Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 129

Thread: Project 156 V6 Turbo

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Wink

    Quote Originally Posted by cvetelin View Post
    ау как сте са подиграли с тааа 156-ца
    Еи заради такива, няма снимки! Ако е нещо различно, значи е грозно! Тва че колата е ОТ - ДО фирмена няма значение, той разбира повече от дизайнерите
    Дайте да видим ваще, мойта е грозна и е слабичка! Джантите са с поръчка от щатите (цена няма да казвам), но "телефонната шайба" са по хубави, според друг колега. Евала, затва вече и не влизам често в тоя форум.
    Иначе се извинявам на колегите, дето не са изпростели в темата ми!
    156 V6 turbo

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by nkn66 View Post
    Еи заради такива, няма снимки! Ако е нещо различно, значи е грозно! Тва че колата е ОТ - ДО фирмена няма значение, той разбира повече от дизайнерите
    Дайте да видим ваще, мойта е грозна и е слабичка! Джантите са с поръчка от щатите (цена няма да казвам), но "телефонната шайба" са по хубави, според друг колега. Евала, затва вече и не влизам често в тоя форум.
    Иначе се извинявам на колегите, дето не са изпростели в темата ми!
    Колега, незнам дали си забелязал, но хората тук са доста консервативно настроени относно оптичния тунинг и като цяло предпочитат по-семплите неща, които са максимално близки до оригинала.


    Иначе колата се е получила много добре
    На мен лично синьото не ми допада особено, но това в никакъв случай не значи, че е лош цвят или, че не изглежда добре. Все пак всеки си има вкус.

    Според мен е голям минус за форума и по-специално за този раздел, такава кола да не получи подходящо представяне. Затова ако намериш време и желание, можеш да пуснеш една отделна тема и да споделиш с няколко реда какво е правено по колата- външен вид, интериор, двигател, окачване и т.н. и разбира се да сложиш няколко снимки.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  3. #48
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз пък смятам, че човека е истински фен...Не всеки човек и алфист може да се реши да налеее едно 60хил лв. в алфа ромео? Колко от вас биха? Колко от вас биха си направили уникална 156ца 400-500коня вместо да си купите брера...


    АЗ смятам, че външния вид на колата трябва да се определя и от нейната мощност...Когато видя тази алфа да се изтрелва по-бързо от разни поршенца по 300коня и други "паркетни" бегачки ще разбера, а и всички други че цветът и оформление и всичко по тази кола е НЕСЛУЧАЙНО!


    И да по-скъпите джанти в този случай значат МНОГО...Не само за визия, а и за здравина и тегло... Защото, когато правиш такъв автомобил всичко трябва да е както трябва от-до
    '
    Това е моето мнение и смята, че не е коректно да се плюе по колата на човека, който е положил толкова много труд, нерви, време и пари... Просто се поставете на другата страна
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    То пише в темата с какъв мотор е, кво е правено и горе долу колко пари е излязла дотук. Но ще повторя - мотора е от GTV 2.0 V6 TURBO, правена е в Drag power, по мотора няма почти нищо фабрично, дотук общата сума хвърлена по колата е 50 хил лв (щом и това е важно), а конете са достатъчно да застана до едно порше(което всъщност е 355кс) и да не се срамувам че карам Алфа. И тепърва ще я доработя за да мога да наказвам стоково порше без проблеми...
    156 V6 turbo

  5. #50
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Само тия се мандахерцат из форума


    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=1787&page=192
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  6. #51
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Само няколко, че ми се спи много
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 08072006(005).jpg   24122006(001).jpg   24122006.jpg   26012008(010).jpg   30012008(006).jpg  

    30012008(001).jpg   30012008(005).jpg   01052008(002).jpg   01052008(003).jpg   01052008(004).jpg  

    26012008(004).jpg   26012008(005).jpg   01072008(004).jpg   01072008(005).jpg   02082008(001).jpg  

    11082008.jpg   26012008(001).jpg   26012008(009).jpg   26012008(011).jpg   muzikata mi.jpg  

    156 V6 turbo

  7. #52
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    тези дни ще кача и нови, че нямам други на тел. А ще мина и да Drag power да взема и снимки по време на самата работа, че и от там още не сам ги взел.
    156 V6 turbo

  8. #53

    Default

    Абе трудна ли е трансплантацията на електрониката най - вече - мисля да местя 2.5 на моята, имам донорска кола, свалил съм всички кабели кадърно, изолирах ги, изобщо неща от сорта - но има ли трудности.....?????
    Още нещо - това кулер за маслото ли е отпреде - и аз мисля да си направя нещо от сорта......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #54
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Старите джанти ги продадох вече на един колега от форума с червено GTV, трансплантацията на мотора е много трудна, ако действително си свалил всичко внимателно (двигател, скорости, електроника и др карантиики - радиатори, маркучи и др и е от 156ца), не би трябвало да имаш проблеми, но аз не съм специалист по тея неща и не мога да ти кажа на 100% (все пак аз мога да кажа за моя случай, които е дооооооста различен и сложен). Мотора е на 1.0 bar турбо надув, а компресията не я знам. Масленото радиаторче е от старата конверсия с 2.0 16В мотор и компресор на 0.6 бара, ако ти трябва звънни, аз го продавам и без тва (качих снимки и на стария мотор щот и тои беше правен, по наблюдателните са забележили и реших че ще ви заинтригува)! Друг въпрос какъв имаше???? А да за парите значи самия мотор го взех за близо 2000лв, рефреша му е още близо 3000лв и оттам нататъка се започва веселата част- нова турбина, рефреш скорости, нов съединител и още 2милиона други неща, голям кулер, турбо пътища и т.н и работа на момчетата 16500лв (в които влизат 3хил за рефреша) и още 1000лв за легендарните жила за скоростите и станаха общо 19500лв и 2000лв за 6 бутални апарати и 305мм дискове, та 21500лв. Надявям се че съм ви отговорил на въпросите
    Last edited by nkn66; 22-01-2009 at 22:43.
    156 V6 turbo

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Не я карам много, истина е! Но пък си я обичам и незнам дали бих я продал
    156 V6 turbo

  11. #56
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Колега дано не те затруднявам много, но понеже вече си го направил и за да не карам на сляпо и да правя всичко с пробване, та имам един въпрос - как събра ДВГто в коша на 156ца? Има ли нещо което трябва да се преправя и какво е? За електрониката ще си я направя, ама ми е сериозен проблем самото слагане на мотора в коша, дали ще се получи лесно или ще е много реване??? Питам понеже май моя мотор излетя за вечните небесни селения, а има в момента точно такъв мотор, с всичко и трябва само да го инстална в моята, не искам никакви рефреши и тем подобни! На мен засега ми трябва да си подкарам колата, а този вариант ми се вижда най-добър(вместо да дам една торба пари за моя). Ще съм много благодарен ако ми отговориш на ЛС и ако дадеш някоя друга снимчица, да видя как изглежда и как се захваща ДВГто!!!

  12. #57

    Default

    Въпреки че ще е по добре той да ти отговори, мисля че всички 2.5 и 3.2 влизат в 156 без ядове, не виждам причина и тоя да не влезе.....щом в 145 влиза.....
    Какъв двг мислиш да слагаш?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    След няколко месечно затишие, отново има резултати по проекта, скоро снимки на интериора, изцяло алкантра очаква се и пристигането на спортното окачване от Италия и така чаканите кабели! Малко се позабавиха с тапицирането, но хубавите неща стават бавно, особено когато става въпрос за алфа
    156 V6 turbo

  14. #59
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Имах държавен изпит и бях малко зает, днес ще кача снимки!
    156 V6 turbo

  15. #60
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    А въобще кола има ли? Изобщо май проекта е само във форума.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=158

    стр.11, изглежда много добре

    146 1.9 JTD, 99'

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •