Results 1 to 14 of 14

Thread: обръщане на волан на алфа 156 (от десен на ляв)

  1. #1
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default обръщане на волан на алфа 156 (от десен на ляв)

    Здравейте,
    имам един въпрос, колко мислите че ще ми струва да направя една Алфа 156 от дясно кормило да стане с ляво кормило. Освен смяната на голямата пластмаса(таблото), всичко друго би трябвало да си е стандартно. Би трябвало да не е проблем да се сменят педалите от другата страна, но трябва да се сменят щангите в моторния отсек, другото което се сещам е рейката......не съм запознат, но предполагам че само трябва да се обърне като се откачи от накрайниците.....какво друго има според вас и колко би ми струвало при положение че труда е от мен
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Рейката няма да стане! Трябва да се смени и ел. инсталацията. трябва да се продупчат дупки в страницата на моторния отсек за помпите и пръта на рейката. Трябва да се затворят старите дупки.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Рейката няма да стане! Трябва да се смени и ел. инсталацията. трябва да се продупчат дупки в страницата на моторния отсек за помпите и пръта на рейката. Трябва да се затворят старите дупки.
    в този ред на мислия като гледах веднъж Pimp My Ride, младежите там смениха цялата тая предна ламарина на двигателния отсек с такава за ляв волан и оттам всичко друго се сменя като за ляв волан, за да няма рязане на дупки и после затваряне на дупки!!! С две думи трябва ти да намериш същата кола като твоята с ляв волан и да е със здрав преден панел!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    Към всичко това може да добавите задалжително и фарове и ако не се лъжа и огледалата ама ако не е така ме поправете.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  5. #5
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Преди доста години едни познати се опитваха да правят същотос един Форд Кортина. И се оказа, че ще стане дявол на магаре и тая операция е крайн сложна. толкова ли няма коли с нормален волан, че трябва това да се прави?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    На колегата му е изпаднала 156 с десен волан на добра цена. И сега се чуди дали може да я преправи . Приятелю, конверсията не е невъзможна, ала ще трябва да си намериш кола донор.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Абе в ебаси филма ще се вкараш и то с продължения иначе е безкрайно интересно.Що не си я караш така,с десен волан,а и винаги ми е било интересно как се изпрева с такава кола.Как ли ще вижда дали насреща няма кола
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa
    Абе в ебаси филма ще се вкараш и то с продължения иначе е безкрайно интересно.Що не си я караш така,с десен волан,а и винаги ми е било интересно как се изпрева с такава кола.Как ли ще вижда дали насреща няма кола
    ами вместо да се местиш наляво се местиш надясно и оттам гледаш има ли коли


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Един приятел имаше кола с десен волан и също се чудеше дали да не прехвърли да е от ляво.На неговата кола си имаше дупки за педалите абе всичко от което има нужда и дупките бяха запушени с тапи а след като се прехвърли всичко тапите се местят от другата страна .Но на тая кола нямам идея кака е трябва да надигнеш мокета и да огледаш за тапи от лявата страна ако има тапи значи всичко е ок и ще ти трябва само таблото кората де и някои други дреболиии още
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  10. #10
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default изумителен въпроссс...

    ...те тоя въпрос,и то точно за 156 ..... ме изуми ...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  11. #11

    Default

    аз мога да ти продам всичко което ще ти трябва

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    карал съм доста години кола с десен волан,но в Англия,лично мнение,че е много по-удобно,въртиш волана с дясната ръка(обикновено по-удобно),а скоростите с лявата.Ефектът като се върнах в БГ и седнах на 155-цата на баща ми беше ,че вкл.на 1-ва и след това за 2-ра си удрям лявата ръка в вратата до мен да търся скор.лост ..един -два пъти завих на кръстовище в лявата лента,но после се оправих .Та в Англия си харесах едно GTV и едно Пежо406купе,казаха ми,че ще ми струва към 3000 лева обръщането на волана в БГ,така че по-добре да си я кара с десен волан с варианта на един приятаел-камерка горе в ляво на стъклото и DVD-на извънградско(то там е само проблема)поглеждаш на екрана и се ориентираш има ли ,няма ли коли насреща.
    Alfa Romeo GTV 2.0TS 16V

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    опитай така
    146 1.6 Boxer '96

  14. #14

    Default

    тва последното

    направо си я направи с 2 волана , ще даваш на пасажерите да карат от време на време ,или ще я продадеш за много пари на някой инструктор . Големият смях ще е като те спрат полицаи :

    полицай: кой от двамата кара
    вие : ами и двамата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •