Results 1 to 7 of 7

Thread: почистване дросел

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    гр.Варна
    Posts
    28

    Default почистване дросел

    здарвейте пичове
    Кажете моля ви,къде да отида да ми почистят дроселовата клапа във Варна?
    знам че уж било лесно,ама никога не съм го правил, а нямам време за експериметни.
    колата е 156,1.6 ТС 1999

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Не е уж, ами направо е лесно. Сваляш скобата на гумената тръба преди дросела, пръскаш вътре самата клапа с карб клийнър, изчакваш малко да се разтворят мизериите и почваш да чистиш с парцала при отворена клапа, особено по ръба на клапата там където затваря. НЕ трябва да откачаш акумулатора НЕ трябва колата да е на контакт . След почистването и затварянето на дросела даваш на контакт, изчакваш 90секунди, изключваш от контакт, изчакваш 90секунди и после палиш без да натискаш газта. Изчакваш 10минути със запален двигател и после резачка. В началото може да ти държи 1000-1100об/ мин при загрял двигател, след няколко паления ще си паднат до 900-950. Ако имах възможност щях да ти я изчистя, ама съм зает. Успех! Иначе първия път ми я чистиха в сервиз Фаворит на околовръстното- намира се на 20метра от ляво преди светофара на Терапията, ама само с парцал и нищо не стана
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Не е уж, ами направо е лесно. Сваляш скобата на гумената тръба преди дросела, пръскаш вътре самата клапа с карб клийнър, изчакваш малко да се разтворят мизериите и почваш да чистиш с парцала при отворена клапа, особено по ръба на клапата там където затваря. НЕ трябва да откачаш акумулатора НЕ трябва колата да е на контакт . След почистването и затварянето на дросела даваш на контакт, изчакваш 90секунди, изключваш от контакт, изчакваш 90секунди и после палиш без да натискаш газта. Изчакваш 10минути със запален двигател и после резачка. В началото може да ти държи 1000-1100об/ мин при загрял двигател, след няколко паления ще си паднат до 900-950. Ако имах възможност щях да ти я изчистя, ама съм зает. Успех! Иначе първия път ми я чистиха в сервиз Фаворит на околовръстното- намира се на 20метра от ляво преди светофара на Терапията, ама само с парцал и нищо не стана
    АБСОЛЮТНО ВЯРНО!!!
    следвай тази процедура открай до край!
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  4. #4
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Иначе първия път ми я чистиха в сервиз Фаворит на околовръстното- намира се на 20метра от ляво преди светофара на Терапията, ама само с парцал и нищо не стана
    Ебати тъпите сервизи има. Като не знаят как се прави нещо защо въобще се захващат. Мноо се дразня, като ми отворят колата и я гледат, като че ли е Стелт и после тва как се сваля, онова за кво е... и задължителните коментари за немеца как го бил напраил, а италианеца колко сложно... То по-добре сам да си я оправяш квото можеш.
    По въпроса - тая клапа е ясно къде трябва да я търся, но как изглежда?! Размери?!

  5. #5

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    мдам, чудни снимки....даже сляп да си ще разбереш
    ...помня тая тема

  7. #7
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Това се казва обяснение. Благодаря! Нямам търпение да я почистя.

    Честито за Кими - Световният шампион!!!! :P

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •