Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51

Thread: Сменено окачване - колко трае?

  1. #46

    Default

    Сигурен ли си, че полуертановите струват по-малко от гумените???нещо май има някакво объркване тука.

    Коя кола си карал с поверфлекс, та да знаеш дали ти е перфектно или не...или и ти като твоя ученик "бегай бре това поверфлекса е пълен боклук"

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #47

    Default

    абе то за П-Флекс-а за да искарва по толкова много означава именно, това което Еньо казва според мен....той реално спира да си играе функцията (да поема) поради твърдоста си и става играта "предай нататък" ......
    Виж по западните форуми колко се оплакват че колите им се разскърцват след "флекс-ване" както му казват, но пък то цялата идея е че си променяш колата за едно "различно" каране...просто така го искат...другото е страничен ефект

    Аз бих сложил ПауерФлекс ако сегашните не искарат много (а очаквам да искарат), защото харесвам колата да ми "чете релефа на пътя" и да усещам всичко...така ме кефи и е по-стабилна...но не значи че е правилно.
    Но за едно всекидневно съвсем "потребителско" използване на колата.....не е по-добре флекс-а може би
    Но всеки си има предпочитания и вкус, на мен ми харесва да е твърдо, макар че всичко отива по купето и след време си стават каручки
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #48

    Default

    Петко, Влади е схванал много добре идеята
    всеки си има вкусове и мнение, та на всеки ще е различно
    аз лично, не бих си нарушил комфорта за сметка на това което получавам
    от пауърфлекса

    относно цената, ти ми кажи кое е по-ефтино
    улканизиране на каучук или експандране на полиестер

  4. #49

    Default

    Относно комфорта, аз пак ти казвам....покарай кола с поверфлекс и такава същата без...и пак ще си говориме.

    На мен колата ми стана определено по-добре и като комфорт и като стабилност в сравнение с фабричното.

    Относно цената, ми производителите гледат винаги най-евтиното...


    Тук се получава малко безмислен спор...вие спорите на база четено, аз на база личен опит и четено.

    Другото което явно сте пропуснали е, че на Владо колата е на 280 000км.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #50
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    а аз се опитвам да си съставя мнение.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  6. #51

    Default

    абе аз не споря бре обсъждаме си културно.... аз даже казах, че ще си сложа Флекс вероятно, но със сигурност това ще ми превърне колата ептен в "лагерница"......ама аз си го знам
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •