Results 1 to 5 of 5

Thread: имам проблем с 33

  1. #1
    Guest

    Default имам проблем с 33

    Свети ми лампата за наклатките. Нее от тях. От ел. инсталацията или от някакав датчик. Помогнете. Мерси предварително.

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Единият вариант на"датчик" който знам е една жица да се прекъсне от триенето върху диска когато вече няма феродо.Тогава check control-а си казва "Аха жицата се прекъсна значи паля лампата за накладките" Тази жица си върви с накладките и се свързва с ел.инсталацията на колата.Провери може да не контактува.
    Другият вариант не знам дали се ползва в АЛФА жицата е закрепена за металната основа на накладката така, че да опре в диска и да даде "маса" като намалее дебелината на феродото тогава пак ти светва лампата.На моята Алфа 75 тази жица минава покрай спирачната тръбичка на предно ляво колело.При теб може да се е протрила на ламарината на коша или нещо подобно.
    Тази лампа не е ли и за нивото на спирачната течност?
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Да то4но и за нивото на спира4ната те4ност е така 4е си я провери първо нея
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Ако маслото ти е ОК, значи кабелчето при апарата се е протъркало и дава на маса, затова ти свети лампата постоянно. При мен беше така и махнах тия кабелчета Важното след това да не забравяш да си поглеждаш накладките

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    а аз си купих едни накладки на феродо с малко по спортен характер които така или ина4е си нямаха кабел4ета но за да угасне лампата трябваше да се окъсят двата кабела

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •