Results 1 to 6 of 6

Thread: Странно Скърцане 147

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv/Sofiq
    Posts
    62

    Default Странно Скърцане 147

    Здравейте,
    днес забелязах странно скърцане от към предния десен амортисиор. Като слезнах от колата и я понатиснах от пред от дясната стране и се чува някакво скърцане. Имате ли идея какво може да е и евентуално колко пари може да струва.
    Меси.
    Alfa 147 1,9JTD '02, 4 doors
    Martial Arts - Aikido

  2. #2

    Default

    При мене го имаше същото, моя майстор смени тампон при макферсона и се оправи скърцането. Аз съм с 156-ца и тампона е 20 кинта , за 147 трябва да провериш.

    Поздрави !!!
    Alfa Romeo 156, 2.0 16V Twin Spark - чипосана

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv/Sofiq
    Posts
    62

    Default

    Мерси много, аз принципно сам много как да кажа педантичен и нещо като не ми е ок по колата мн ме дразни. До колкото разбрах не е фатално и мога да карам и така няколко дни?!
    Alfa 147 1,9JTD '02, 4 doors
    Martial Arts - Aikido

  4. #4

    Default

    Да можеш , но е адски дразнещо. Аз си я купих колата с тоя проблем на 2-рия ден го смених , че откачам чувайки че скърца като каруца.

    Поздрави !!!
    Alfa Romeo 156, 2.0 16V Twin Spark - чипосана

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv/Sofiq
    Posts
    62

    Default

    Хмм едва ли ще дочакам да се прибера до Пловдив след 1 седмица. В софия да ми препоръчате сервиз. Аз съм в студентски.
    Alfa 147 1,9JTD '02, 4 doors
    Martial Arts - Aikido

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колега не сум сигурен но мисля че окачването на 147 много прилича на това на 156 (май са същите носачите) а ако е така мога да ти споделя моя опит . Нещата които скърцат са тампони по носачите и стабилизиращата щанга това че скърца не е фатално ама много дразни. Тампоните са здрави като цяло но самия тамъон представлява метална втулка залята отгоре с гума и този тампон се набива в носача с течение на времето и каране по безупречни български пътища гумата се разлепва от металната втулкаи започва триене между гума и метал едно такова позната скръц скръц през дупките. В началото опитах със различни видове спреьове като почерпих информация от форума опитах 5 разнични вида спрейове най ефикасен е спрей сребриста опаковка лилав етикет ес бяла капка на него нещо беше смазка с тефлон. Но ефекта е временен около 40-50 км и после пак почва и така смяна едно след друго докато изчезна за сега скърцането.
    Така че моя съвет е подхващай е от тази страна дето скърца и сменяй докато спре. Ако сменяш тампони не е скъпо средно около 20 лв тампончето а общо 12 без тези на амортисьорите но ако сменяш носачи частите са към 600 лв а тампоните са общо 12. ТАкаче решаваш сам а ако не ти пречи скърцането карай така.
    Успех.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •