Results 1 to 7 of 7

Thread: ALFA155 ABS???

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    55

    Default ALFA155 ABS???

    Здравеите!От няколко дни имам Алфа 155,до сега не съм се интересувал от марката,но ми испадна колата в много добро състояние само с малки забележки,но иксам да ви попитам....когато я купих на таблото светеше лампа(кола която поднася)човека ми каза че това е АБС и сжети заштото не работи...от време на време лампата гасне и АБС-са ми работи като сжветне и не работи...информативно попитах в сержис и ми казаха че тожа не е АБС а е тракшъх контрол,тогава кажете ми има ли лампа за АБС и ако това е тракшън контрол за каво е и защо като свети не ми бачка АБС става вапрос за Alfa155-1.7TS 93g

  2. #2

    Default

    Тая лампа си е точно за АБС-а.
    Който знае италиански да превежда :P
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    55

    Default

    Мерси много за инфото...да ви кажа за сега впечетленията са ми само че колата варви горе доло добре за 1.7...харчи бая и вози доста твърдо...имам много странно скърцане на тампона на десния макферсон ими казаха че е за смяна ама ше е като се поопарича малко...някои ако може да ми даде някои полезен савет за колата....мерси предварително

  4. #4
    Запален алфист BasicElement's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    Това с тракшън контрол-а много ми хареса
    А иначе, имаш проблем с някой от датчиците най-вероятно. Забелязал ли си кога се получава ?
    При мен понякога дава грешка когато потеглям от наклон или минавам през големи неравности веднага след потегляне, а понякога и при по-обилен дъжд. След като изгася колата и пак запаля, грешката се изчиства.
    Alfa Romeo 155 2.0 T.SPARK 8V

    Fiat Grande Punto - 1.4 16V/95 Dynamic

  5. #5
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    алфата ми е без абс но имам делта с тази екстра. та на нея ми светка този символ/изключил абс/ при по-мокро време а тогава най-трябва! пратиха ме до италсервиз/под кръговото на 4-ти километър/там щяли да решат проблема. все още си карам така но скоро ще ги посетя/май/
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  6. #6
    Запален алфист BasicElement's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by nikkysix
    алфата ми е без абс но имам делта с тази екстра. та на нея ми светка този символ/изключил абс/ при по-мокро време а тогава най-трябва! пратиха ме до италсервиз/под кръговото на 4-ти километър/там щяли да решат проблема. все още си карам така но скоро ще ги посетя/май/
    А ти сигурен ли си, чe нямаш ABS ?
    Alfa Romeo 155 2.0 T.SPARK 8V

    Fiat Grande Punto - 1.4 16V/95 Dynamic

  7. #7
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Смени датчика на АБС-а.
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •