Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Проблем с буталата :(

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    10

    Default Проблем с буталата :(

    Здравейте момчета,
    Направо към вапроса, че вече ми писна от проблеми.Правих осн. ремонт на 33-ката си и "кадърния" майстор сложил някакви бутала които не са 1:1 същите като старите и сега компресията е 15 вместо 9.5, => неможе да се регулира на бензин, а след ремонта исках да я карам на бензин.На газ също се мъчи и пали много трудно.Може ли нещо да се направи или трябва пак да се отваря и да купувам нови бутала.Ако се сложи още една гарнитура дали няма да се пооправи.Направо съм бесен, дадох 1200лв за части и труд и пак немога да си я карам

  2. #2
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default Re: Проблем с буталата :(

    Quote Originally Posted by cadds
    Здравейте момчета,
    Направо към вапроса, че вече ми писна от проблеми.Правих осн. ремонт на 33-ката си и "кадърния" майстор сложил някакви бутала които не са 1:1 същите като старите и сега компресията е 13 вместо 9.5, => неможе да се регулира на бензин, а след ремонта исках да я карам на бензин.На газ също се мъчи и пали много трудно.Може ли нещо да се направи или трябва пак да се отваря и да купувам нови бутала.Ако се сложи още една гарнитура дали няма да се пооправи.Направо съм бесен, дадох 1200лв за части и труд и пак немога да си я карам
    извинявам се за въпроса, дано не прозвучи грубо, но имаш ли поне някаква техническа култура?!? Как я мислиш ая работа когато правиш основен ремонт старите(изхабени) части да са 1:1 с новите, също така бъркаш понятия като "степен на сгъстяване" и "компресия". Поне да беше дал подробности за автомобила си освен че е 33, желателно е да го изпишеш в подписа си!

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    10

    Default

    ок:
    Алфа Ромео 33, 88-ма година, 1337см3, боксер, (аватарчето)
    То е ясно, че неможе да са същите частите, въпроса е, че на новите бутала челото е с по-малка вдлъбнатина и се получава по-малък обем на горивната камера, поради тая причина компресията вместо 9,5 бара достига подчти 15 бара.Затова на газ работи, защото газта е с по-ниско октаново число.Аз искам на бензин да я карам да се разработи, защото подчти всичко и е сменено.Въпроса е мога ли да си намаля компресията като по някакъв начин си увелича горивната камера, (например като сложа още една гарнитура между главата и блока, или вазможно ли е да се предялат челата на буталата?) Въобще дайте някакъв съвет

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ъъъ
    бате
    газта е с по-голямо октаново число
    и прочее и прочее несъответствия
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Знам, че слагат някакви подложки за глава . . . ама тва си е циганийка. Абе имаш си състезателна машина - какво не ти харесва? Газ и тва е, той бензина и без това е скъп. Зимата една бутилка с гореща вода на изпарителя и пак газ

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Абе ти луд ли си как измери степента на сгъстяване какви са тея глупости степента на сгъстяване се смята а не се мери с компресор, на тоя вдигател имаш 3 мм недоход, ако знаеш какво е това, този двигател без да се подменя коляновият вал не може да се сгъсти повече от 9,5:1 защото в главите нямаш камера, а при 9,5:1 ще имаш около 10-12 атм. мерено с компресор, ти каза че имала компресия 15 това означава че степента на сгъстяване трябва да е около 10,5-11, а що се отнася до степен на сгъстяване 15...... ,те формула 1 е на 13,5 тинаправо си за инженер във формула 1

    ------------------------------------------
    Ще помоля да внимаваш с тона! Препоръчително е да не се пише само с големи букви- означава викане!

    MrX

  7. #7
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by cadds
    ок:
    Алфа Ромео 33, 88-ма година, 1337см3, боксер, (аватарчето)
    То е ясно, че неможе да са същите частите, въпроса е, че на новите бутала челото е с по-малка вдлъбнатина и се получава по-малък обем на горивната камера, поради тая причина компресията вместо 9,5 бара достига подчти 15 бара.Затова на газ работи, защото газта е с по-ниско октаново число.Аз искам на бензин да я карам да се разработи, защото подчти всичко и е сменено.Въпроса е мога ли да си намаля компресията като по някакъв начин си увелича горивната камера, (например като сложа още една гарнитура между главата и блока, или вазможно ли е да се предялат челата на буталата?) Въобще дайте някакъв съвет
    Като се абстрахираме от нещата с които не си наясно в автомобилостроенето,да ти задам няколко въпросчета относно колата.В какво състояние са ти карбураторите,а горивния филтър, по какъв начин ти е сложена газта- плочка, щуцер..., въздушен филтър- на колко 0 000 е. А ти видя ли ги новите бутала че са с по малка камера или така ти каза майстора и защо си мислиш че няма да иска да работи на бензин ако и намалиш малко обема

  8. #8
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    добре колега,но не си ли съгласен с мен ,това е ъбсурдна тема,която най вероятно ще стане супер дълга и пълна с глупости,от нея няма да има полза никой

  9. #9
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Та при по-високо сгъстяване и респективно по-висока компресия един мотор работи по-добре, особено на газ.
    Колега cadds , при описаните стойности колата ти трябва да е много по-добре, да се настройва по-лесно и да е но-нервна.Ако наистина имаш проблем, просто го търси в друго нещо!!!!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #10
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    колега мойта е згастена 11,2/1 и има 14атм на студен двигател,а на топъл 16атм,карам я само на бенц и ми гори супер малко,не ти е проблема в сгъстяването,а в карбураторите

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    10

    Default

    drigata
    Говоря не за степен на сгастяване, а за компресия измерена с манометър.При студен двигател тя е подчти 15 атмосфери, което е много за бензинов двигател.Колата е с един карборатор, карах я на стенд да го регулират.Казват, че е добре, но на бензин не иска да запали, може би защото бензина в резервоара е доста стар.Благодаря за съветите все пак.

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    А като я "почерпиш" пали, ли? Все пак кажи от къде си толкова сигурен за разликите в буталата? Видял, ли си ги? Сигурен, ли си, компресомера е изряден?
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    А като я "почерпиш" пали, ли? Все пак кажи от къде си толкова сигурен за разликите в буталата? Видял, ли си ги? Сигурен, ли си, компресомера е изряден?
    най-вероятно просто не знае как се мери с компресомер
    аз по сервизите какви кретении съм виждал
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    10

    Default

    Стига с тоя компресор, мерят я с манометър за измерване на компресия. Буталата съм ги виждал да, наистина са различни, но ми казаха че не би трябвало да има проблеми.Аз и не съм сигурен, че проблема е точно в буталата, просто компресията ми е много голяма.Затова писах тука за да дадете малко савети, а вие веднага започнахте да се заяждате за тоя компресор. Ще се оправям някак си.Мерси
    П.С. на 2 различни места мериха компресията и все излиза подчи 15(без малко).

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    както казах мога да се фана на бас че не мерят правилно майсторите
    се пак се опитваме да ти помогнем - не виждам защо се сърдиш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •