Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113

Thread: Отклонение в разхода?

  1. #1
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default Отклонение в разхода?

    Колеги, ако имате ТОЧНИ данни, колко ви е отклонението на разхода, спрямо този, който ви показва борд компютъра, моля, да го споделите.
    При мен въртя го, суча го и е винаги в диапазона -0.7 до -1.5
    Тоест ако ми показва, че ми харчи колата 10л/100км по борд, то реално ми е между 10.7 и 11.5. Винаги показва по-малко.

    А и още нещо да попитам.
    Дневния километраж и този на борд компютъра ми се различават. Примерно като зануля дневния километраж (този на таблото) и този на компютъра, след около 300км имат разлика от порядъка на 1км. Примерно този на километража ми показва, че съм изминал 300км, а според борд компютъра съм изминал 299 примерно.
    При вас как е?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    при мен е много точно, и разхода и пробега
    максимум отклонение ми е давало до 0.1л което е пренебрежимо при 72л резервоар

    да не би гумите да са ти различен размер от оригиналното?

    в смисъл на 166цата доста коли идват с 205/55 16", а някои с 215/55 16" което си дава разлика....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default Re: Отклонение в разхода?

    Quote Originally Posted by bo
    Дневния километраж и този на борд компютъра ми се различават. Примерно като зануля дневния километраж (този на таблото) и този на компютъра, след около 300км имат разлика от порядъка на 1км. Примерно този на километража ми показва, че съм изминал 300км, а според борд компютъра съм изминал 299 примерно.
    При вас как е?
    Километражът и компютърът получават инфо от 2 различни датчика и винаги има разлика заради размера на гумите, степента на износване и т.н.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Аз нямам борд-компютър, но както съм с 195/55/15 зимата и 205/50/15 лятото, разликата е от порядъка на 1-2 км на всеки 100 км. Същата работа е и тая, дето разправя Вальо за различните гуми при 166.
    Така или иначе, каквито и разлики да дават различните 'разходомери', какво ти пука Сипвай си нафтата и тва е. Нищо не може да се направи, но не екато при бензините да тръгне да харчи 15-20/100, ако се прецака нещо.
    Аз спрях да се интересувам от разход много отдавна
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    И според мен разликата може да е от гумите...
    НО има и друго! Може да е от кофти бензиностанция...Пример на ОМВ Красна поляна ми дава разход от 14литра...А на Еко или която и е да е друга поне с 2-3 литра надолу...

    Това е най-гадната бензиностация, добре че само един път си сложих и няколко приятела ми споределиха същото впечатление...
    За това и това е възможно..
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default Re: Отклонение в разхода?

    Quote Originally Posted by Коки
    Quote Originally Posted by bo
    Дневния километраж и този на борд компютъра ми се различават. Примерно като зануля дневния километраж (този на таблото) и този на компютъра, след около 300км имат разлика от порядъка на 1км. Примерно този на километража ми показва, че съм изминал 300км, а според борд компютъра съм изминал 299 примерно.
    При вас как е?
    Километражът и компютърът получават инфо от 2 различни датчика и винаги има разлика заради размера на гумите, степента на износване и т.н.
    Кои/Къде са двата различни датчика?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default Re: Отклонение в разхода?

    Quote Originally Posted by bo
    Кои/Къде са двата различни датчика?
    Ами майстор ми го каза, доколкото си спомням единият е на скоростната кутия (за километража), а компютърът взимал от АБС-а.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Да поизровя аз тая стара тема. Значи усетих азе, че нещо борда май послъгва и направих засечка пълно-пълно (Еко елда нафта). 262 км (от които само ок. 10 градско) - по комп 5.5, реално 6.4 . Дали не се дължи разликата на някаква неизправност (примерно термостат, дебитомер, друга някаква електронна гняс) . Гледам, че на някои колеги им е доста точен борда, трябва да има причина някаква
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9

    Default

    Чел съм и в други форуми за същия проблем не е само при алфа и то пак със същата разлика 1-1,5л явно производителите измерват по техен си начин разхода

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    в петък се върнах от морето и на компа показваше около 5л на 100км обаче се оказаха 7.2литра на 100км
    alfa 166jtd@super

  11. #11
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    По накога и на мен ми се струва че има такваз работа.Заключението го вадя от туй че уреда на горивото е извънредно точен.Но все още не съм се докопал до отговора на казуса.Струва ми се че по някога има едно зависване на ICS-са.Освен това по някога разхода е много динамичен,примерно при палене показанието е 12/100км след тръгване доста бързо пада и стига 6,5/7л/100 и то при градски условия.Извън градско е същата динамика но разликата е че разхода пада още повече.А е имало случаи да карам в продължение на 70-80 км и да няма промяна на разхода.Седи си например на 6,8л/100 и не мърда.Сигурно обаче е едно всички тъй приятни разходи от рода 3,7л/100км - 4,3л/100км ми ги е давала единствено и само след наливане на добавки в нафтата.Независимо какви.Ползвал съм две различни и ефекта беше че намали разхода а мотора как работеше само ...Оня ден ми предложиха и налях нафта не от бензиностанция.Нафтата е от цистерна на известна компания.Нямате си на представа как миришеше на разредител.Ама то с думи не може да се опише.Сега в момента ефекта след зареждането е че мотора ми работи осезаемо по твърдо и се моля да няма други "д`ефекти".Между другото участъка от бронята който се намира под отвора за зареждане се обели,падна му боята от капките които паднаха върху него.Ей с такива горива караме тук.

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    И за протокола:
    - Разхода при АР 166 си се движи горе долу в този диапазон на темата - по борд винаги е с около 1 литър надолу от това на колонката;
    - При Либрата направих изчисление, за около 6000км и засякох, че разликата по борд и това от колонката ми е точно 50мл (0.05л)
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    И аз съм я засичал пълно-пълно от една и съща бензиностанция и даже една и съща колонка.
    Разликата е 100-200мл и всичките засичания съм ги правил само с градско каране.
    166 2.4 JTD

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    И аз съм я засичал пълно-пълно от една и съща бензиностанция и даже една и съща колонка.
    Разликата е 100-200мл и всичките засичания съм ги правил само с градско каране.
    Коя година е колата? И колко ти е градското?
    166, 2.4 JTD'00

  15. #15
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Като твоята.
    9.5-10/100
    166 2.4 JTD

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •