Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 121

Thread: Alfa romeo 156 Crash Test!Alfa romeo 147 Crash Test!-на 2стр

  1. #106
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    На междо селски пут остър десен завои без предопредителен знак ... аз влизам прекалено близо в завоя с приблизително около 100тина ..... не мога да кажа на 100% предна лява стъпва на банкета


    Kaкво да чета, едно на ръка то тва едвам се чете....второ, завоя е десен и някакси първо лявата му гума стъпва на банкета?Демек завоя го е изправил?А и като каже дърво, аз поне разбирам дърво, в земята, с корени и т.н...а не тип клон...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #107
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Б.Колев View Post
    колеги ... .....
    Колега,трябваха ми десет минути за да разбера че си паркирал в нечий двор.Моля те да пишеш по-разбрано.Успех и да нямаш повече произшествия.


    пс.Дано карането ти да не е като писането.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #108
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Премам забележките .....



    Satanism за да ти отговоря на въпроса ти за изправянето на завоя ..... в моето платно имаше дупка .... и минах в насрещното за да я избегна и тъи като имаше наноси по пътя гумата се изпарзаля ...



    И по темата за дърветата ако искаш ще ти го кажа така първо съм минал през 2 храста и след това съм я одарил в дърво .... (само дето не виждам как един храст или клон както каза ти ще ми потрощи бронята ...... )
    Last edited by Б.Колев; 11-04-2011 at 15:49.
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  4. #109

    Default

    Quote Originally Posted by Б.Колев View Post
    ...даже мисля че няма дори и крив рог ..... та за тва имаите повече вяра в колите си
    Иначе и аз я мислих моята за пълна мекица ......
    Аз пък съм свидетел как един приятел спря в предната кола, като се движеше с не повече от 30км/ч, и в стремеж да избегне удар натисна спирачки и зави рязко в дясно, в следствие на което се наниза на левия си фар в задната броня на предната кола. В първия момент на оглед щетите бяха; счупен ляв фар, броня-спукана. Но в момента който се връща към шофьорска врата вижда, че стърчи над тавана, отива към багажника за инструмент и с ужас установява, че капака е отметнат диагонално.
    Резултата; усукано купе, 900лв стенд за опъване, фар, броня, боя...156-цата не била кашкавал викаш ???

  5. #110
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    емииии колега кво да кажа за 156 нямам мнения никога не съм карал такава .... нито съм се возил (за жалост) но за 146 останах приятно изненадан ...... е още не съм я разглобил но на тоя етап ми изглежда читава .... дано няма изненади в понататачно раглобяване
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  6. #111

    Default

    Quote Originally Posted by Б.Колев View Post
    емииии колега кво да кажа за 156 нямам мнения никога не съм карал такава .... нито съм се возил (за жалост) но за 146 останах приятно изненадан ...... е още не съм я разглобил но на тоя етап ми изглежда читава .... дано няма изненади в понататачно раглобяване
    Емиии поне да беше прочел заглавието на темата, като не си видял датата на последния пост. От къде ги ровите тези стари теми............

  7. #112
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    И 146-цата е мека. С 20км/ч максимум се нанизах в дърво на задна и ми се изкриви - калник, багажник и задна лява врата а тъкмо потеглях и се чу "паат"... викам само стоп.... то отиде.... работата 150лв.
    Абе успокоявайте се че са красиви поне
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  8. #113

    Default

    тя е направена сас цел да потдава толкова,а я си помислете ако при удар сас 60км вав бетон тиа несе огане каде ще намерите шофьора
    ALFA ROMEO 156 2.0TS

  9. #114

    Default

    Кво се хабите бре? Ако ви е писано да ви бесят, няма да се удавите. Я си карайте(разумно) и хич не му мислете, каква тесла ще удари нероден Петко.

  10. #115
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз не виждам някъде да пише скоростта при удара от краштеста и затова е безсмислено да се спори за качествата на платформата на 156 и тем подобни глупости. И понеже имам практически опит много се съмнявам това да са 64 км./ч. Но дори и да са толкова, съм убеден, че Алфа е перфектно конструирана кола и защитава пътниците на много високо ниво. На снимките се вижда Алфа 145 от подписа ми, след удар със 150 км./ч., с нищожен спирачен път, в стълб от уличното осветление, един такъв много стабилен, който после беше на 45 градуса наклонен, а лампата от него беше на отхвръкнала на 50 метра встрани. Двигателят на моята кола, заедно със скоростите беше на 30 метра и от предницата стърчаха само калниците, изкривени силно нагоре, всичко останало в двигателния отсек беше изскубнато. Вътре в купето, обаче нямаше никакви сериозни поражения. Беше спукано предното стъкло, но не счупено дори, спукана беше пластмасата на таблото и прозореца на лявата врата беше на парчета, които ме одраскаха по ръцете. Освено това си ударих леко ръката във волана и после ме боляха пръстите известно време. Това бяха пораженията по мен общо взето. Ударът въобще не се усети вътре особено силно (това, щото 145-цата май е на платформата на Фиат Регата`70)! Даже в началото не видях, че двигателят е изпаднал и си помислих, че само съм поизкривил окачването, просто купето пое целия удар. Единственото нещо, което не си беше на мястото вътре в купето беше цд-то, ама то не е фабрично поставяно. И това при скорост 150 км./ч. ... Колонката не беше поддала въобще и дори вратите се затваряха после, макар и леко криви.
    Това е с Алфа 145, от началото на 90-те години, а от 156-цата какво може да се очаква?! Та автомобилостроенето се развива с бесни темпове (А тва, че новата Алфа 149 щяла да е на базата на старото Стило някак си няма да го повярвам).
    Ако колотката се криви - значи така трябва. Ако предницата е мека и няма къде да се подпреш, щото всичко е пластамаса и алуминий - еми как иначе да се поемат силите от удара. Тва не е Москвич, там има много здрава ламарина, но сигурност - нула.
    Съгласен съм с теб колега, ако си бил в булид от Ф1, ако за 1,5м спреш от 150км/ч до 0 нам-малко ще имаш жестоки кръвоизливи в очите, ако искаш ще си поиграя да ти намеря какво е ускорението което ще изпиташ. Я пак помисли и сподели колко точно е скороста. Аз лично съм катастрофирал с 30-40км/ч в паднала скала и лявата гума беше хлътнала до прага, аха да натисне калника-разбирай левия ми крак, при 150 в стълб сигурно колата щеше да се разцепи на 2. който е карал 156 офроуд знае колко е кекава тая кола - цялото купе се кълчи и пука. Пробвай някой път, ще се изненадаш. Въобще не се учудвам, че не покрива никакви стандарти. Едно кхопаво рено лагуна има повече точки, при това при по-висока скорост
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  11. #116
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    http://www.euroncap.com/results/alfa.../2010/400.aspx
    а за това, какво ще кажете, бе алфокритикари!?
    Стига сте плюли по марката, ето ви нещо позитивно!!! 5***** звезди на сигурност!!!
    Да се включа и по темата crash-test на 156...
    Никой от преждеписавщите на отбеляза категорично, че euroncap нямат официално публикуван краш-тест на 156-ца. Влезте в сайта им и ако някой намери автентичен техен тест /публикуван преди днешна дата/, аз ще му дам безлихвен кредит да си купи нова Алфа. Това, което гледахме от линковете към някакъв сайт в предишните постове на колеги не е правено в лабораториите на евро енкап. Това е друг тест. С ДРУГИ СТАНДАРТИ, вероятно щатски. Евро-енкап тестът е при 64 км/ч /СТАНДАРТ/, а в краш-теста ъплоуднат във VBOX ние не знаем каква е скоростта на сблъсъка. Според мен, сблъсъкът на 156-цата в онова клипче е поне с 80 км/ч. Така, че това да сравняваш краш-теста на евро-енкап с този качен от някого във VBOX е все едно да "мешаш круши с ябълки" - математиците мисля, че разбраха метафората.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  12. #117
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Едно кхопаво рено лагуна има повече точки, при това при по-висока скорост
    Рено Лагуна от 1997г. има по-малко точки от 156. Следващите Лагуни, естествено са много по-сигурни, както и по-новите Алфи, Фиат-ове и всякакви други коли.

    ---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

    Quote Originally Posted by Hristo_156 View Post
    ... не е правено в лабораториите на евро енкап. Това е друг тест. С ДРУГИ СТАНДАРТИ, вероятно щатски. Евро-енкап тестът е при 64 км/ч /СТАНДАРТ/, а в краш-теста ъплоуднат във VBOX ние не знаем каква е скоростта на сблъсъка. Според мен, сблъсъкът на 156-цата в онова клипче е поне с 80 км/ч. Така, че това да сравняваш краш-теста на евро-енкап с този качен от някого във VBOX е все едно да "мешаш круши с ябълки" - математиците мисля, че разбраха метафората.
    Вероятно жълтата 156 е от тест на ADAC. Там ги боядисват жълти и им слагат подобни маркери. Бях чел за техни тестове с 80 км/ч.
    На euroncap.com има все още тест на 147. Оценена е с 3 звезди. Толкова има и 156. Двата модела са на една платформа и би трябвало да се представят абсолютно идентично.
    Last edited by nikolaaaay; 17-04-2011 at 23:22.

  13. #118
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Най-вероятно е на ADAC.
    http://www.youtube.com/watch?v=1MsqJFoWSjI
    Този краштест е идентичен, и е при 80 км, а да не говорим, че има и при 100 км/ч. http://www.youtube.com/watch?v=VZQea...eature=related
    Така, че не се знае изобщо 156-цата през какво е минала на теста в първия пост.
    Last edited by GammaRay; 24-04-2011 at 10:50.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  14. #119
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default ъ

    Аз съм имал катастрофи с две Алфи-33 спорт вагон и 155.С 33 се въртях със 120 к/ч и спрях в скала с бетона ограда 1м висока-резултат криво предно и задно окачване от шофьорската страна.Челен удар със 60 в самара-капак калник предна греда мръднала малко счупено стъкло-самарата се поцепи изтече и маслото от мотора
    С 155 се тряснах с около 100к/ч във москич 12 отзад- капак калник все едно тиранозавър ги беше дъвкал бях без колан и не се претрепах
    Мисля че 156 ще по добра от 155 пък знам ли?
    А извън темата с пунто 1 гт съм се тряскал със 140 в мантинелата и пак не се претрепах -за пунтото съм 100% и здрава платформа
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  15. #120

    Default

    Ти май си голям късметлия.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •