Results 1 to 15 of 15

Thread: Страхотен тест на Алфа Ромео на 3 - 4 Ноември в Боровец

  1. #1

    Default Страхотен тест на Алфа Ромео на 3 - 4 Ноември в Боровец

    Здравейте колеги,

    този уикенд беше доста изпълнен с емоции за мен. По благоприятно стечение на обстоятелствата имах възможността да присъствам на един страхотен тест драйв организирам от Милано моторс. Тръгването беше в 8:00 в събота от шоурума на Алфа, а дестинацията - хотел Ястребец в Боровец. Още с пристигането ми пред шоурума вниманието ми беше привлечено от красивите Алфи чакащи своите шофьори. Тестовите автомобили бяха две 147-ци - едната 1.6 ТС другата 1.9 дизел, две 159-ки с 1.9 дизелови двигатели с по 150 "коня" и едно ГТ със същия двигател. докатро се любувах на гледката пред Милано пристигна и звездата на теста - а именно невероятна червена Алфа Ромео Брера 2.4 жтд 200 с конски сили. журналистите се разпределиха по колите и тръгнахме към Боровец. Любезните домакини оставиха възможността всеки да избира сам от къде да мине, като единствено помолиха да сме към 10:30 в Боровец. аз пътувах с личната си кола, защото не можах да се вредя до друга освен 147-ца (а такава мога да карам всеки ден ) а и не съм журналист и не искам да преча на професиналистите да си вършат работата. Пристигнахме в хотела и започна теста. бяхме разпределени на групи, като бяха отделено по 40 минути на всеки екип да тества всяка кола. В рамките на деня изпитахме удоволствието да караме всички налични коли. след изобилния обяд осигурен от Милано моторс всеки се зае с приятни нему занятия. Едни предпочетоха да се порадват на прекрасния басейн и СПА центъра, други поспаха, а трети избраха да продължат да карат Алфи. Имах удоволствието да карам дълго време 159, ГТ и Брерата. колкото и да ми е странно най-впечатлен останах от 159! няма такава кола! сцеплението й с пътя е невероятно! тази доста голяма и тежка кола е стабилна и уверена в завоите и чак след 30 минути забелязах че колата която карам по завоите с даста висока скорост няма никакви стабилизиращи ситеми! никакви - дори и ЕСП!!! през цялото време 159-ката беше като залепена за асфалта и нито скоростта, нито зимните гуми нито острите завои повлияха на поведението й!!! ВЕЛИК АВТОМОБИЛ!!! един единсвен път задницата леко поднесе на почти обратен завой с 80 но само с леко обиране на волана си влезе обратно в траекторията! ГТ-то също много ме впечатли с динамиката си. от тези коли в ГТ-то най-много се усеша спортния дух на АЛФА и адреналина е много висок! колата е доволно твърда и скоросттъа се усеща осезаемо, което за мен е екстра! сега идва голямата изненада - Брерата! Винаги в представите ми тази кола се е свързвала с типично спортните автомобили. за моя голяма изненада Брерата е загубила голяма част от бруталността си! Карах я веднага след като бях карал моето ГТВ и чувството е съвсем различно. ако в ГТВ-то съм свикнал всичко да е грубо и първично - от шума до дъпер твърдото окачване, то в Брерата попаднах в съвсем друг автомобил. Колата се движи много "мазно" и окачването не е точно спортно. естествено поведението на клата е перфектно - взима плавно и уверено завоите, а дизеловия двигател има нечовешко ускорение. и все пак останах леееко разочарован че италианския звяр се е превърнал в опитомен расов жребец. липсва ми спортния дъх в колата. липсва ми твърдото окачване и рева на мотора. сигурно с бензинов агрегат и спортен пакет колата се променя осезаемо но тестовия автомобил не беше това което очаквах. не ем разбирайте погрешно - колата е уникална и не бих се поколебал и за секунда ако межех да я купя, но просто бях изненадан. вечерта любезните домакини ни бяха организирали дегустация на прекрасни италиански вина и на доминикански пури. за вечерята и особено за вечерта в бара няма да разказвам , защото то е ясно какво се получи . на сутринта поехме обратно към София, като екипът на Топ Гиър и Мотор шоу (сред които се бях вклинил най-нахално и аз) имахме честта да получим Брерата! не мога да ви опиша каква суматоха настана сред селата и градовете през които минахме. гледката на Брера и ГТВ каращи един след друг е наистина впечатляваща! удоволствието беше невероятно! Милано моторс се погрижиха всички да получат доволно много подаръци (щото журналята трябва да се подкупват - нищо лично) а най-интересния от тях са чифт страхотни кожени ръкавици за шофиране с червени конци и надпис Алфа Ромео на тях.....и те така. със сигурност колегата Пинко ше опише събитието много по-добре от мен, но съм толкова ентусиазиран че не се сдържах! по късно ще кача снимки!

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Съвсем благородно ти завидях - описал си го много добре.
    Благодаря че ни направи съпричастни с усещанията си при досега с различните Алфи
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    И аз се изпълнх със завист към колегата като го четох. и пак си задавам въпроса: защо само италианските автомобили могат да предизвикат някаква емоция и удоволствие от карането?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #4

    Default

    ами защото Алфа е автомобил който е проектиран да доставя удоволствие във всеки един аспект - и като шофьор и като пасажер и просто като страничен наблюдател. не е като щайгите Ауди например, които с леки изключения са супер консервативни и олд скул! е как кажете ми може да направиш S6 - комби?!?!? КОМБИ МАМКА МУ?!?!? ми наточете го бе мама му стара! турнали една добавка към бронията, едни огромни джанти и вече суперспортно станало.....ай сиктир! я си купете по една брера да видите какво е да ти светне тоя звяр в задното отгледало...аз лично щях да излезна от пътя....

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Леко пресилено особено това сравнение с щайгите
    EX 156 1.6 TS

  6. #6
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    ами защото Алфа е автомобил който е проектиран да доставя удоволствие във всеки един аспект - и като шофьор и като пасажер и просто като страничен наблюдател. не е като щайгите Ауди например, които с леки изключения са супер консервативни и олд скул! е как кажете ми може да направиш S6 - комби?!?!? ....
    аз пък съм абсолютно съгласна.... карах Брерата веднъж, няма такова усещане..... невероятно е.... и новите аудита съм ги карала и няма да коментирам, но съм съгласна с bouncer
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  7. #7
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman
    Леко пресилено особено това сравнение с щайгите
    Абсолютни щайги са, вервай ми.

    Карал съм всички възможни аудита, и това не са нищо повече от напудрени и по-скъпи холцвагени за забогатели селяни.

    Бедните все още си карат Голфовете и Пасаторите.

    П.П. Единственото Алди, което мъъъъничко ме е изкефило, е RS4 - в права посока върви доста добре, но хич не обича да завива, ти въртиш волана, то цепи направо...









    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    [това не са нищо повече от напудрени и по-скъпи холцвагени за забогатели селяни.
    Абсолютно точно !
    Ауди А6? Шест хиляди марки? Проблематичност?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #9
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Браво за разкъза,много добре си разказъл всичко...Само да ти кажа,че адски много ти завидях... ако кихаш много да знаеш от къде е
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  10. #10
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Преживяванията са ви били страхотни.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  11. #11
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Причината да не се слагат големи двигатели в Алфите си е ясна.
    Концерна майка иска да си продава Ферари и Мазарати.
    За това ни държи в по - нисък сегмент просто.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #12
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Quote Originally Posted by koolio
    Quote Originally Posted by SFINKS
    да не ви равалям прехласването ама както и друг път съм казвал на Ауди кубатурите на двигателите почват там където на Алфа ромео свършват и подобни изкасвания че Ауди БМВ и МБ били кенефи , айде моля ви се....
    За кои точно модели на Ауди говорим? Или пак ще сравняваме А8 и 147? На А4, който се води в класа на 159 има ли по-голям мотор от 3.2?
    Не знам какво се опитваш да докажеш непрекъснато или просто обичаш да си наопаки...
    Audi S4, което е нещо като 156 GTA, е с 4.2 V8 мотор, не съм защитник на аудитата, но все пак трябва да сме точни. Носят се слухове че новата 159 GTA ще е с такъв двигател, но дотогава...

    А познавам и много момичета, които харесват Ауди на външен вид повече от Алфите, често говоря за Алфа пред тях и им показвам. Това обаче въобще не ми пречи да се кефя максимално на Алфите и да си мисля, че за съжаление хората с вкус в България са доста малко.

    Все пак искам да добавя, че съм карал БМВ прекалено зя кратко, за да имам реални наблюдения върху марката. Въпросното БМВ 525д от 2001 се чупи на няколко пъти оттогава (на приятел е), но съм склонен да вярвам на журналистите от признати издания като ТОП ГИЪР, че БМВ е по добро за спортно каране от Алфа. Язък че са толкова грозни моделите им напоследък
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  13. #13

    Default

    ако визираме журналята от Топ Гиър или по-конкретно дядо ти Джеръми тогава Алфа е най-добрата кола! Кларксън е луд фен на Алфа Ромео и винаги ги защитава! в теста на 166 караше по някакъв слелски пут и се размина с някакво БМВ (или пък беше Мерж?) и тогава произнесе куптовата реплика "Как да си купя БМВ като за същите пари мога да кара 166?!! Как да му обясня на този, че си е купил грешната кола!!" и т.н.

    така че тука лееееко се пообърка!

  14. #14
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ми че кенефи са си в ниските класове плащаш марката и кво получаваш точно едно нищо, особенно пък при ауди то си чист фолкваген, айде при бмв и мерц нещата са мааалко по добре, ама пак се ръсиш сумати и пара за нищо. Във високите класове същата работа каде ще сравнямаме Куатропорте с ония дърва еле па 7-мата серия дет е дялана с тесла нищо общо с това дето трябва да е чиста ширпотреба са си, при спортните са още по голяма трагедия, изкарали два бутикови модела и айде вече спортна кола и кво както казва Насо спираш с новия мерц зад камион за буклук и кво гледаш ....ами същата емблема а Ферари си е Ферари то и във формулата се вижда кои краде
    Ама нищо де нека купуват немските кокали с по 5 год по стари и да ми казват колко са "здрави" и хубави аз ще си карам Алфичка на която мотора и свършва там където на 90% от Аудитата в София им трябва бинокъл за да видат къде им почва техния

  15. #15

    Default

    немските коли са щайги, стават за пренос на хора от едно място до друго (понякога много бързо) и до там свършват.

    всеки път когато се кача в алфа или карам алфа се чуствам като 5 годишно дете на което са му дали да пилотира самолет.

    освен това всички жени, които съм питал кое предпочитат казват алфа ромео.

    единственото аудо което ми харесва е старото а8 щото си е големо прасе това квото и да си говорим

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •