Results 1 to 9 of 9

Thread: Форсиране при превключване на скорости (при студено време)

  1. #1

    Default Форсиране при превключване на скорости (при студено време)

    Последните няколко сутрини забелязвам, че като превключвам на по-горна предавка в момента, в който съм пуснал газта и натиснал съединителя колата се изфорсира сама, например като превключа на 2500 оборота в момента на превключването колата вдига 3200 оборота сама. Това става само при студено време, след това като я карам цял ден няма проблем.

    Някой имал ли е такъв проблем, предположения?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  2. #2
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    абе и на мен ми го прави понякога без значение температурата и то откакто я имам. струва ми се че идва от вакумите защото като имах проблем с гумените преходници свалих цялата карантия отгоре, почистих всичко и смених няколко маркучета и този ефект изчезна. наскоро реших да бъда съвестен и пак разкопах там да чистя сепаратора, който така и не успях да докопам но в крайна сметка единия болт дето държи кутията отдолу просто се дематериализира. та откакто съм с един болт това изфорсиране се появи отново. друго което ми идва наум е темп. датчик за постъпващия въздух който май е нейде из дебитомера. иначе не ми харчи повече и си върви нормално
    а и другия ефект е при студеното палене - когато го има изфорсирането при превключване се форсира и при палене и пали след малко повече въртене в смисъл не веднага. иначе пали със завъртането на ключа и заковава оборотите.
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Re: Форсиране при превключване на скорости (при студено врем

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Последните няколко сутрини забелязвам, че като превключвам на по-горна предавка в момента, в който съм пуснал газта и натиснал съединителя колата се изфорсира сама, например като превключа на 2500 оборота в момента на превключването колата вдига 3200 оборота сама. Това става само при студено време, след това като я карам цял ден няма проблем.

    Някой имал ли е такъв проблем, предположения?
    ...може би ти задържа някъде жилото на газта?!
    напоследък сутрините са студени. Вечер, като оставиш колата пред блока, влагата кондензира, а на сутринта се е превърнала в лед/скреж. Това може да попречи на свободното движението на жилото на газта в кожуха, ако последният е с нарушена цялост "нейде по трасето"...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: Форсиране при превключване на скорости (при студено врем

    Quote Originally Posted by Z:)
    напоследък сутрините са студени. Вечер, като оставиш колата пред блока, влагата кондензира, а на сутринта се е превърнала в лед/скреж.
    Абе колега тука е все още топло днес сутринта беше 9-10 градуса по обяд 18 .
    Тоше огледай жилото където влиза към клапата .Да не би да се е разнищило или да е под ъгъл и да задържа. Пружина на педала ????
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  5. #5

    Default Re: Форсиране при превключване на скорости (при студено врем

    Quote Originally Posted by kris11
    Абе колега тука е все още топло днес сутринта беше 9-10 градуса по обяд 18 .
    Тоше огледай жилото където влиза към клапата .Да не би да се е разнищило или да е под ъгъл и да задържа. Пружина на педала ????
    Абе преди няколко дни температурите си бяха около нулата, днеска беше топло и не съм имал проблеми.
    Иначе мисля, че на ПХ и на скорост газта си имаше добър респонс по същото време, но в по-студените сутрини ще видя пак как е.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #6

    Default

    Тая сутрин ми се случи нещо много странно Бях покарал колата околу 15-тина км. и беше нормално загряла (около 90 гр.). Гася двигатела за не повече от 10-тина минути,после паля.Със самото палене гледам (по оборотомера) как колата сама се изфорсирва около 2500-3000 об. след което оборотите си падат до нормалните 800-900 об.Оставям я да поработи няколко секунди,след това я изфорсирвам 1-2 пъти.Всичко нормално,но малко след като сам пуснал газта,тая кола пак се изфорсирва сама докъм 2500-3000 об. И то едно плавно все едно и натискам аз педала.След това оборотите пак си паднаха.Покара я още 20-тина км. и не забелязах никакви други аномалии,а и това не се повтори повече. Някакви идеи
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Тая сутрин ми се случи нещо много странно Бях покарал колата околу 15-тина км. и беше нормално загряла (около 90 гр.). Гася двигатела за не повече от 10-тина минути,после паля.Със самото палене гледам (по оборотомера) как колата сама се изфорсирва около 2500-3000 об. след което оборотите си падат до нормалните 800-900 об.Оставям я да поработи няколко секунди,след това я изфорсирвам 1-2 пъти.Всичко нормално,но малко след като сам пуснал газта,тая кола пак се изфорсирва сама докъм 2500-3000 об. И то едно плавно все едно и натискам аз педала.След това оборотите пак си паднаха.Покара я още 20-тина км. и не забелязах никакви други аномалии,а и това не се повтори повече. Някакви идеи

    На мен ми звучи като проблем с МПХ
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  8. #8

    Default

    Не ми се вярва да е от него,но все пак.....
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    ХА ,и на мен го направи онзи ден тоя номер , но предполагам и аз че е от 'карантията' горе. тия газаджийте си оставиха ръцете тогава и имам лоши връзки СЛЕД дебитомера и като ги постегна - ОК.
    Иначе и на мен ми е за първи път онзи ден , от тогава го няма - след прегледа...
    Alfa Romeo 155/1.8TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •