Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Турбо на 155

  1. #1
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Турбо на 155

    Имам идеята да монтирам турбина на алфата .. дали може да се монтира ? За турбина гледах .. по дискавъри че слагаха от голф ГТД и от камион .. в смисал има ли значение от кво е турбината ? и има ли някой които да е сложил такава на 155 .. говоря не фабрична .. поздрави

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Това с поставяне на турбо не е като да направиш снежен човек от пластелин и да му туриш клечка от кибрит за нос Трябват пари,време,нерви и познания Иначе коляновия вал на 2,0 можеби има нещо общо като на Ланча мотора,не съм сигурен,само конфигурацията диаметър/ход може да е същата.Същата е и при Типо 2,0 16в
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default xx

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Това с поставяне на турбо не е като да направиш снежен човек от пластелин и да му туриш клечка от кибрит за нос Трябват пари,време,нерви и познания Иначе коляновия вал на 2,0 можеби има нещо общо като на Ланча мотора,не съм сигурен,само конфигурацията диаметър/ход може да е същата.Същата е и при Типо 2,0 16в
    мислех да не го казвам , но знам в какъв филм се забърквам парите и времето ги имам .. нервите .. почти на всички са опънати така че се свиква .. искам компетентно мнение по въпроса .. така или иначе ще ходя при един агент дето с това се занимава .. но искам мнения поздрави

  4. #4

    Default

    имаше некъв датски сайт
    има и линк в форума
    става въпрос за мотор с верига
    иначе, с ремък си имаме и в България

  5. #5

    Default

    Май за тази говори Еньо











    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #6
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default xx

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Май за тази говори Еньо
    a виж какви хубави снимки .. Енъо за това ли имаше в предвид ?

    бтв мерси хубавите снимки аз ще ги кача и ще покажа на майстора да добие представа .. поздрави

  7. #7

    Default

    тъпа раута... но според мен проверяваш колко ти държи мотора... ако няма да го бараш.... ако ще го бараш издирваш си кована карантия.... и после отваряш някое каталогче за турбини... гледаш кривите на дебит/ налягане - преценяш в какви режими ше го караш тва магаре , гледаш цената на турбота и ако ти отърва го почваш.... после кулър , по големи инжектори - помпа , и накрая черешката на тортата елетроника.... и там една торба пари и с повечко късмет след месец два... ще си караш коравото магаре....


    Но ако питаш мен я земи си намери един компресор от тея старите мерцедеси , закачаш го с ремък надуваш до към 0.7-0.8 бара и ше литне тая пуста кочина.....

    Тук имам едни двама познати с едни мошни wv-та единия с компресор а другия сега се турбинира с някво КК , та с почти нормална карантия тъпия голф (с по висока гарнитура на главата) си лети... ма пусто няма дино да го видим колко коня е

    а тоя пич пък с копресора е с елетромагнитен съединител и като си кара нормално напред назад си off-ва компресора да не лапа бензин и да не се товари мотора излишно ....

    Информация колко щеш само чете иска....

  8. #8
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default xx

    Quote Originally Posted by Alexander_pavlov
    след месец два... ще си караш коравото магаре....

    Но ако питаш мен я земи си намери един компресор от тея старите мерцедеси , закачаш го с ремък надуваш до към 0.7-0.8 бара и ше литне тая пуста кочина.....

    а тоя пич пък с копресора е с елетромагнитен съединител и като си кара нормално напред назад си off-ва компресора да не лапа бензин и да не се товари мотора излишно ....

    Информация колко щеш само чете иска....
    я ме открехни как става тая далавера с компресора от мерцедес ? Заинтригува ме

    поздрави

  9. #9

    Default Re: xx

    Quote Originally Posted by elenkof
    Quote Originally Posted by Alexander_pavlov
    ..........и кара нормално напред назад си off-ва компресора да не лапа бензин и да не се товари мотора излишно ....

    Информация колко щеш само чете иска....
    я ме открехни как става тая далавера с компресора от мерцедес ? Заинтригува ме
    поздрави
    тея дни ми е малко натоварено.... но обещавам до края на седмицата да приложа снимков матерял на въпросния голф с компресор от мерцедес... а на Лс може и да ти дам кординати на въпросния човек... понеже той това работи и много го тормозят..... а иначе ако имаш време да доидеш до сливен мисля че спокоино ще седнем с него да пием по бира и ще го видиш на живо как е направено и как върви

  10. #10
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Re: xx

    [quote=Alexander_pavlov]
    Quote Originally Posted by elenkof
    Quote Originally Posted by "Alexander_pavlov":8abmtak7
    ..........и кара нормално напред назад си off-ва компресора да не лапа бензин и да не се товари мотора излишно ....

    Информация колко щеш само чете иска....
    я ме открехни как става тая далавера с компресора от мерцедес ? Заинтригува ме
    поздрави
    тея дни ми е малко натоварено.... но обещавам до края на седмицата да приложа снимков матерял на въпросния голф с компресор от мерцедес... а на Лс може и да ти дам кординати на въпросния човек... понеже той това работи и много го тормозят..... а иначе ако имаш време да доидеш до сливен мисля че спокоино ще седнем с него да пием по бира и ще го видиш на живо как е направено и как върви [/quote:8abmtak7]

    почти всяка седмица пътувам до Ст. Загора .. ако се оговорим нещо може да се видим .. поздрави бтв ще чакам снимки от голфа .. да видя за кво става въпрос

  11. #11
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Офффтопик

    Колега - пропусна поздравите
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #12
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Re: xx

    [quote=elenkof]
    Quote Originally Posted by Alexander_pavlov
    Quote Originally Posted by elenkof
    Quote Originally Posted by "Alexander_pavlov":28qb7fec
    ..........и кара нормално напред назад си off-ва компресора да не лапа бензин и да не се товари мотора излишно ....

    Информация колко щеш само чете иска....
    я ме открехни как става тая далавера с компресора от мерцедес ? Заинтригува ме
    поздрави
    тея дни ми е малко натоварено.... но обещавам до края на седмицата да приложа снимков матерял на въпросния голф с компресор от мерцедес... а на Лс може и да ти дам кординати на въпросния човек... понеже той това работи и много го тормозят..... а иначе ако имаш време да доидеш до сливен мисля че спокоино ще седнем с него да пием по бира и ще го видиш на живо как е направено и как върви
    почти всяка седмица пътувам до Ст. Загора .. ако се оговорим нещо може да се видим .. поздрави бтв ще чакам снимки от голфа .. да видя за кво става въпрос[/quote:28qb7fec]

    поздрави рокс

  13. #13
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default xx

    моя майстор ми каза че нямам мозак .. турбината до колко знам е от форд косуарт и трябва да се сменят лагерите .. чакам идеята с компресора ..
    поздрави

  14. #14

    Default

    тая освен да е еволюирале
    онази за която говорех аз, беше с испускателен колектор
    правен в 4 клас по трудово

    при теб извън стандартните наложителни неща, ще трябва да вземеш
    решение как да се пребориш с дебитомера

  15. #15

    Default

    според мен на първо време може само да се монтира компресора... и да започне да се надува по малко.... все пак стандартната електроника / дебитомер/ дюзи имат малко запас.... и мисля на по ниски налягания че ще си работи колата.... това според мен е нормания начин , от там на татък се почва страшното.....

    но разликата с компресора ще е още доло на ниски обороти и ще си личи много ! който се е качвал на кола с компресор ще ме разбере.... а за липсата на турбо лаг няма да говорим..... а за любителите на съскането (блоуоф) да знаят че пак ще го има.... но е добре да се вкара пак в смукателите.... преди дебитомера защото на моменти сместа ще е прекалено богата (понеже тоя въздух е отчетен от дебитомера)......




    сектанти иди ги разбери !

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •