Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: норално ли е да глъхне като е студена ?

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Alex Shopov
    След дългото четене из форума на подобни теми си мисля дали е възможно следното.Нали на ламда сондата и трябва малко време да заработи докато позагрее малко двигателя,а пак аз с моя тъп термостат дет явно е зацепил отворен нали не може ми загрее колата кат хората,и дали може от туй да ми глъхне парвите няколко минути след студен старт.Пък тя не може ми загрее повече от 60 градуса изобщо в тия студове.И ко ша го сменям тоя термостат аз,дали ша е тои причината.
    Най вероятно няма да се Що не си провериш датчика за температурата на двигателя може той да е една от причините. А ламбдата да заработи не и трябва топъл двигател горещи газове.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    моиата сащо ми прави сащите номера,2-3 минути си мени оборотите ,след това е ОК.Казаха ми че е от ел.смукач,бил кам 150 лв :

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by petrof
    моиата сащо ми прави сащите номера,2-3 минути си мени оборотите ,след това е ОК.Казаха ми че е от ел.смукач,бил кам 150 лв :
    Що не напишеш каква е твоята че с този автоматичен смукач не е ТS
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    146,1,3,boxer

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    сутрин когато е студена ,след като иа запалиа работи нормално ниаколко секунди,после заглахва,а пониакога гасне.Триабва да го следиа за това,и да иа подарям с малко гас .След 1-2 минути вече е ОК. : : ТА питам знае ли ниакои каде е този датчик изпалниаващ функциата на смукач.???

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by petrof
    сутрин когато е студена ,след като иа запалиа работи нормално ниаколко секунди,после заглахва,а пониакога гасне.Триабва да го следиа за това,и да иа подарям с малко гас .След 1-2 минути вече е ОК. : : ТА питам знае ли ниакои каде е този датчик изпалниаващ функциата на смукач.???
    Не бе датчика си е датчик той дава сигнал към компютъра а компютъра управлява моторчето за празния ход аванса времето на впръскване т.н ламбда и разни други такива. Ако датчика примерно дава стойност на компа 45 град а двигателя е 20 град много ясно че ще заглъхне или ако датчика отчита температура напр -70град компа игнорира този сигнал и го замества със стойност 80 град и затова докато загрее заглъхва но причините може да са и от другаде сонди свещи дюзи и още ред други чарколяци.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    a za6to na komputara v serviza ne ot4ita gre6ka?

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    закачих го на компутара в сервиза когато бе студена,и не отчита грешка.

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by petrof
    закачих го на компутара в сервиза когато бе студена,и не отчита грешка.
    Може ако не е следил температурата диагностика а само е проверил за грешки да не го разбере ако не отчита точно, темп е 15 а той отчита 40 нема да го възприеме като грешка ама пак ще глъхне,но ти казвам че може да са ред други работи това е един от вариантите
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Ламбда сонда е това заради което глъхне в началото. Трябват и две три минути за да заработи нормално. Ако я смените и си сложите оригинална т.е БОШ няма да имате тези проблеми. Пък и гаранция 160 К.
    146 1.6 TS 01.97

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by georgievst
    Ламбда сонда е това заради което глъхне в началото. Трябват и две три минути за да заработи нормално. Ако я смените и си сложите оригинална т.е БОШ няма да имате тези проблеми. Пък и гаранция 160 К.
    Аз съм с оригинална сонда на Бош за 280 лв и пак глъхнеше преди да сменя дачтика.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Имаш предвид датчика за температурата? Ако е от това е най добре, защото е най евтин. Ти каква марка сложи ?
    Въпреки това при мен "забиваше" предница и се оправи още като смених дебитомера. После започнаха да ми играят оборотите и ми казаха, че е ламбда сонда. Не дава информация на компа и той блъска богата смес, от там и разхода отива на 18 на сто.
    Ламбдата вчера я смених с Магнети Марели универсална някаква за 115 лв. Да видим какво ще покаже като разход.
    146 1.6 TS 01.97

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    57

    Default

    След като си купих моята 145 1.6тс на тестването отчете сондата.И аз се разделих с 280лева .Инае универсалната не е гаранция че ще работи както трябва.

  14. #29
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Gin4o-majstora
    След като си купих моята 145 1.6тс на тестването отчете сондата.И аз се разделих с 280лева .Инае универсалната не е гаранция че ще работи както трябва.
    Не е вярно универсалната на Бош просто няма букса и трябва да и се запоят кабелите даже мисля че колегата Valjo беше ги накарал ония мошеници от Бош да си признаят че няма разлика между тази специалната и универсалната разликата е само че тази от 280 лв има букса. Уви аз разбрах твърде късно че може да е универсална.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    57

    Default

    Реалната цена е340лв но намалението което ползваме ме доведе до BOCH с букса и гаранция.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •