Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Дуралюб-...За и Против

  1. #1
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default Дуралюб-...За и Против

    Това е една американска добавка/производителят се дразни,когато я наричат присадка...както про РЕЙНБОУ - на било прахосмукачка, а...почистваща система.../...която ползувам от повече от 15 години. Телевизионната и реклама е впечатляваща...1.Дизелов двигател в хладилна камера при -50 гр.С - обледенен с 5 см лед си пали без проблем,за разлика от същият-без присадка...;2. Слагат добавката на една кола с дизел/всичко да се подразбира и за бензинови/, палят я, вдигат я на подемник, и ...както работи и източват маслото....колата продължава да работи повече от 15-20 минути, без да задере мотора...;3. На 2 газови котлона слагат по една квадратна ламарина/50х50см/ над газовият пламък...ламарините посиняват от нагряването...и върху тях наливат по 100-тина грама-на едната масло,на другата-Дуралюб;маслото прави дупка върху нагрятата част на ламарина, която се разширява,пуше и изпарява...гонена от горещината в средата на ламарината, а добавката...се събира върху средната част където е най-синьо и горещо...; В основата на този продукт е т.нар. елемент AR6...който се извличал в малки количества от големи количества от петрола...; Дуралюб го предлагат във варианти за: дизелов,бензинов, трансмисии , спрей и грес . Спрея се ползувал за автоматите на американските "Тюлени" при гмуркане в солени води... също за защита на палец,дистрибуторна капачка и др.ел.джаджи...; Та..ползувам го отдавна: 1. Ловец съм - напръскана със спрей цефта и механизмите на ловната пушка - карам цял ловен сезон, и я чистя....чак преди следващият сезон...бръквам с едно парцалче,и цевта светва-няма ни нагар,ни традиционните оловни наслагвания...; 2. При всички двигатели/сменил над 15 коли за отчетният период/ третирани с дуралюб-ефекта е поразителен - утихва, става много по пъргав, разхода пада поне с литър...а на турбо моторите - турбините полудяват-като че ли остават в безтегловност ... при тях ефекта е изумяващ !!! 3. Значи-лични оръжия - пистолети-масово с това смазвам - оефекта е...вече казах;...При някоя от срещите бих споделил още доста впечатления,че тук се превърнах в...Паисий...; Дават го-при едно третиране на двигателя-го обмазва за 80000км; Една кола на която е сложен дуралюб и в двигателя,и в трансмисиите - ефекта при движениято и е коренно осезаем !!! Уточнявам - не съм представител на тази марка,и правя чисто лична шофьорско споделяне. За верността на думите си-гарантирам с..името си. Тази добавка силно намаля триенето, . В момента Дуралюб го спирали американците под това име,и ще го пускали под ново такова. Добавката се предлагаше по всички шелове из страната-62 лв. /...При златев-на гарата е 42.-лв-оттам преди 2 месеца изкупих последното кашонче дуралюб за двигател-2-3 бройки...но май имат и още,но само за трансмисии и за в горивото-за смазване и почистване на помпи и дюзи...Пропуснах: от него предлагат и добавка за горива,която прочиства и смазва- и горивни помпи-ниско и високо налягане,и дюзи...и всичко...сещате се такава антифрикционна защита какъв ефект дава особенно в помпите високо налягане ....Бях казал-Алфата я имам от месец-два,имах проблеми с турбото-беше засъхнало и клеясало -перките на променливата геометрия бяха неподвижни-след като ги почистих и раздвижих,и сложих дуралюб в нафтата.. сега е луда работа....Та беше ми приятно да сподела всичко това...а запознатите с въпроса - освен да ме извинят за многословието,могат да споделят и свои впечатления!!! И още нещо: Пробвал сам и една велика добавка , с подобна реклама- РУСКА добавка-към 72 лв Е по Шеловете...пълна скръб-няма никаква ефект и връзка с темата; Ползвал съм и една друго добавка на един Пловдивски дистрибутор-тя е само за стари двигатели-предлага се само през интернет онлайн ...и тя е пълна скръб...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...пак съм аз ...и пак за самари ще говоря, слагал съм дуралюб на моята и на още две самари
    ...след приблизително 100 км. пробег, изведнъж се усеща промяна в поведението на двигателя, шума става някак по-мек и се налага да се отпусне педала на газта, щото дръпва здраво
    ...после се свиква и не мога да гарантирам, че действа за 80 000 км.
    ...прочее, сложих и за скоростни кутии

  3. #3
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default ...Лада Нива 1.7i ... ловджийска...

    ...ето първият колега с набито техническо око, а и ползувател на Дуралюб....аз като фен на итал автомобилите, съм леко фен и на руските им вариации - имам2110-1.6 и 21214-нива 1.7i - новозакупени... и двете са с дуралюб....за нивата бая се охарчих - много диференциали и раздатъчни и.т.н. ... ако ти кажа че 2110 - ми бягя с 215км/ч - сигурно няма да ми повярваш при все че и дават МАХ 167 км/ч...луди ги правя разни други марки...само това че е леха - 900 кгр празна...и много я фаща вятъра..., а разхода пада и под 5/100..колкото и да я скъсаш от гонка-повече от 6.8 разход не надминава - имам няколко моби-клипчета доказателство...скоро я продадох на 45 хил.км...а нивата си я каркам по лов и зимата...ако ти кажа че ми гори мах7/100 при средно извънградско 120-130 км/ч - пак ще се учудиш ,нали...а вдиганад 170 и нама почити никакъв шум от специфичният такъв за раздатката...и за нея имам клипове.... дуралюб си е дуралюб...пак казвам-не съм му официален или неофициален дистрибутор или нещо такова....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    моята е 2108, че си пълни километража що да не ти вярвам за тази
    най-ме кефи като ги изрежа на светофар и гледам как се вкарват в амбиция разни бмв-та
    проблема е, че вече малко ме е срам с нея, мислят ме за циганин

  5. #5
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    към mll - знаем го ние този магазин

    какъв цвят ти е алфата, да не е една бяла, че съм те виждал там...аз работя наблизо
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  6. #6
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...сребриста е, ... много са коректни в този маг...за всякакви стоки...този Златев си е баш мъжкар като търговец..респ и като човек доколкото съм го усетил...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #7
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    така е!
    ...и аз съм си купувал доста неща от там
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Не съм ползвал Дуралюб и други скъпи добавки, но е пълно с всякакви такива - например немски, на цени от 5-20 лева. Чудя се има ли смисъл да дадеш примерно 80-100 лева за нещо, което на практика е с недозакано действие. Не съм чел /може и да има/ реални факти, не от мен и теб примерно а от реномирани източници за "вълшебното" действие на ТВ чудесиите.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Аз пък бях чувал че компанията която продава дуралюб са я осъдили в УСА защото рекламира нещо което не отговаря на действителността.
    На който му се занимава - да се поразрови ии гуугъл-а и да потърси смислено инфо.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    Аз пък бях чувал че компанията която продава дуралюб са я осъдили в УСА защото рекламира нещо което не отговаря на действителността.
    На който му се занимава - да се поразрови ии гуугъл-а и да потърси смислено инфо.
    Нищо чудно явно е продукт за наивници. Главната тема ми мяза на явна реклама.Още повече въпросният колега /mll/, пуснал обявата казва:

    ."..оттам преди 2 месеца изкупих последното кашонче дуралюб за двигател...но май имат и още"

    Преди това това твърди че една опаковка била за 80 000 км, изниква въпроса това кашонче за какво му е Или е продавач на такива, или има фирма с таксита, или кара по 80 000 на месец.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    ...после се свиква и не мога да гарантирам, че действа за 80 000 км.
    Действа до следващата смяна на маслото - демек докато се отървеш от нея(колата)
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    В Ауто Билд имаше обширна статия за добавките Заглавието - "Фокус-мокус... счупи се" На едно БМВ му източват маслото, остава само с добавката чудо и на втория светофар мотора се заварява! Всичко е пълен майтап, не си давайте парите за дивотии.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    аз на опела преди 5 години си сложих, само че руската добавка- Марс моторс, пълен шит, никва промяна в мощността и звука....след известно време направих основен ремонт на мотора щото си беше умрел горкия....

  14. #14
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Към fred...и колегите....изрично казах че нямям нищо общо с търговия,реклама и тем-подобни...това е само едно споделяне, аз не навивам никой да си го купува и слага...ползвал съм от любопитство и други-евтини...не съм открил положително въздействие...а и тук-не съм в позиция да се оправдавам....продукта Дуралюб го ползувам от повече от 15 години - третирал съм с него всичките си коли които съм сменил , пътувам доста -лично и служебно... но нямам таксите и тем подобни....даден джип има няколко редуктора - заден,преден диференциал, кроростна,раздатъчна...и.т.н ...та макар и скъпо, ако речеш да слагаш - слагаш няколко...но ефекта си го има и е осезателен...Упътването е че като обмаже двигателя - е за 80хил.км...значи-нататък си сменяш масла, но двигателят или трънсмисиите оставали обмазани...Аз поне съм доволен....Редовно купувах и пращах на авери от страната...и досега ми зънкат да питат за още,като си сменят колите...Колегата казва,че в щатите някой съдил фирмата...От вносителите знам,че го спирали за промяна на името, друга инфо нямам...но ще поразровя....а за кашончето...беше си кашонче за 10-тина бройки,но вътре имаше само три...!!... и това,че май имали още - имам в предвид трансмисионни,а не двигателни... Колегата естествено има право на свободен коментар и заключения/колегиално ще прескоча определението "продукт за наивници"-по скоро ако очакваш ефект от шишенче от 5-10 лева,е добре да се поразмисли.../, но и без да го казвам - никога не бих подвел който и да е колега с менте информация, камо ли да допусна че колега от форума ще го направи... Дуралюб съвсем не е евтин продукт...По горе има още един колега-наивник, който също го е ползувал,и си сподели мнението...може и още да добави ако иска...Друг колега/пак погоре/пък ,работи до въпросният магазин,познава хората,може да отиде и той да поразпита,и да ни доткрехне.....въобще темата не е завоалирана....а щом е гадна, има модератор...а от мен - сори... Колега fred , моите уважения, надявам се че изясних неяснотите по което знам от темата...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  15. #15

    Default

    До ВСИЧКИ:

    Рекламата в форума на "Клуб Алфа Ромео България" е абсолютно забранена без разрешение от УС на КАРБ.

    Скрити реклами от подобен тип, НЯМА да се толелират!!!Приемето го това като последно предупреждение, КОЕТО се отнася за всички!!! Рекламите от подписите ви също ще бъдат изтрити, а на настоятелните потребители и особено тези който се изживяват като много хитри ще се наложи да си търсят друг форум. Всеки който иска да рекламира във форума е добре дошъл, НО СЛЕД РАЗРЕШЕНИЕ ОТ УС



    пс; "леко" съм редактирал първия пост.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •