Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 87

Thread: И ето една история с нещастен край ..(по истински случай)

  1. #1

    Default И ето една история с нещастен край ..(по истински случай)

    Имах (минало време) хубава алфа аз преди година.То аз още я имам ,но вече не е хубава ,та ,както казвам имах хубава алфа ... повечето от вас сигурно са я виждали , някой знаят патилата ми ,други ми се смеят и така нататък ,но не това е темата сега . Значи , оригиналния мотор на тази кола беше добър ,но по причини ,които сега не искам да споделям ,се наложи да го сменя с друг.Питам из форума аз , търся и ,не помня вече кой ми пише тук "Иди в КЛУБНИЯ Сервиз" ... ,веднага искам телефон и се разбирам с хората кога да закарам колата... Закарвам я аз , междувременно търся си мотор и от тук ,от там намирам един в Дупница ... Колко читав е бил не знам ,но аз нося двигателя в сервиза , и "Майсторите" го слагат . До тук добре ще кажете , е да добре е ,ама не съвсем.Карам точно седмица и се радвам , че след близо три медеца аз отново си карам колата .Една божа сутрин ,както всеки ден аз излизам от нас и си паля колата да ми загрее(никога не карам студена кола)... прибирам се да се изкъпя и да се преоблека (приблизително 20 мин) и в момента ,в който излизам от входа , чевам аз трак трак трак.Викам си ,ха ха ха кой си прееба колата.Приближавйки обаче моята кола ,шума се усилва станно.и оо боже, какво да чуя - тропа моята кола. Ок казвам си я , няма проблеми ,репатрака ми е приятел ,хоп на репатрака и в сервиза отново - КЛУБНИЯ . Там след щателна проверка ,майсторите ми казват биелни лагери ти тропат.Ще ти трябват биелни лагери ,шлайф на вала и не знам си още к`во.. Добре ,съгласявам се аз .Единия майстор важно важно ми казва"Аз казах ли ти да ревизираме мотора,ааа?" Ок ,моя грешка ,плащам си за дяволията ... Стои колата още 2 месеца при тях ,правят те ,струват и един ден единия майстор ми звъни и вика,колата е перфектна ,ела си я вземи.Отново радост , подскоци до небето и така нататък , отивам и си гледам недвижимото имущество ,вече движещо се . Качвам се и още десетина дни и се радвам на колата .това ,че съм дал към 1500 лева няма значение ,колата нали върви...Тук е мястото да вметна(хората ,които ме познават знаят),че аз карам с 60 на пета и колите ми не виждат повече от 3000 оборота.та карам си аз и вече наближавам кризисните 300 киламетра..е,не ги стигнах ,една вечер на път за Враца ,където щяхме да купуваме една кола ,в едно село ,колата започва да трака зверски .От там спираме, и познайте какво -репатрака и до клубния сервиз .Това ,че репатрака ми взе сто лева и тия помиари не ми ги възстановиха ,няма значение... те пак разглобяват колата и така нататък ,излизат ми с номера ,че вала ми бил крив.. е,добре де оланкоолу ти нали преди 10 дни го шлайфа и нищо му нямаше ?? недоглеждане било станало .. Как да правим колата ме питат те , за теб или за продаване?За мен викам аз тая кола искам да си я карам.Ми добре тогава,купи си чисто нов вал ,за да ти дадем гаранция за колата... и аз от тук от там хоп и 20 дни чакам вал .Купувам го от Александър ауто-1300 лева основни и биелни лагери още 200 ,масло още 300, за биели нямах тогава пари ,но майстора ми вика , ние ще ти ги направим няма проблем.Биелите в последствие били ги минали на бордщанга или каквото му се вика там .В международния ,с гаранция били ,дрън дрън дрън .значе смятайте , още 2000 лева назад ,колата след още 2 месеца и повече дори тръгва и от сервиза ми дават гаранция 50 000 километра.(да отбележа ,че проблема от втория път е идентичен с проблема от първия път.Както и да е ,гаранции на майка им у п.....ите. Този път бих рекорса , карах я може би 1 месец и минах около 370 километра... с едно междинно сменяне на маслена помпа 390 лева в Александър ауто.(от там я купих де не съм я сменял там)АААА забравих да спомена ,че от излизането на колата от сервиза ,на третия ден започна да ми присветква лампата на маслото .Връщам се аз и ооо чудо , без пари ми смениха маслен филтър...Демек 6 лева напред.Каква доброта ,какво съчувствие към невинния потребител.Е да ,ама преди три дни отново трак трак трак. Пак същия проблем , човека дал гаранция на колата ,казва "Аз тая кола няма да я правя вече и не ме интересува".Такаа ли мамин сладък ,добрееем.Отидохме онзи ден с един приятел мой при този така наречен майстор и оо чудо ,човекът сега ще прави колата без пари ,но тъй като и блока бил заминал та му трябват блок с биели и бутала и вал , майстора да си ги плаща ... На следващия ден отиде при него и още едно момче ,пак приятел мой (не случаен) колата вече е при майстора от клубния сервиз ..
    С този си разказ , обобщих в не много думи случая с моята алфа селеспиид .Така наречените майстори са Румен и Чавдар от сервиза ,който се намира зад софавто в близост до сервиза на Ники златков. Не ходете там момчета и момичета.Освен да ви излъжат друго няма да направят .И естествено не всички имат тук таме стар приятел ,който ще се притече на помощ и ще принуди тъпака да си поеме отговорността,има хора нормални ,работещи за 300 лева на месец ,те как ще се справят ... никак един майстор ще ги остави гладни или пешеходци за време напред..... НЕ ХОДЕТЕ ПРИ РУМЕН И ЧАВДАР ....то Чавдар се изпари ,сега е само Румен.. Ако има доблест да влезе тук в сайта и да си признае .. Но не , той пак ще се опита да се оправдава ..... Но кажете ми вие хора мили , три пъти минавам по средно 300 километра, появява се един и същ проблем и до сега не е отстранен ...

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Искренни съчувствия колега,според мен за всяка авария, още повече по лагери ,основни-биелни си има причина.Всеки т.н.маистор преди да започне ремонта трябва да открие причината довела до истропването на мотара.В твоя случаи 3 пъти една и съща поврада след ремонта просто нямам думи,на дърводелец да го беше дал за ремонт по добре щеше да е. ПС.В МОБИЛЕ.БГ СЕ ПРОДАВА блок с бутала и вал
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  3. #3

    Default

    дай ми линк да видя обявата моля те

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #4

    Default

    АЗ колега искам да ти кажа , че си прав донякъде
    Ти просто не си Знаел някой неща, например, че ако отидеш в Австрия в сервиЗ на Алфа и кажеш, че мотора ти е счупен, получаваш следния отговор, МОТОРИ НА ФИАТ НА СЕ РЕМОНТИРАТ А СЕ СМЕНЯТ, това е ФАКТ, можеш да го провериш като Звъннеш да речем в най голямата автокъща на ФИАТ,АЛФА,ЛАНЧИА в Виена. същото е и в Германия. Предполагам, че и те имат кадърни майстори но не се наемат да правят мотори. Та За да не ти се случат пак такива неща, най добре си купи един мотор, употребяван естествено, те са с гаранция, слагай го и си карай. Мотор можеш да си внесеш от Австрия или Германия , беЗ мито са или каквито и да е такси, там струват около 800 до 1000 евро максимум

  5. #5

    Default

    аз имам познати ,от италия ще вкарат за около 1000 1300 лева макс.но времето е фактора ,който не ми понася - 20-30 дни .. тия мотори бяха по 1000 евро преди година когато купих втория мотор

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #6

    Default

    АЗ имах предвид такъв дето да иЗкара поне 100.000 да речем

  7. #7

    Default

    Аз за такъв говоря ! И въпроса на разказа беше ,не дали може или не може да се отремонтира такъв агрегат , а , щом като си поел дадена отговорност ,дали трябва да се опитваш да се езмъкнеш като последната долна курва. Иначе да, ревизионатето е гаранционно 100 н и струва 4000 лева в александър ауто.Ама оня прошляк ,няма два лева ,па кало ми 4к ,въпроса е ,че пак се опитвам да го улесня ,щото мога да го хвана за ушите и да го накарам да ми купи един НОВ

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  8. #8
    Запален алфист BasicElement's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    Аз най-напред искам да подчертая, че много съжалявам за станалото и си представям колко кофти се чувстваш, защото знам на мен какво ми е като нещо се раздрънка по Алфата. Още повече, че ти си вкарал бая пари.
    Имам някакво предчувствие, че тази тема ще заприлича на онази, в която започна спор "За" и "Против" Бобо
    Дано да не стане така, защото едва ли някой печели от тия неща. Както и да е, това, което исках да споделя в случая е, че откакто съм взел колата (месец април), съм редовен клиент на Румен. Ходил съм веднъж при Бобо на диагностика и при Драго за генерацията. От до тук изброените, нито един не ме е разочаровал с нищо (между другото бях страшно приятно изненадан от бързината, отношението и отзивчивостта на Драго). Това е лично мой опит и не ангажирам никой с мнението си, но тъй като темата го позволява, реших да изкажа и моята позиция.
    От почти 4 години съм шофер и мога с ръка на сърцето да заявя, че в нито един сервиз не съм попадал на отношение като това на Румен. Минал съм през поне 15 "майстори" преди с Фиестата и знам за какво става дума, затова го казвам. Няма случай, в който да съм отишъл при него и да ме е върнал или да не си е свършил работата. Звънял съм му в работно, в извънработно време, винаги когато съм имал нужда от помощ, е бил насреща. И никога не се е държал така, че да не поискам да се обадя пак. За тези няколко месеца си заслужи напълно доверието ми и знам, че какъвто и проблем да изкочи, мога да отида при него. Знам, че няма да ме натовари нито с цената на частите, нито с тази на труда, даже напротив.
    Пак казвам, че те разбирам напълно и съм далече от мисълта, че си измисляш. Просто това е моят опит до момента и реших, че е редно да го споделя.

    Надявам се час по-скоро да си караш с кеф и безаварийно Алфата !
    Всичко най !
    Alfa Romeo 155 2.0 T.SPARK 8V

    Fiat Grande Punto - 1.4 16V/95 Dynamic

  9. #9

    Default

    Аз за отношение нищо не казвам , наистина се държал винаги коректно ,проблема е че като долна курва избяга когато му казах че трябва да си поеме гаранцията,която Чевдар даде пред може би трима човека. За отношение не говоря ,говоря за лоялност и поемане на отговорнаст

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  10. #10
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    едно е да сменяш накладки ,маншони ,носачи и т.н и друго да правиш мотори -говорим за осн.ремонт.тези мотори са като всички останали съвременни двигатели не са ги правили извънземни.ТезиМаистори да си отворят книгите и да почетат малко,явно на този урок ги е нямало
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  11. #11

    Default

    НеЗнам колега, мойто мнение е , че тая кола трябва да се продаде вместо да си къса човек нервите За няква купчина старо желяЗо. Ние имахме преди сегашната Алфа, пак 156 но с 2.0 16 мотор който на магистралата За Пловдив иЗтропа на 76.000 километра, колата беше тогава на 4 години, еми на шефа му каЗаха точно в Александър, абе я стане като хората я не, и шефа я продаде на Горубляне, да си я правят и да сеи я препродават там, просто нерви няма кой да ти въЗстанови, и като я продаде тая отиде в Германия и си купи чисто нова ама ДиЗел, та това е мойто мнение

  12. #12
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Е според твоето мнение какво излиза ,да я продаде на някой балък и после той да си блъска главата. Заради такива мисли пазара е пълен с трошки и някой който хабер си няма от коли пати яко после .

    А инъче по темата ,наистина щом майстора е поел отговорност да го ремонтира ,трябва да си изпълни задължението .Ако беше честен ,щеше да си признае ,че не може да го направи ,а не само да губи време,пари и нерви на човека ! За съжаление доста майстори са така.

    Още един път ,успех в намирането на читав двигател!
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  13. #13

    Default

    Много неприятна случка наистина и искренно съжалявам за неволите колега.
    Направо съм изненадан. Аз лично имам прекрасни впечатления от Румен и досега съм много доволен, дай боже да няма проблеми. Но винаги всичко ми е правил както трябва, а и на много добри цени, което също е от значение.
    Може в случая Чавдар да е подходил кофти и да е поел ангажимент на своя глава без реално да е преценил какво поема.....незнам. Аз за Румен само добро до този момент мога да кажа!
    Успех и дано никога да не ти се случват вече такива бели!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    Може в случая Чавдар да е подходил кофти и да е поел ангажимент на своя глава без реално да е преценил какво поема.....незнам. Аз за Румен само добро до този момент мога да кажа!
    Успех и дано никога да не ти се случват вече такива бели!
    и аз така мисля да ти кажа!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15

    Default

    И аз да си кажа мнението по случая с клубния сервиз. До момента от Румен съм страшно доволен и не съм имал неприятности. В момента колата
    ми е точно там за смяна сегменти ,пълно ревизиране на главата (сменени са и 16те клапана ) смяна ролки и ангренаж . До към края на седмицата ще е готова бегачката и ще ви кажа според мен какъв е резултата на първо четене .
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •