Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: проблем с 33ка (отчаян съм)

  1. #1
    започва да се пристрастява BapHeH4e's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ruse/Varna
    Posts
    85

    Default проблем с 33ка (отчаян съм)

    Здр. имам проблем с моята алфина.освен че имам чукането в двг-то като други колеги ами и когато дам газ на предавки от 3-та до 5-та колата ми се тресе все едно няма мощност(случва ми се и на наклон надоло)почва да мирише на изгоряло, а за баир забравям да го взема освен ако не се засиля от преди това.Помогнете моля защото не се издържа вече
    Alfa Romeo 33 imola 1.4i boxer

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Да не би съединителяти да е пътник вече и за това да претриса и мирише на изгоряло на високите предавки.Може да го пробваш на място да се опиташ да тръгнеш на втора на ръчна с повече газ ако изгаси двигателя е добре а ама ако не му даде много зор и двигателя продължи след като си отпуснал (не до края пук може и до края ) и пак замирише значи е свършил съединителя. А за чукането трябва някой който разбира да я чуе от къде идва чукането щото вариантите са няколко
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    като казваш мирише на изгоряло на феродо ли имаш предвид
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  4. #4
    започва да се пристрастява BapHeH4e's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ruse/Varna
    Posts
    85

    Default

    не.смених съединител още като си я купих..както и горивна помпа.това тресене е все едно карам на 5-та скорост с 30 км/х.преди 2 седмици си смених и свещите.да не съм ги сложил както трябва ли?но определено ми се вдигна много разхода на гориво.
    Alfa Romeo 33 imola 1.4i boxer

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Има ли вероятност да си наредил кабелите погрешно или да си взел евтини ментак свещи и да са почнали да избиват
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    започва да се пристрастява BapHeH4e's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ruse/Varna
    Posts
    85

    Default

    за кабелите няма вероятност защото при мен си имат определена дължина с която достигат точно до свеща която трябва.а за свещите,да.дадох около 20тина лева и за 4те.чисто нови са но марката не я знам ако са менте няма да ми работят цилиндрите както трябва ли?
    Alfa Romeo 33 imola 1.4i boxer

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Точно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    прекарай я на диагностика за по-сигурно. от криви клапани ще чатка като кон и ще губи мощност
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  9. #9
    започва да се пристрастява BapHeH4e's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ruse/Varna
    Posts
    85

    Default

    в такъв случей какви трябва да взема?и какво имаш в предвид под "избиват" (свещите)
    Alfa Romeo 33 imola 1.4i boxer

  10. #10

    Default

    А на място как работи ? И кабелите за свещите сменяни ли са някога или колата си е още с оригиналните ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Искрата не прескача между електродите а вътре между електрода и корпуса и на практика не си върши работата затова може да прекъсва тресе и навърви а за типа на свещите потърси в търсачката нямам представа са боксерите какви свещи слагат колегите
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    започва да се пристрастява BapHeH4e's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ruse/Varna
    Posts
    85

    Default

    на място си работи добре като изключим тракането от двигателя все едно е дизел.а кабелите не са сменяни изобщо.но изглеждат наред.с предните свещи си работеха нормално.какви свещи трябва да си взема за да са наред нещата.А забравих да кажа ,че по едно врене на магистралата Варна-Русе се оправи това тресене но като пристигнах пак си почна по стариа на4ин.
    Alfa Romeo 33 imola 1.4i boxer

  13. #13
    започва да се пристрастява BapHeH4e's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ruse/Varna
    Posts
    85

    Default

    има ли разлика в свещите за боксер и обикновените?защото не си спомням добре , но може и да съм забравил да вмъкна на продавача че колата е боксер,но не съм сигурен!
    Alfa Romeo 33 imola 1.4i boxer

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ми сложи старите свещи и виж дали ше се оправи де. Ако тръгне добре смятам се сещаш кво трябва да направиш. Според мен тая кола работи на 3 цилиндъра. Това мога да те посъветвам задочно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15

    Default

    Че те не са ли всички 33-ки боксери ?
    Колега,преди да се втурнеш да търсиш нови свещи,вземи развий старите и виж как са работили !Можеш да пробваш и да запалиш колата и на тъмно да огледаш кабелите дали не приискряват някъде.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •