Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: норално ли е да глъхне като е студена ?

  1. #31

    Default

    [quote="Gin4o-majstora"]Реалната цена е340лв но намалението което ползваме ме доведе до BOCH с букса и гаранция.[/quo
    Сега имаш ли проблеми ?

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    57

    Default

    ЗА сега никъкви.

  3. #33
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by Alex Shopov
    След дългото четене из форума на подобни теми си мисля дали е възможно следното.Нали на ламда сондата и трябва малко време да заработи докато позагрее малко двигателя,а пак аз с моя тъп термостат дет явно е зацепил отворен нали не може ми загрее колата кат хората,и дали може от туй да ми глъхне парвите няколко минути след студен старт.Пък тя не може ми загрее повече от 60 градуса изобщо в тия студове.И ко ша го сменям тоя термостат аз,дали ша е тои причината.
    Бате сондата не се загрява от охладителната течност а от изгорелите газове
    И не може да ти прекъсва пурвите няколко минути от нея
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  4. #34
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    12

    Default

    [/b]И моита глахнеше така докато непрочетох във форума че трябва да я оставя 2-3 мин. да загрее.И сега така я изчаквам и трагвам вез провлемл
    Алфа Ромео 145 TS, 1.4,16V 103k.c.

  5. #35
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Сега като изчетох темата се чудя в крайна сметка - ламбда сонда ли да сменям или датчик на температурата? Понеже и мооята глъхне първите 2-3 минути като е студена, а след това е пушка!
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Ти рано или късно ще смениш и ламбда сонда и дебитомер и температурен датчик, така че карай наред.
    146 1.6 TS 01.97

  7. #37
    запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    85

    Default ламбда сонда

    Здравейте колеги, и моята заглъхва сутрин, но ако я оставя да поработи на място 5 мин. няма проблеми след това. Но на мен и парното ми прави някакви мизерии. След като загрее (бързо) духа 2-3 мин топло и след това започва да духа студено. Или премествам температурата или включвам на клима и после пак на парно и нещата се оправят, но само за няколко мин. и после пак от начало. Дали това не е от температурния датчик. Моята ламбда е сменена с Бош преди 25К.

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Май го реших тоя проблем със заглъхването,много просто.От известно време започнах да зареждам само ОМV Super 100 и нито веднъж не сам имал такова заглъхване.Даже при тия студове няколко дни да не съм я палил и няма никви проблеми.
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  9. #39
    запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    85

    Default ремъка

    А пък аз реших проблема с истинско зацепване на ангренажния ремък. А в другия случай просто не подавейте много газ и ще се оправи след 4-5 мин.

    Успех

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Да ви се оплача и аз имам подобен проблем и все си мисля, че идва някъде от пусковия момент на двигателя, т.е. "автоматичния смукач" или по-известно като "моторче на празен ход", защото след като двигателя влезе в режим, оплаквания нямам. Диагностиката не показва проблеми.
    Днес реших да си направя един експеримент. "Моторчето на ПХ" ми е с две бобини - за отваряне и затваряне. Изведох от него кабел до купето и вързах 2 светодиода, паралелно на двете бобини на "моторчето", за да видя кога ЕКУ-то подава напражение към него. Бях страшно удивен, че от запалването на двигателя, карането из града и до спирането, двата светодиода постоянно светеха.
    У мен възникнаха няколко въпроса:
    1. Не е логично, но възможно ли е едновременно да се подава напрежение на двете бобини, т.е. да се отваря и затваря?
    2. Възможно ли е ЕКУ-то да управлява "моторчето" импулсно и по този начин да регулира дебита на преминаващия въздух?
    Ще помоля ако някой знае как става управлението на "МПХ", нека сподели, че не успях да намеря по-подробна информация в нета.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    silistra
    Posts
    65

    Default

    Радвам се че повдигаш отново този вапрос.Та моита е 146 боxер,и аз имах сащия проблем.На коледа ми напрви голям номер ,като не запали.След като постоя няколко часа в гараж и се размрази и купих една добавка от бензиностанция Топливо,продукт на ТЕКСАКО.Честно ти казвам,от тогава какьвто и студ,какьвто и сняг да вали пали от пьрвия пьт,трьгва студена ,и смукача се оказа че работи.ТА всичко маи е от горивото.Вземи пробваи с добавка за бензин ,само за 13.50,нищо не губиш.

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Вече второ мнение виждам, че с добавки към бензина се разрешава проблема. Радвам се, че и ти си си решил проблема по лесен начин. Аз съм слагал разни добавки, за сега без ефект, но не ми пречи да опитам и с тази на TEXACO, но кажи по-точно каква е!
    Иначе разгледах в Аутодатата управлението на МПХ от ЕКУ-то. Оказа се, че се управлява импулсно - изводи 4 и 22:
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

  13. #43
    запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    85

    Default лош бензин

    Иаз смятам, че бензина е много лош. От нова година до сега съм зареждала 2-3 пъти и колата не ще да върви. Уплаших се, викам какво й стана на тая кола. Снощи сипах отново и колата си лети. Значи сипват пълни БОКЛУЦИ!

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Основно е от горивото...
    Има ли фенове на Газта.... Сутрин паля на бензин и почти веднага на газ... и проблема изчезва...
    Брат ми е с Ланча... също на Газ, същия проблем при бензина.
    А пък баща ми с Типото винаги пали на Газ, само в най-студените дни на бензин....
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Благоевград
    Posts
    98

    Default

    Колеги, тук не става въпрос за паленето. То е ясно - пали без проблем, но при изфорсирване на място или подкарване на колата, двигателя глъхне.
    Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •