Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Клаксон?

  1. #16
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Готов съм вече . Свиря като за световно. И еърбега е без повреди. Благодарности на Галин и spe4elist за отделеното време, внимание и нерви.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #17
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default


    Всички сме доволни - голямо свиркане и бибипкане ще пада сега. Друг път бъркай само там, за където си оторизиран ... хи хи

  3. #18

    Default

    Абе при мен има две различни тромби отпред вдясно, вързани са уж кадърно, бушона си е пушка, но не свири - въпроса ми е когато се натисне клаксона трябва ли да изцъка нещо леко в таблото с бушоните под волана вляво - при мен не цъка.....и ако трябва да цъка какъв е проблема евентуално?
    Идеи?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Щом предпазителя е здрав, проверяваш релето /определено трябва да цъка при натискане/.
    Ако релето е изправно, проверяваш бутон под аербъка на волана. Тука е по сложно.
    Ако и той е изправен търсиш прекъсване - куплунзи, кабели или подобно.

    Успех.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  5. #20

    Default

    Понеже съм индианец още за това кое къде се намира, къде трябва да се намира тва реле?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Вляво от волана долу, над предпазителите.
    Релето би трябвало да е най-горе, най-вдясно. Поне така е посочено в хайнеса.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  7. #22

    Default

    Мерси - ся ще отивам да се гъзя да видя нещо....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23

    Default

    Баси близо месец човъркам там, и още не мога да намеря реле, възможно е и изобщо да го няма, над кои бушони трябва да се намира - над първите дето са три редици, или над тези над тях - те са две двойки с по една колона бушончета.......
    Вече два месеца карам без клаксон, и на 2-3 пъти щяха да ме отнесат.......нетърпимо е, дадох ги иначе на късо - бачкат си нормално - бушона е ток, само тъпото реле ми се губи......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •