Results 1 to 9 of 9

Thread: ..."Истинските километри" и "...Късмета на Ал

  1. #1
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default ..."Истинските километри" и "...Късмета на Ал

    ..Нашият колега KGB сподели ,че във Ванто трейд могат да разчетат истинските километри на нашите Алфи !?!
    ...1....Какава е цената на тази услуга;... разчитали ли са Ви истинските километри,и какви са те;
    ...2....В други градове къде знаете ,че могат за Алфа да правят това;
    ...3....Какво Ви е мнението за темата:"...от вчера съм Алфист,и вече съм в бокса..." :
    3.1 апсурд;
    3.2 изключение от вида"късмета на алфиста";
    3.3 странен факт ?!?
    3.4 друго...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default

    Мойта като я зимах - 190хил по километраж, във Ванто - 230хил
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  3. #3
    започва да се пристрастява bobojust's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Age
    52
    Posts
    37

    Default по т.3

    "късмет" ли е не знам, но я имам колата от юни и вече съм в бокса за ремонт на двигателя (биелни лагери и т.н.)
    .
    Не се оплаквам ама е доста неприятно след като през август градушката в Обеля ми направи колата на сирене,сега и ремонт по двигателя.Вярно моята Алфа стана непродаваема.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  4. #4

    Default

    Всеки оторизиран от Алфа Ромео сервиз, би следвало да има "заводския" диагнотичен компютър. Има и някой не "заводски" диагностични РСта който могат да гледат км-рите, но не ме питайте кои и къде и дали показанията са им вярни.

    Вярните са със сигурност във ВантоТрейд, АутоИталия.

    Заплаща се цената на диагностика (мисля е някъде около 20-40лв.), тоест правите си цялостна диагностика на колата и ги попитайте хората да ви погледнат и км-рите и да ви ги покажат.

    Нормално е да има разминавания от по 1 000км на кола на 200 000км да речем. Моята съм я взел чисто нова, сега е на 130 000+км и има разминаване около 1 000км.

    Силно препоръчвам на всеки който мисли да си купува италианска кола да я закара първо в сервиза на ВантоТрейд, да й направят пълна диагностика.

    1. Имат стенд за амортисьори и спирачки
    2. Пълна комютърна диагностика на колата с оторизиран и лицензиран РС на Фиат групата. Не се заблуждавайте с квартални гаражи и тем подобни...
    3. Могат да качат колата на "крик" да се разгледа обстойно отдолу.

    Цялата процедура ЗАЕДНо със пътната помощ (за коли без номера) няма да ви излезе повече от 100лв. за района на София. На фона на 10 000лв. да речем който сте приготвили за колата, мисля си заслужава и може да ви спести доста неприятности.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by SamuraiJack
    Мойта като я зимах - 190хил по километраж, във Ванто - 230хил
    ...и аз съм същите км,още незнам истинските..
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  6. #6
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default Re: по т.3

    Quote Originally Posted by bobojust
    "късмет" ли е не знам, но я имам колата от юни и вече съм в бокса за ремонт на двигателя (биелни лагери и т.н.)
    .
    Не се оплаквам ама е доста неприятно след като през август градушката в Обеля ми направи колата на сирене,сега и ремонт по двигателя.Вярно моята Алфа стана непродаваема.
    ...пиши след ремонта какви са причините...нормално износване, или други следи спомагащи износването...а,чете ли темата..."от вчера съм алфист,и вече съм в бокса..."
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #7
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Всеки оторизиран от Алфа Ромео сервиз, би следвало да има "заводския" диагнотичен компютър. Има и някой не "заводски" диагностични РСта който могат да гледат км-рите, но не ме питайте кои и къде и дали показанията са им вярни.

    Вярните са със сигурност във ВантоТрейд, АутоИталия.

    Заплаща се цената на диагностика (мисля е някъде около 20-40лв.), тоест правите си цялостна диагностика на колата и ги попитайте хората да ви погледнат и км-рите и да ви ги покажат.

    Нормално е да има разминавания от по 1 000км на кола на 200 000км да речем. Моята съм я взел чисто нова, сега е на 130 000+км и има разминаване около 1 000км.

    Силно препоръчвам на всеки който мисли да си купува италианска кола да я закара първо в сервиза на ВантоТрейд, да й направят пълна диагностика.

    1. Имат стенд за амортисьори и спирачки
    2. Пълна комютърна диагностика на колата с оторизиран и лицензиран РС на Фиат групата. Не се заблуждавайте с квартални гаражи и тем подобни...
    3. Могат да качат колата на "крик" да се разгледа обстойно отдолу.

    Цялата процедура ЗАЕДНо със пътната помощ (за коли без номера) няма да ви излезе повече от 100лв. за района на София. На фона на 10 000лв. да речем който сте приготвили за колата, мисля си заслужава и може да ви спести доста неприятности.
    ...това е и според мен истината...като гледам що народ накляка по боксовете....че и 1.8 бензинките зачестиха....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Всеки оторизиран от Алфа Ромео сервиз, би следвало да има "заводския" диагнотичен компютър. Има и някой не "заводски" диагностични РСта който могат да гледат км-рите, но не ме питайте кои и къде и дали показанията са им вярни.

    Вярните са със сигурност във ВантоТрейд, АутоИталия.

    Заплаща се цената на диагностика (мисля е някъде около 20-40лв.), тоест правите си цялостна диагностика на колата и ги попитайте хората да ви погледнат и км-рите и да ви ги покажат.

    Нормално е да има разминавания от по 1 000км на кола на 200 000км да речем. Моята съм я взел чисто нова, сега е на 130 000+км и има разминаване около 1 000км.

    Силно препоръчвам на всеки който мисли да си купува италианска кола да я закара първо в сервиза на ВантоТрейд, да й направят пълна диагностика.

    1. Имат стенд за амортисьори и спирачки
    2. Пълна комютърна диагностика на колата с оторизиран и лицензиран РС на Фиат групата. Не се заблуждавайте с квартални гаражи и тем подобни...
    3. Могат да качат колата на "крик" да се разгледа обстойно отдолу.

    Цялата процедура ЗАЕДНо със пътната помощ (за коли без номера) няма да ви излезе повече от 100лв. за района на София. На фона на 10 000лв. да речем който сте приготвили за колата, мисля си заслужава и може да ви спести доста неприятности.



    Мда, специално Ккм ги гледах при Бобо (във Ванто Трейд не. Възможно ли е да е различно?-питам все пак, който отговори добре ).
    Диагностика преди покупката пак правих при него, а след това във Вантото втора. Щото, като гледам, това визира май КГБ, като ясно заявява, че повече не иска да уточнява, но пък друг може да го доуточни, ако има желание и факти ?
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Ми мойта е 2001г. и на КТС-са на BOSCH ми дава разлика от 300 км.
    Ана комшията 1.8ТС пак 2001г. дава разлика от 700 км.
    Това е в "+"
    Демек на километража показват по малко
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •