Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Съвет и инструкции как да караме selespeed

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    има едно фундаментално нещо което трябва да знаеш за тази скоростна кутия

    скоростната кутия си е като на най-обикновенна 156-ца, НО просто управлнието и е роботизирано, затова и се нарича роботизирана скоростна кутия
    имаш си и съвсем норамлен съединител като на нормалните коли(който за жалосттрябва да се сменя от време на време)
    та за съединителя примерно чрез ЕКЗАМИНЕР-а се адаптира къде точно да отлепя(това което на нормална кола се прави от жилото на съединителя)
    та за това скоростната кутия трябва да се пипа изключително от квалифицирани сппециалисти а не от всякакви майстори
    не ги познавам в Александърауто, но като знам колко селеспийда има в София се съмнявам да са имали сблъскване с тези проблеми
    поне в този случай и аз препоръчвам Вантотрейд където наистина са правили тази процедура и имат необходимата техническа литература
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Интересното е 4е като се бутне малко колат тръгва,проблема е когато се изклю4и първа,което става автомати4но при няколко минутен престой. Казват 4е софта е наред,най вероятно има прекъснат кабел. Днес ще си я взема и задалжително отивам до Ванто трейд,ако може някой да обясни каде се намира сервиза,благодаря

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    аз забравих да питам какво точно имаш под предвид че си я блокирал
    сега компютъра който управялва роботиката на скоростната кутия си има диагностична букса и през нея може да се тестват датчици и изпълнителни механизми
    от твоите писания излиза че в момента майсторите гадаят което говори много лошо
    ако нещо си бъгнал при превключване наи-елементарното нещо което можеш да направиш е да изключиш акумулатора за 15 до 30 минути за да изчисти грешките които са натрупани в компютъра на скоростите и ако всички датчици са наред после би следвало да си караш колата нормално(има малка вероятност статистиките да се записва в енерго независима памет)

    сега за изключването от скорост това става във случаите когато в отворена шофьорската врата и не е натиснат педала на спирачката, так а че така на първо четене което се сещам е да се провери стоп машинката и чек контрола на шофьорската врата

    и още един път ако всичко е на принципа проба грешка и то на твоята кола взимай си я и бягай далече

    а адреса на Вантотрейд мисля че се води самоковско шосе 1, но не съм сигурен, най-сигурният ориентир е че се намира на околовръстното на кръстовището с пътя за Панчарево, Самоков и Боровец
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Ок,сетих се къде е Вантотрейд,тези ми обясниха 4е нямали софт за проверка на селеспиид,но се били сблъсквали с проблема

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    Ок,сетих се къде е Вантотрейд,тези ми обясниха 4е нямали софт за проверка на селеспиид,но се били сблъсквали с проблема
    Не мога да ги разбера, как така са се сблъсквали с проблема Това за мен означава, че и първият път не са го открили, което автоматично значи, че нямат нужната техника
    Незнам как работят там, но сигурно майсторите им не могат да правят диагностика на нови автомобили и нямат специализирани инструменти, сигурно разбират от по-стари В такива случаи се ползва оторизиран сервиз, защото после може да стане страшно Колегите много правилно са ти обяснили

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    В интерес на истината я оправиха. Някакав кабел под акумулатора беше оголен и скъсан, ве4е 2 дни я карам нонстоп,бих казал 4е свиквам голям кеф е. Оба4е възникна нов проблем- бавна е-една 155 q4 ме направи див и щастлив на Дондуков. Ина4е това наистина е най-великата кола-няма равна. Ще се ослушвам за срещата,с радост ще се запозная с вас,отново най-голямото благодаря,и имам да 4ерпя

  7. #22
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    ...Оба4е възникна нов проблем- бавна е-една 155 q4 ме направи див и щастлив на Дондуков...
    Колега, малко са колите, които могат да се опрат на 155 Q4, в тая кола има много италянски коне
    Скоро обаче подобни Алфи ще видят много зор от: http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1996

  8. #23

    Default

    Koe e autoitalia i koe vantotrejd?

  9. #24

    Default

    Вантотрейд е срещу караулката за Панчерево.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    За Селеспийда мога да кажа няколко неща от личен опит:
    1.Голям кеф е
    2.Ако започне да изхвърля някоя предавка или да забива на някоя/т.е не иска да я смени/, това означава че до 10000 км. ще смените актуатора /електро-хидравличния робот който сменя скоростите и управлява съединителя - около 1000 евро/.
    Добрата новина тук е, че това е технологичен дефект и този проблем е само при 156,и е решен след 2002г.При 147 и нататък доколкото ми е известно няма такъв дефект.В повечето случаи дефекта се проявява преди 100 000 км. пробег и когато колата дойде в България вече е отстранен.При актуаторите произведени след 12.2001 проблем няма.
    Лошата новина е,че повечето 156 селеспийд които се внасят са произведени преди 2002 и нерядко предният им собственик ги продава именно заради проблема с актуатора, който струва доста по-скъпо в Европа.
    3.Проверявайте хидравличното масло на селеспийда редовно!
    установите ли загуба на такова, дори в мн. малки количества....виж т.2
    Именно това е първия признак, че актуатора заминава
    4.Ако смяната на предавките и потеглянето не стават много плавно, отидете във Вантотрейд да ви закачат на стенд. Там има една програма, чрез която селеспийда се напасва за работа със съединителя - с неговата дебелина и с начина по който отделя....
    Тази процедура трябва да се прави на всеки 20 000-30 000 км.
    Причината за това е износването на феродовия диск, с което селеспида трябва да се адаптира
    Това е което се сещам засега....дано ви е от полза

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  11. #26
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    И не позволявайте на монтьорите да отварят компютъра на селеспиида, който е под жабката, защото е вакуумиран, и после примерно при дъжд и влага стават инциденти

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •