Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с обороти на Алфа 146

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default Проблем с обороти на Алфа 146

    Здравеите всички фенове на Алфа Ромео.На скоро си взех една Алфа 146,и като изключим всички перипетии по смяна на колянов вал, и сегменти,сега колата най накрая тръгна,но ми се струва че имам ощте някои проблеми и ще ви бъда много благодарен ако можете да ми помогнете.Значи проблема е следния като е студена не мога да подам газ на празни обороти,направо заглъхва а като включа на скорост си варви нормално,но пак много бавно падат оборотите до 1000,като се задаржат на 2000 и бавно слизат на 1000.Пониакога като карам направо ми забива и придръпва,и ми сжети лампата за инжекцията.Много ще сам благодарен за мненията ви!Колата е тази от подписа.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  2. #2
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Колега, първо изчакай малко да позагрее като я запалиш и тогава тръгвай. Те оборотите отначало нормално са високи и после като загрее си падат. Твоя проблем го имаше и моя Фиат...Може би не ти подава достатъчно гориво. Когато свети инжекцията, колата е по мудна. Моята от 1 година си я карам със светеща инжекция, понеже компютъра се е побъркал, защото колата е на метан...А това за придърпването може да е от свещите. На Фиата след като ги смених, тва придърпване и сменяне на обороти изчезна....
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  3. #3
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: Проблем с обороти на Алфа 146

    Quote Originally Posted by Alex Shopov
    Пониакога като карам направо ми забива и придръпва,и ми сжети лампата за инжекцията.Много ще сам благодарен за мненията ви!Колата е тази от подписа.
    Отиди на диагностика за да се види каква грешка предизвиква светването на индикацията и ще си решиш проблема
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Plovdiv ,Varna
    Posts
    91

    Default Vij duzite da ne sa se zapu6ili moqta 146 glahne6e taka iz4

    Виj да не са запушени дузите на моита 146 бяха запушени и глахнеше като загрее се оправяше изчистиха ги и сега няма ядове
    Alfa Romeo 146 2.0 Ti

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    И мен ме самнява да са запушени дюзите,и сега карам с една добавка към бензина.Възможно ли е и заради това да ми свети лампата за инжекцията.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  6. #6
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Alex Shopov
    И мен ме самнява да са запушени дюзите,и сега карам с една добавка към бензина.Възможно ли е и заради това да ми свети лампата за инжекцията.
    Ако свети заради дюза считай , че в съответния цилиндър няма да влиза горивце и ще тресе и тем подобни

    п.с.
    Колега, спрам да отговарям с предположения когато вече инжекциона знае какво не му е у ред.(свети лампата)
    Отиди на една диагностика на място където знаят какво им говори колата
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    А случайно някой да знае каде в Русе да я занеса на диагностика.Да ми препоръчате някой сервиз кадето знаят кво правят.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Дали е възможно въздушния филтър да ми прави мизерии,щот него не сам го сменял!
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    На диагностиката се оказа че проблема е в датчика на дроселовата клапа,смениха го и сега като че ли се оправи колата,а и ангренажа не ми беше зацепен правилно.Сега има само едно заглъхване като запаля и е студена,като и дам газ на празни обороти,дали това е от свещите,че и те са ми за смяна.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •