Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 87

Thread: И ето една история с нещастен край ..(по истински случай)

  1. #61
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov
    намерих я ,но ,ако е същата тема , на този му звъня от 6 дни и телефона винаги е изключен все пак благодаря за помощта
    Един съвет от мен, по възможност търси мотор, който можеш да чуеш (да е още в кола, дори и смляна от удар примерно). След като вземеш мотора, непременно да се направи ревизия
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #62
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    След като вземеш мотора, непременно да се направи ревизия
    Това вече е задължително ма той си знае,все пак предишния път не го е направил и се е счупил
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #63

    Default

    Работещ няма откъде да намеря ,който да е още на колата.Колкото до ревизията ... не е задължително ,ами ще съм направо за разстрел ,ако не я направят . Човек се учи от грешките си .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #64
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    здравеите форумци.Аз съм този Румен така широко дискутиран в тази тема.Тъй като Чавдар не пише в форума ще си позволя да пиша и от негово име.Ще го направя много кратко и ще засегна само някои от коментарите.
    1.Благодаря за добрите думи на повечето от вас-няма да ви изброявам вие си знаете
    2.Не знаех че трябва да изглеждаме като манекени и да говорим правилен шопски за да сме добри в професията си-аз не съм от София но се гордея с родното си място и няма да си променя говора и държанието си заради някакви претенции от някой си .......!
    3.Ние с Чавдар правим Алфи от 10 години насам,имаме към 20 основни ремонта и нито един несполучлив -това могат да го потвърдят доста от вас,и не мога да разбера защо някои от вас коментират нашата работа без да познават нас или това което умеем.Но това е същноста на българина и аз го приемам.
    4.Не търсете вина само в единия,аз съм казвал,казвам и продължажам да твърдия че Чавдар е един от най добрите които познавам независимо че не работим вече заедно но това си е наш проблем и вас не ви засяга.
    5.Искам да разберете че не използвам форума за оправдания и евтина реклама а за да отговоря на повечето от вас които ми се обаждат и питат какво става и дали има нещо вярно в случая .
    6.За казуса Стефан ще напиша бързо,кратко и ясно.Идва един ден в сервиза и казва момчета строших мотора-което беше меко казано.2 строшени бели,2 бутала в картера на части,строшен блок и смазан кол.вал/и това е човек които казва че си обича колата/това всичкото го виждаме през картера на колата.Казваме че e за друг мотор при което момчето купува наистина друг но забележете дори не поиска да му се смени ремъка за което никои не му е искал пари а дори и за ревизия на мотора не е ставало дума камо ли да сме му искали 600лв.Слагаме мотора и след една седмица Стефан цъфва в сервиза-мотора е с изтропал 2 биелен лагер.Сваляме мотора и от там всичко което се прави по книга-шлаиф на вала,проверка на тунела, нови лагери,гарнитури и шлайф глава аааа тогава сложихме и ремъка от старя му мотор който според него бил на 20000км.Палим колата ,мерим налягане на мас.помпа всичко о.к.Трябва да отбележа че каквото имаше момчето си плати и си тръгна,но след седмица две оп айде пак при нас-пак 2 биелен лагер,при което ние изпадаме в недуумение.Сваляме и правим наново за наша сметка.Даваме вала за снимане и ни казват че вала е със затлачени магистрали и при високи обороти не маже добре.Хубаво ,казваме на Стефан и тои наистина ни носи нов вал-и пак проверка тунел ,корекция на биели , шлаиф глава и прочие.единственото което не беше направено е снимане на блока за пукнатини в магистралите по простата причина че от един месец има вече ренген които снима чугунени блокове.Качваме и палим, колата работи и ние я здаваме.След 1/2 седмици Стефан ми се обажда и казва мотора пак тропа/аз бях на морето/казвам му че съм в отпуск и нищо не мога да направя при което негов приятел сменя мас.помпа проверява 4 биелен лагер и казва че всичко е наред с забележката че имало стружки в картера-може и така да е било.Палят колата и всичко е наред докато не минава още 70км и до там.Не търся вина в някой друг а и вече няма значение защото ние си поехме отоворноста но искам да се разбере че ние тези коли ги правим не за да изкараме само някои лев но и за да се оправи автомобила и неговия собственик да и се радва и да си я кара без проблемно.
    Може да попитате Гиги как беше новата мас.помпа за неговата Дедра-това е само между-другото
    7.Това беше всичко което имах да кажа и ако нещто е останало не доизяснено си направете изводите сами

  5. #65
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Тук вече може би дойде време и аз да копи-пейстна това, което днес поставих на обсъждане в раздела за членове на клуба.

    Пуснато на: Вто Окт 23, 2007 3:20 pm


    Аз се чудя кво да направя с тая проклета тема на оня Каморов.

    Са верно е, че е имал некви проблеми с Румен, ма съвсем не съм убеден, че Румен или Чавдар са виновни. Освен това (въпреки че явно нямат кой знае ква вина, ако изобщо имат де) хората най-коректно са му възстановили парите.

    Аз никога, ама никога не съм забелязвал да не работят съвестно и качествено и даже съм много доволен от работата и отношението на Румен- досега всичкко е било ток и жица, а доста неща е правил и по 166-цата, и по Фиатката. Абе никакви забележки нямам.

    Затова не ми е приятно, че всички четат как според некъв мърморко нашия Румен бил виновен за всичко.

    Не ми е приятно (и мисля че не е коректно към Румен) тая тема да стои в този си вид и хората да четат, да се плашат и да си правят грешни изводи.

    От друга страна не върви просто да я изтрия. Кво да правя?


    П.П. И още нещо - когато има такива спорове, се дава право на отговор и на другата страна - а в случая чуваме само едната.


    Досега не взимах страна по проблема в самата тема, но то е, защото не бях запознат добре със случая и досега бяхме чули само едната страна по спора.

    Май вече е най-добре да я изтрия тая тема
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  6. #66

    Default

    Много се радвам че Румен е написал, защото наистина се накланяха много едностранно нещата до преди това и виждам, че имаше хора които почнаха да си вадят грешни изводи, при липсата на цялата информация, а не е справедливо защото Румен не го заслужава.
    Безгрешни хора няма, но огромно количество хора тук могат да засвидетелстват добронамеренноста на Румен и старанието и доброто отношение към труда си.

    Колите ни за съжаление се чупят и в нищо в този живот гаранция не може да има. Да се молим по-рядко да се случват такива бели, но по-важното е ние да сме живи и здрави и Добри хора. Всеки спор може културно да се реши, когато се преценят нещата и хората са добронамерени... незнам, така мисля аз!

    Определението "Клубния Сервиз" не го е измислил той, а е дошло от уста на уста от НАС самите с времето и то определено поради някаква причина!!! нали?

    Мисля, че в един момент може да се махне темата, защото чисто технически няма никакъв принос... според мен. А това е "Технически Раздел"....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #67
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Аз с интерес проследих цялата тема и тъй като знам почти цялата случка не исках да се обаждам че щеше да стане мазало сигурно. В случая цялата работа е съпътствана и с много кофти късмет. Естествено радвам се че всичко е ОК. И да споделя че досега каквото съм правил при Румен не е имало никакъв проблем и обслужването винаги е било не бързо а експресно и на ниво !!!

    п.с помпата донесена от Гърция, тъй като тука нямаше никъде, (за което благодаря на Алфаманяка) оригинална струваща колкото половината кола, имаше някакъв проблем не си спомням какъв точно но не качваше масло и само професионалната намеса на Румен усуети скапването на целият мотор, като освен това успя да я оправи и си взех работеща кола и не е имала никакви ядове дълги километри

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Тук вече може би дойде време и аз да копи-пейстна това, което днес поставих на обсъждане в раздела за членове на клуба.

    Пуснато на: Вто Окт 23, 2007 3:20 pm


    Аз се чудя кво да направя с тая проклета тема на оня Каморов.

    Са верно е, че е имал некви проблеми с Румен, ма съвсем не съм убеден, че Румен или Чавдар са виновни. Освен това (въпреки че явно нямат кой знае ква вина, ако изобщо имат де) хората най-коректно са му възстановили парите.

    Аз никога, ама никога не съм забелязвал да не работят съвестно и качествено и даже съм много доволен от работата и отношението на Румен- досега всичкко е било ток и жица, а доста неща е правил и по 166-цата, и по Фиатката. Абе никакви забележки нямам.

    Затова не ми е приятно, че всички четат как според некъв мърморко нашия Румен бил виновен за всичко.

    Не ми е приятно (и мисля че не е коректно към Румен) тая тема да стои в този си вид и хората да четат, да се плашат и да си правят грешни изводи.

    От друга страна не върви просто да я изтрия. Кво да правя?


    П.П. И още нещо - когато има такива спорове, се дава право на отговор и на другата страна - а в случая чуваме само едната.


    Досега не взимах страна по проблема в самата тема, но то е, защото не бях запознат добре със случая и досега бяхме чули само едната страна по спора.

    Май вече е най-добре да я изтрия тая тема
    Първо , това ,че имаш някакви права над форума ,не ти дава право да се държиш надменно спрямо мен!Второ "ОНЯ" ще казваш на твоите приятели ,ако те изтърпят това!!!Трето относно "МЪРМОРКОТО",да ,такъв съм , и ти да препатиш като мен и ти,ще мърмориш .... или си най големия балък и ще си траеш ??Не вярвам. Може би не си дочел последното ми мнение , а именно това,в което написах тук пред всички ,че Румен и Чавдар са си поели отговорността изцяло. И да финализирам с въпроса си ,който е риторичен ,КОЙ ТОГАВА Е ВИНОВЕН СПОРЕД ТЕБ ?Може би съседа от третия етаж ....


    Относно темата , ако искаш я трии ,ако не искаш ,недей.Тя се изчерпа с последния ми пост ,в който обясних ,че парите са ми възтановени.(с което ,между другото хората си признават вината!)


    Пинко, приятно ти админстване , но не ти отива да се държиш като нЕкой граовец .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #69
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov
    Quote Originally Posted by pinko
    Тук вече може би дойде време и аз да копи-пейстна това, което днес поставих на обсъждане в раздела за членове на клуба.

    Пуснато на: Вто Окт 23, 2007 3:20 pm


    Аз се чудя кво да направя с тая проклета тема на оня Каморов.

    Са верно е, че е имал некви проблеми с Румен, ма съвсем не съм убеден, че Румен или Чавдар са виновни. Освен това (въпреки че явно нямат кой знае ква вина, ако изобщо имат де) хората най-коректно са му възстановили парите.

    Аз никога, ама никога не съм забелязвал да не работят съвестно и качествено и даже съм много доволен от работата и отношението на Румен- досега всичкко е било ток и жица, а доста неща е правил и по 166-цата, и по Фиатката. Абе никакви забележки нямам.

    Затова не ми е приятно, че всички четат как според некъв мърморко нашия Румен бил виновен за всичко.

    Не ми е приятно (и мисля че не е коректно към Румен) тая тема да стои в този си вид и хората да четат, да се плашат и да си правят грешни изводи.

    От друга страна не върви просто да я изтрия. Кво да правя?


    П.П. И още нещо - когато има такива спорове, се дава право на отговор и на другата страна - а в случая чуваме само едната.


    Досега не взимах страна по проблема в самата тема, но то е, защото не бях запознат добре със случая и досега бяхме чули само едната страна по спора.

    Май вече е най-добре да я изтрия тая тема
    Първо , това ,че имаш някакви права над форума ,не ти дава право да се държиш надменно спрямо мен!Второ "ОНЯ" ще казваш на твоите приятели ,ако те изтърпят това!!!Трето относно "МЪРМОРКОТО",да ,такъв съм , и ти да препатиш като мен и ти,ще мърмориш .... или си най големия балък и ще си траеш ??Не вярвам. Може би не си дочел последното ми мнение , а именно това,в което написах тук пред всички ,че Румен и Чавдар са си поели отговорността изцяло. И да финализирам с въпроса си ,който е риторичен ,КОЙ ТОГАВА Е ВИНОВЕН СПОРЕД ТЕБ ?Може би съседа от третия етаж ....


    Относно темата , ако искаш я трии ,ако не искаш ,недей.Тя се изчерпа с последния ми пост ,в който обясних ,че парите са ми възтановени.(с което ,между другото хората си признават вината!)


    Пинко, приятно ти админстване , но не ти отива да се държиш като нЕкой граовец .
    Желая ти успех още един път с колата,и чакам да видя как ще я направят твоите майстори
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #70
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Извинявам се, че се намесвам без да ми е работа, но мисля, че темата е хубаво да стои, макар и не в този раздел. Всеки, който я прочете, сам ще си направи изводите кой крив и кой прав.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #71
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Лично аз смятам, че темата е добре да си стои и всеки да си прави изводите сам. Аз от Румен не мога да се оплача, напротив, препоръчвам го на всеки и вече 4 мои близки колеги и приятели съм завел при него. Никой от тях не се е оплакал от каквото и да било. Харесва ми отношението на Румен, работата (съвестна и винаги в рамките на един ден - както той каза: "кога съм те оставял без кола") и факта, че не се опитва да ме набута за всевъзможни безмислени ремонти! В този ред на мисли предлагам всеки, който е видял нещо добро или лошо от Румен и сервиза, да си пише в тази тема. Смятам, че положителните мнения ще са много повече от отрицателните!
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  12. #72

    Default

    Вчера си взех колата от Румен сменени клапани,гарнитури, масло, ремък,ролки,водна помпа,сегменти,биелни лагери. Ремонта се проточи доста но не по вина на Румен. Първи впечатления минал съм 50 км е че има осезаема разлика към по добро . Колата върви доста по-добре на ниските (Румен не дава повече от 3000об да дигам)Мотора е доста по тих.
    При Румен съм ходил няколко пъти и виииииииинаги съм бил доволен. За да не прозвуча сега като адвокат на Румен а и да не го урочасаме ето кога съм писал впечатления от него и какви
    Вто Фев 27, 2007 7:12 pm
    Quote Originally Posted by thecleaner
    съединител комплект AP 240лв
    носачи предни 2бр х 62лв
    долна помпа съединител 55лв
    биалетки 2бр.х 9лв
    смяна на частите 180 лв .
    реглаж преден мост 24лв ДианаЧастите от Александър ауто
    ремонта в клубния сервиз. Много съм доволен от майсторите

    датчик колянов вал 70 лв ТиН Смяна малки и голями свещи(задно със свещите Bosch) ,диагностика и смяна датчика 130лв в сервиза в Обеля . Искам да отбележа че за диагностика немат грешка в тоя сервиз.

    Комплект тампони и ремонтни комплекти заден мост 180 лв ТиН адски съм недоволен от обслужването и отношението на ул. Оборище . Смяна в клубния при Румен и Чавдар 150лв. За там съм на противоположния полюс ,нема такива пичове горещо препоръчвам на всеки сервиза
    И един апел недейте пичове плюли по майсторите защото я ми споделете колко свестни и разбиращи майстори има в Сф дето правят Алфи . Ще ви отговоря броят се на пръстите на едната ръка
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #73

    Default

    Много хубава тема.

    Само да кажа на Мъро и сие:
    Не е нормално да се правят 3 ремонта за 1000км. Ма да минел по-тънко клиента - еми явно не е минал.

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  14. #74
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Колеги защо не я заключите тази тема вече?Всички грешим-няма безгрешни хора на тази земя-така,че всичко е изяснено-Румен и Чавдар са поели гаранцията,човека я вкарал някъде в негов си сервиз-какво повече цедим от тази тема?Съжалявам колегата с Алфата ,че така се е случило,а на Румен ще кажа-един път съм идвал при тебе-много съм доволен и ако се наложи пак компетентна намеса-пак ще дойда
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  15. #75
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Абсолютно съм съгласен с колегата SIS и мисля, че ако всеки, който е бил при Румен изрази мнението си, със сигурност положителните оценки ще надвишават отрицателните и то многократно.
    Аз също си карам Бравото там и винаги съм бил повече от доволен.
    Румен е страшен пич и го подкрепям напълно.
    Fiat Bravo 1.6 16v

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •