Results 1 to 4 of 4

Thread: ураа оправи се давенето сутрин))

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    бургас
    Posts
    84

    Default ураа оправи се давенето сутрин))

    преди няколко дни ми се прецака стартера, не можех да запаля и много псувах...но като отидох на сервиз ми свалиха стартера, ремонтираха (бендикса мисля) и си взех колата - 6 точки, но най голямата изненада последва в следващите дни - сутрин паля и тръгвам без проблеми ураа
    alfa 156 '00 2.0 distinctive

  2. #2
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Колега, какво имаш предвид под давене сутрин?! И аз имам понякога такъв проблем, но все си мислех, че е от дроселовата клапа. Какъв е бил проблема със стартера ти?! При мен се чува едно гадно стържене, все едно четките задържат. При теб имало ли е такъв шум. Чува се в момента на запалването за 1-2 сек. и наподобява двигател на трабант.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    стърженето на стартера след запалване, ако правилно съм разбрал е неприбиране на бендикса, едно разглобяване, промиване и смазване оправят нещата
    давенето при студен двигател е признак за бедна смес, доста е далече от стартера мен ако питате, ама все пак да ме поправят гуру-тата, ако бъркам нещо

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    бургас
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    стърженето на стартера след запалване, ако правилно съм разбрал е неприбиране на бендикса, едно разглобяване, промиване и смазване оправят нещата
    давенето при студен двигател е признак за бедна смес, доста е далече от стартера мен ако питате, ама все пак да ме поправят гуру-тата, ако бъркам нещо
    явно като се вади стартера се сваля нещо което е правило проблема досега))
    вече 3-4 дена сутрин паля и тръгвам, колата си е студена на все пак върви, а преди въобще не можеше да тръгне))
    alfa 156 '00 2.0 distinctive

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •