Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 87

Thread: И ето една история с нещастен край ..(по истински случай)

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by jordanpar
    Колега ти почти ме отказа да си купя алфа. А това е марка която винаги ми е харесвала откъм външен вид.Но наистина като че ли майсторите като видят такава марка и бягат като дявол от тамян.
    А така или иначе като се купи кола все ще трябва да се ходи на сервиз по някое време.Като се има впредвид че съм почитател на дизела,което прави поддръжката още по-скъпа,направо се чудя дали да заложа на Алфа.
    А за твоя случай-УСПЕХ и дано да ти потръгне малко,че в голям филм си изпаднал наситина.
    блазе ти ако си мислиш, че за тази история са виновни тези от Алфа със сложните си двигатели. Алфите са сложни, пък другите са прости, даже на Ф.В. двигателите ги правят пионерчета по трудово, а на Мерцедес в ТПК"Тих Труд".
    За тези, които не са разбрали човека се оплаква не от Алфа, а от отговорността на "майсторите" за работата им. И какво значи КЛУБЕН севиз? Просто питам.

  2. #32

    Default

    прав е колегата ААВ , оплаквам се не от марката (от десет години карам предимно алфи , оплаквам се от така наречения клубен сервиз и отговорността,която Не поемат в деиствителност монтьорите.Да допълня ,в понеделник Румен ще върне неговата половина от парите които съм влажил при тях .... с Чавдар не съм говорил още , защото съм му изгубил телефона.Нещо не искал да връща пари ,затова ,ако някой има на Чавдар телефона , моля да ми го напише тук .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #33
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    имам го, но цялата история не идва ли малко прекалено мутренска? Нещо, от което, все пак, искаме да се отдръпнем.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky
    ........но цялата история не идва ли малко прекалено мутренска? Нещо, от което, все пак, искаме да се отдръпнем.
    Вярно,че се получава нещо такова,но в случая май е наложително.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #35
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Отговорност!!!

    Не мога да се стърпя да не се изкажа за липсата на отговорност от тези псевдо специалисти!
    Какво значи ще върнат част от парите? Това значи отстъпление от принципите да свършат кадърно работота на клиента за което той си плаща като поп!
    И за да не заприлича историята на "мутренска работа" / което,както някой се изрази, си е направо наложително /, бих предложил в някои следващ пост да прочета,че същите тези "майстори" са си свършили 100% работата/естественно за своя сметка/, за да сме сигурни че салужават да ги посещаваме и ние от провинцията.
    Даже, ще им предложа да подменят двигателя на момчето с някой от катастрофирала кола, /която е била в движение/ и същите тези майстори да ни се похвалят във форума, иначе какъв е този клубен сервиз? Дори и еденичен случай да е това, /което ме съмнява/ той ме подсеща за онази поговорка, че "една капка кал е в състояние да омърси всичката бистра вода"
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #36
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Няма такова нещо като "наложителна мутренска намеса", колеги. Аз нямам намерение по никакъв начин да подкрепям такива "намеси" - против престъпността съм, особено в такава груба форма.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  7. #37
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky
    Няма такова нещо като "наложителна мутренска намеса", колеги. Аз нямам намерение по никакъв начин да подкрепям такива "намеси" - против престъпността съм, особено в такава груба форма.
    Sorry,колега,ама и аз не подкрепям подобни методи/въпреки че думата "мутренски" я използва ти/!
    Но без да се засягаш като член на клуба, вземи че дай някакво предложение по създадения проблем! То констатации и нечленовете на клуба могат да правят! Иначе каква е функцията на тоя клуб?
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #38
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    То това за "клубен" сервиз ние си му викаме просто така, неофициално и за по-лесно, понеже е предпочитан от доста членове на клуба и други участници във форума. Иначе не е обявяван официално като такъв.
    А функцията на клуба е да събира феновете на марката Алфа Ромео и да я популяризира. Друга цел е подобряване на безопасността на движението. За подробна информация, на когото му е интересно, може да прочете устава на клуба - има го някъде по уеба, а линк трябва и да има в най-горния раздел на форума. За момента (поне до колкото аз съм наясно), клубът не е контролен орган за качество и коректност на частни сервизи, въпреки че може да се измисли нещо по темата по някое време.
    Аз не съм изобщо запознат с гледната точка на Румен, например; на разположение имаме само гледната точка на едната страна.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  9. #39
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky
    Аз не съм изобщо запознат с гледната точка на Румен, например; на разположение имаме само гледната точка на едната страна.
    Да. И това е така! Би следвало и другата страна да сподели гледната точка. Да не говорим че в тогавашният екип е и Чавдар, който в момента не е там и всичко се изсипва върху Румен!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ivansirakoff
    Quote Originally Posted by Pinky
    Аз не съм изобщо запознат с гледната точка на Румен, например; на разположение имаме само гледната точка на едната страна.
    Да. И това е така! Би следвало и другата страна да сподели гледната точка. Да не говорим че в тогавашният екип е и Чавдар, който в момента не е там и всичко се изсипва върху Румен!
    Аз я знам,но няма да я кажа,той ако иска да си каже.Според мен случая е доста спорен с вина и в двете страни.Когато колегата е донесъл втория мотор за тази кола,не е пожелал да бъде отворен и прегледан Естествено след това се е счупил купил е нов вал,и са го сменили Но не са снимали блока за пукнатини в някоя маслена магистрала,което е вина и на двамата/собственика и Румен/,но Румен не е предполагал че може да има такова нещо Впоследствие с новия вал мотора пак се чупи Не се знае колегата какви части освен новия вал е искал да се сложат,втора употреба или нови Не се знае дали не ечупил примерно картера и си е затраял пред Румен Вина имат и двамата А мутренските работи всеки ги може,така че недейте да действате така Нещата нямада се оправят по този начин
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    ...
    Добре, бат, а 10к км между два основни ремонта в същия сервиз как ти звучаха Щото на мен още тогава ми събуди съмнение. А там за произход и състояние на частите мисля, че няма съмнение Не ги познавам момчетата от сервиза, нищо лично. Просто мнение на безпристрастен страничен наблюдател
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #42
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    тони е прав че без да познавате добре ситуацията и от двете страни не може да се говори а камо ли страна да се взема

  13. #43
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by Mury
    ...
    Добре, бат, а 10к км между два основни ремонта в същия сервиз как ти звучаха Щото на мен още тогава ми събуди съмнение. А там за произход и състояние на частите мисля, че няма съмнение Не ги познавам момчетата от сервиза, нищо лично. Просто мнение на безпристрастен страничен наблюдател
    Основния проблем на хората дето правят ремонти на колите си,е че не им се дават пари за нови части Ако визираш случая с Вальо,там проблема беше в разработката според мен а и като подготовката на ремонта се прави на различни места е така,едни правят главата,други вал,трети блок
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Аз пък за Румен само добри неща мога да кажа. Ходил съм не повече от 10-ина пъти при него, но винаги е много точен, обяснява ми всичко като на малоумен (не че не съм спрямо колите), каквото е сменил ( за щастие нищо по двигателя не съм пипал ) - нямам проблеми с него, всичко е 6. И не ми взима скъпо.

    Тази тема няма да ми развали мнението за него. За Чавдар - нищо не мога да кажа, само веднъж съм говорил с него. Но за Румен - само добро от мен!
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  15. #45
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    ..Основния проблем на хората дето правят ремонти на колите си,е че не им се дават пари за нови части Ако визираш случая с Вальо,там проблема беше в разработката според мен а и като подготовката на ремонта се прави на различни места е така,едни правят главата,други вал,трети блок
    А твоята защо се движи още тогава? По тая логика, трябваше да е родила пак доста отдавна Едно е ясно: толкова на често да се правят основни ремонти не е нормално.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •