155 2,5 TD

  1. #1
    Guest

    Default 155 2,5 TD

    Здравейте, мисля да си купувам Alfa 155 2,5 TD. Дайте ми моля някакво инфо за какво трябва да внимавам, какво да проверявам при покупката и т.н.
    Има ли смисъл да се опитвам да си го внасям от чужбина и, ако да - какво ще спечеля - цена, запазеност?... Цените в ebaymotors.de не са много по-ниски, ако сложиш ДДСто.
    Не съм твърдо решил за дизела... въобще ще съм благодарен и за препоръки относно модела.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    трябва да питаш Dexer той има пресни спомени

    относно вкарването от чужбина много ама много рядко ще я докараш на добра цена отколкото ще ти я продаде търговец тука

    на пазара ни се продават и боклуци, но лично моето мнение е че търговците избират най-добрите боклуци
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    bodri, s 2 dumi, kolata si zaslujava!

    tova, koeto dulboko te suvetvam da provesrish e slednoto!

    Ogledai dvigatelja za techove, vkljuchitelno i otdolu, kachi ja na povdigach.
    Otzad na motora e turboto - to trjabva da e chisto i d anjama maslo po nego!
    Dori i da sa ja izmili ako ja pokarash 10-20 km i ja ogledash shte se zabeleji prjasno maslo. Dori i da ne vijdash brukni s ruka otzad (hehe, kak prozvucha) i pak tursi maslo! Trjabva da e suho turboto i oklo nego. Az v momenta imam problem tochno s tova. Turboto e zapochnalo da iznosva vtulki, semeringi i t.n. V rezultat na tova mi vkarva maslo ot turboto prez vsmukatelite i go gori, a osven tova ima i tech navun.
    Kato ja zapalish nakarai njakoi da ja izforsira a ti gledai otzad za pushek - ne trjabva da ima nikakuv, no ako e cheren e po-dobre ot bjal - bjal pushek zanchi gori maslo.
    Az karam mojata ot 7 meseca i sum mnogo dovolen, kato izkljuchim tozi problem, kakto i s pompata na servoto, kojato e za remont, no tova si e individualen problem.
    Kato razhod harchi okolo 10 litra gradsko, po magistrala pada pod 7.
    Inache vurvi dosta, max. vurtjasht moment e na 2000 rpm i durpa osezaemo. Spira mnogo dobre, vozi tvurdo, no i stabilno i ne se naklanja kato faeton v zavoi.
    Suvetut mi e da si ja podberesh vnimatelno, da ima extri, zaslujava si!

    Uspeh i se pohvali kato ja namerish! Ako ima oshte neshto, pitai! Daje ela na sreshtaat v nedelja za da ja vidish live!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  4. #4
    Guest

    Default

    Благодаря. Пътувам извън София, но, ако се прибера до срещата, ще дойда. Да ми покажаш точно къде е проблемът с маслото, че сега карам Opel Corsa 1,2 и двигателят няма много общо , а не разбирам много, да не кажа хич.

  5. #5

    Default

    Dexer dosta seriozen mi se vijda razhoda ti.164-ta har4i 8,5 v grada i 5,8 izvyn makar 4e e po-golqma i dosta po-stara

    A ina4e italianskiq dizel e mnogo dobyr i nadejden i mnogo vyrvi.

  6. #6
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    и на мене ми се вижда сериозен кефо, ама тва е...

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  7. #7

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    а колега несе коси и моита ми хар4и към 10 градско така4е неси сам а и между другото кракът ми е тежък аааа

  9. #9
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default разхода

    Що правите с тия 155-ци,бе-тука една няма нормално да гори.Особено на Илия-вика,че кара със 150-160,е няма точна наука да даде обяснение как да гори малко при това каране.Ако беше бензинова,със същата скорост щеше да е доста по-голям разхода
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    неме издаваи 4е съм пилот аняма аз несе оплаквам за този на4ин на каране съм доволен от разхода ама пове4е от 190 моита неможе ве4е виждаисе тежи4ко

  11. #11
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by ilia
    неме издаваи 4е съм пилот аняма аз несе оплаквам за този на4ин на каране съм доволен от разхода ама пове4е от 190 моита неможе ве4е виждаисе тежи4ко
    па на нея по каталог й дават 195 км.На мойта-202км в час.Не я напиняй много!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    колата не е за цял живот ако не върви то закакво мие аз немога да раз4итам на нея

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •