Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 87

Thread: И ето една история с нещастен край ..(по истински случай)

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner
    И аз да си кажа мнението по случая с клубния сервиз. До момента от Румен съм страшно доволен и не съм имал неприятности. В момента колата
    ми е точно там за смяна сегменти ,пълно ревизиране на главата (сменени са и 16те клапана ) смяна ролки и ангренаж . До към края на седмицата ще е готова бегачката и ще ви кажа според мен какъв е резултата на първо четене .
    дам видях я ... разглобена... то май и аз утре влизам там за моите ремонти

    П.П. да ти кажа не ми се стори малко нагара по твоите бутала...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Ботевград
    Posts
    43

    Default

    " Stefan Caromov

    Този път бих рекорда , карах я може би 1 месец и минах около 370 километра.
    "

    Това е трагично , което ти се е случило ...... от такъв "майстор" и аз съм патил . При мен "майстора" ми дава гаранциии за основният ремонт и т.н., обаче се измъкна със следното : "НАЛИ СТИГНА ЧАК ДО БОТЕВГРАД -(от гаража му в София до пред блока ми в Ботеград са грубо 60 километра - няма и толкова). След това да съм минал още 50 - 100 км градско. Аз също я карах много нежно, на предавка най-много 3000 оборота.А сега ме изнудва и за пари да му плащам , за "ПЕРФЕКТНИЯТ" ремонт (двигателя ми в момента е при Сашо и според думите му - ТОВА е най-калпавото изпълнение , което е виждал + много грешки в самото събиране . Моят съвет е такъв - Не си заслужава да се ядосваш за ламарина. Тези така наречени "МАЙСТОРИ" , не разбраха едно. "пари се изкарват, пестят, крадът ..... теглят се заеми , но, на"МАЙСТОРИТЕ" тръгне ЛИ ИМ СЛАВА НА МЪРЛЯЧИ, ПОЧВАТ ДА НИ СЕ СЪРДЯТ . Защо се сърдят , сигурно , за това ,че им купуваме НОВИ части и им плащаме (без да се пазарим), да си свършат работата качествено, но те ............... недоглеждат

    Възмущавам се от това , че е трябвало да плащаш 2 пъти, за едно и също нещо, като причината не е била в теб . Било НЕДОГЛЕЖДАНЕ - ами нека ти плати цената за частите- като недоглежда сега - другият път ще гледа по-хубаво. То изгубеното време няма как да ти върне, но поне парите може.
    Алфа 33 - 1.4 I.vE.ta BOXER - 92г - изгубена завинаги
    Мерцедес С180

  3. #18
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Много неприятна случка...

    Аз след години мотане по майстори /къде доволен, къде не..../ реших проблема - само в големи сервизи. В момента съм в клиент във Ванто /тормозя главно Тони/ и впечатленията са ми много добри.

    Има няколко тънкости, които ме накараха да направя това:
    - Големия сервиз дава Гаранция!
    - Аз не казвам какво да се прави - те си решават и ме уведомяват /може някоя цена да не ми понесе/. Досега имам 2 основни ремонта там и никой не ме пита дали искам да се мери вал и блок /и другите такива елементи/ - това просто си се прави, защото т така трябва.
    - Можеш да се тръшкаш с успех ако си прав. Там ако спазваш добрия тон няма как да те отебат...

    Имах едно възражение по един ремонт /не си струваше парите/ и те си ми обясниха до къде поемат гаранция, какво може да стане евентуално и т.н и няма неясноти.

    Когатотеглиш чертата - в подобни /Ванто, Ауто италия/ сервизи ти излиза по-евтино ... Ремонт на 156-ца е 1500-2200лв със сняма на всичко неоходимо и мерене на всичко необходимо /цените не са точни, а по памет и могат да варират според проблема/.

    Знам само, че и Вальо също имаше проблем след основния ремонт в клубния сервиз... не знам кой е виновен, Вальо има няккава малко изкривена гледна точка и се обвинява, ама пак имаше някакви неясноти около валове и шлайфане... а това си е проблем и задължение на майстора.

    3 коли правени в Александър Ауто съм виждал, 1-та се оказа моя /знаех че предния собственик я е правил там преди да ми я продаде/ и само лайна имаше... на една изчезнало маслото без да светне лампа, на друг друго... при мен едната биела беше сложена наопаки.....
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  4. #19
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Човече, наистина си влязъл в някакъв страшен филм...

    Колата ти е много хубава, купи си един нов двигател отвън и не се занимавай повече с кавали.

    Много ме е яд само като го чета...
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #20
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Колата е много хубава на външен вид,но............. до там! Защо така бе колега неможеш да й се нарадваш! Бах ти майсторите ,бах ти простотията ..................

  6. #21
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default ...баси...

    Привет колега, само като те слушам ... ми кипват червата...все едно на мен се е случило...Знам,че тук споделяйки с теб съчувствията ни едва ли ще те стоплят....знаеш,че като се обърне колата - пътища и приказки много. Стегни се, дръпни си едното ухо-за късмет, спомни си,че си все пак здрав, и че все пак макар и по лев - парите все още се печелят , пии една студена вода-както казва народа, прелисти страницата и ... продължавай напред . Здраве ли е, другото ще се нареди, а лошото ще се позабрави...Разбира се, вече винаги имай едно наум при подобни ситуации. Въпросът с основните или частично-основни ремонти особенно на по-съвременните двигатели съвсем не е толкова "проста" и рутинна работа като текущото обслужване било то на ходова част или други по-леки ремонтчета. Добре е че в повечето случаи некадърният ремонт не води до това да си строшиш главата, а само до това да ти спре колата,пък и било то в най-неудобният момент,на най-неудобното място... Надявам се да не прозвучи жестоко,но мисля,че разните там самозвани майсторчета, според мен би трябвало да си носят/респ.понесат/ последствията за поразиите-некачествената работа...най-малкото което биха могли да направят е да върнат парите за труда, и да платят новозакупените части . Казвам самозвани, защото мисля,че подобни гафове и издънки ги уличават като такива.... Мисля,че едно почтенно поведение от тяхна страна дори и при подобни гафове, би било значително по-достоен и взаимно поносим завършек на подобна одисея...ИМЕ и слава нелесно се създават, но оцапаш ли се - дълго се помни ,и трудно се изчиства ....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #22
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Аз също съм със смесени чуства от клубния сервиз и вече не го посещавам......

    П.С. Всъщност аз започнах да го посещавам щото един супер точен майстор при който винаги съм ходил му изгубих телефона, а случая беше спешен и бях чул само хубави неща от форума за клубния.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  8. #23
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    За тва гедория за 200лв. ключове отверки пазаря и пред блока със съседа тъи или иначе някои маистор ще я осере поне аз да я осера да не ме е яд щото ми е писнало от олигофрени как да си дам колата на маистор като те са негативно настроен към марката те не почват да работят с желание ...... аз кат кажа алф. и а то не съм завършил и те почват ауу тес боклуци тва не е кола бла бла те не искат да работят кво наште пари да не са по различни от тея с голфовете ..............
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  9. #24

    Default

    малко е грубо това което ще кажа , но единственото справедливоп решение на такава ситуация е отиваш с няколко по тежки приятелчета при майстора които и да е той и или ти прави наново колата за негова сметка или и си прибираш всичките пари които си му налял.

    Вярно е че едва ли има сервиз който да даде доживотна гаранция за такъв ремонт на стар двигател ама 3 пъти подред са се троши след 100-200 км и всеки следващ път да му наливаш още пари .... ай сектир.

  10. #25

    Default

    лоша случка за това само фирмен сервиз и да имаш познати там иначе няма оправия
    във фирмените дават гаранция на извършения ремонт.
    затова ходя там и ми е мирна главата и не се занимавам с глупости
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  11. #26
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor
    Много неприятна случка...

    Аз след години мотане по майстори /къде доволен, къде не..../ реших проблема - само в големи сервизи. В момента съм в клиент във Ванто /тормозя главно Тони/ и впечатленията са ми много добри.

    Има няколко тънкости, които ме накараха да направя това:
    - Големия сервиз дава Гаранция!
    - Аз не казвам какво да се прави - те си решават и ме уведомяват /може някоя цена да не ми понесе/. Досега имам 2 основни ремонта там и никой не ме пита дали искам да се мери вал и блок /и другите такива елементи/ - това просто си се прави, защото т така трябва.
    - Можеш да се тръшкаш с успех ако си прав. Там ако спазваш добрия тон няма как да те отебат...

    Имах едно възражение по един ремонт /не си струваше парите/ и те си ми обясниха до къде поемат гаранция, какво може да стане евентуално и т.н и няма неясноти.

    Когатотеглиш чертата - в подобни /Ванто, Ауто италия/ сервизи ти излиза по-евтино ... Ремонт на 156-ца е 1500-2200лв със сняма на всичко неоходимо и мерене на всичко необходимо /цените не са точни, а по памет и могат да варират според проблема/.

    Знам само, че и Вальо също имаше проблем след основния ремонт в клубния сервиз... не знам кой е виновен, Вальо има няккава малко изкривена гледна точка и се обвинява, ама пак имаше някакви неясноти около валове и шлайфане... а това си е проблем и задължение на майстора.

    3 коли правени в Александър Ауто съм виждал, 1-та се оказа моя /знаех че предния собственик я е правил там преди да ми я продаде/ и само лайна имаше... на една изчезнало маслото без да светне лампа, на друг друго... при мен едната биела беше сложена наопаки.....


    И аз така мисля, като видях тъй наречения клубен сервиз, минах от там веднъж и нещо не ми вдъхна доверие.Не съм сигурен дали и това е точно клубения сервиз, защото беше не зад Софавто, а по скоро след него.Имаше два сервиза в двора, пред втория имаше алфи.
    Външния вид може и да лъже, често е така.
    Та това което казва колегата е според мен резонно. По евтиното често пъти уви, излиза скъпо. А за този Алексанъдр ауто не съм ходил, но в мобилето видях една кола подържана там, голяма щайга ми се видя, така пишеше на ретистрацията, но това са най общи впечатления, може и да не съм прав.
    Но ми писна със социалистическия тип майстори-все си им длъжен и все те са прави, отговорности от тях никакви.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #27

    Default

    Ето и продължението на историята ,Румен пое пълната отговорност за случилото се ( естествено след като го посетиха мои познати), решил е или да ми върне цялата дадена от мен сума да последните 3 ремонта, която е приблизително 3000 лева , или да купи нов агрегат и да го монтира заедно с мой близък монтьор ,който ще съгледнва нещата.До сега това са само думи,но когато има развитие ,ще пиша.Колкото до колегжата от предишния пост, добре си направил,че не си си оставил там колата ,ако е била за по тежък ремонт.То ходова част ,сменя и бай Иван в задния двор .До края на седмицата ще има раззвитие и ще пиша какво става с мен

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  13. #28
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    искрено ти желая тази история да има ЩАСТЛИВ край...УСПЕХ
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    2

    Default

    Колега ти почти ме отказа да си купя алфа. А това е марка която винаги ми е харесвала откъм външен вид.Но наистина като че ли майсторите като видят такава марка и бягат като дявол от тамян.
    А така или иначе като се купи кола все ще трябва да се ходи на сервиз по някое време.Като се има впредвид че съм почитател на дизела,което прави поддръжката още по-скъпа,направо се чудя дали да заложа на Алфа.
    А за твоя случай-УСПЕХ и дано да ти потръгне малко,че в голям филм си изпаднал наситина.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    ... МОТОРИ НА ФИАТ НА СЕ РЕМОНТИРАТ А СЕ СМЕНЯТ ...
    това не е измислица на Фиат само, а го правят всички уважаващи се автомобилни производители именно заради такива истории

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •