Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Мнооого кондез по стъклата?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default Мнооого кондез по стъклата?

    Колеги, проблема с многото конденз в този сезон взе да дразни твърде, а и пречи доста на видимостта.
    Колата взех с предно стъкло правено в Италия, и както казват наш'те майсторе - италиянците са се поомазали - беше залепена само лайсната, но не и самото стъкло. Операция премонтиране в Мустанг на "КРасно село" - 60 лв, гаранция 1 год. и стъклото е 6.
    Проблема обаче с конденза от навсякъде, се премести на странични задните стъкла, които изглеждат ОК.
    Предполагам, че трябва да се прегледат и най-вероятно да се сменят самите гумените уплътнения на вратите, евентуално и багажника.
    Някой имал ли е подобен проблем с конденза по страничните стъкла и как се е сборил с него? Само за инфо - питах при Италианеца за уплътнения, оказа се, че въобще не продават такива неща... Знаете ли някъде да се продават такива и сервиз, където да ги сменят?

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  2. #2

    Default

    няма такива неща да сменяш оплътнения.. филтъра за въздуха в купето го виж!
    Lexus IS200

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    42

    Default

    Мерси, много бърз отговор. Още не съм човъркал по колата - този филтър как най-лесно да го докопам? Предполагам е някъде зад централната конзола?

    А и друго - сутрин в студа много лепнат вратите - направо не могат да се отворят, както и ключалката на предна лява врата. Същевременно - на багажника - нкакви проблеми. Предполагам, това отново е заради влагата в купето?

    Alfa 146 1.6 Boxer 8V 103 HP 1996

  4. #4
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Филтъра се намира под тая пластмаса. Пластмасата се държи на 3 щипки (намират се там дето съм драскал с червено ) и 1 винт. Може да се махне и без да се сваля рамото на чистачката. Аз го смених преди малко обаче стария си беше в прилично състояние и не очаквам да се реши проблема с изпотяването, ама да видим.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Севлиево
    Age
    56
    Posts
    35

    Default

    Счисто нов филтър съм и конденз си има пак. Решението е друго, но още не знам какво е...
    Alfa Romeo 146 2.0 TI - Бившата любовница
    Alfa Romeo 145 & 146
    Hyndai Coupe

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Изключвай си бутона който върти въздуха в купето, от това също се получава много голям конденз.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    84

    Default

    Погледни как ти е кранчето на парното, виж дали е конденз на стъклото или е по- мазно т.е. антифриз доливаш ли...ако е теч от него - в купето долу под педала на газта пипни. Аз имах такъв проблем. Характерно е, че мирише малко гадно в купето ако от това.


    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer, Fiat Uno 1.1 Fire, Fiat Ducato 2.5 D - Camping car

  8. #8
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Има един препарат на Сонакс, който е против изпотяване на стъклата и мисля да си взема...
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Намажете си уплътненията на вратите с глицерин за да не ви залепват. Особено през зимата.
    146 1.6 TS 01.97

  10. #10
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Явно доста 145/146-ци имат този проблем и моята не е изключение вече почна да ми писва да бърша прозореца и си правя само две кръгчета за очите
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  11. #11
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Re: Мнооого кондез по стъклата?

    Quote Originally Posted by blackcodda
    Колеги, проблема с многото конденз в този сезон взе да дразни твърде, а и пречи доста на видимостта.
    Колата взех с предно стъкло правено в Италия, и както казват наш'те майсторе - италиянците са се поомазали - беше залепена само лайсната, но не и самото стъкло. Операция премонтиране в Мустанг на "КРасно село" - 60 лв, гаранция 1 год. и стъклото е 6.
    Проблема обаче с конденза от навсякъде, се премести на странични задните стъкла, които изглеждат ОК.
    Предполагам, че трябва да се прегледат и най-вероятно да се сменят самите гумените уплътнения на вратите, евентуално и багажника.
    Някой имал ли е подобен проблем с конденза по страничните стъкла и как се е сборил с него? Само за инфо - питах при Италианеца за уплътнения, оказа се, че въобще не продават такива неща... Знаете ли някъде да се продават такива и сервиз, където да ги сменят?
    затвори притока на въздух така няма да влиза влажен въздух. Всички имаме проблема той е от гадното време Обърни и страничните духалки към стъклата и карай по внимателно

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Сложи си климатика на нула и като се появи конденз врътни дясната врътка на крайно дясно "червеното стъкло" обдухва стъклото отвътре след половин минута се оправят нещата. Като изчезне конденза можеш да преместиш една степен наляво "бялото стъкло". Така стои изключен и като се наложи можеш веднага да го врътнеш обратно.
    Любопитно ми е дали при теб ще стане. Пробвай и пиши после.
    146 1.6 TS 01.97

  13. #13
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by georgievst
    Сложи си климатика на нула и като се появи конденз врътни дясната врътка на крайно дясно "червеното стъкло" обдухва стъклото отвътре след половин минута се оправят нещата. Като изчезне конденза можеш да преместиш една степен наляво "бялото стъкло". Така стои изключен и като се наложи можеш веднага да го врътнеш обратно.
    Любопитно ми е дали при теб ще стане. Пробвай и пиши после.
    При мен това работи безотказно и съм много доволен от тази функция на Алфата.....измислили са го добре
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Няма еднозначно решение на този проблем. Писано е много по него. освен по начина, който ти каза georgievst (и аз него ползвам) , друг ефикасен няма Не знам просто какво правят тези, на които не им работят или въобще нямат климатици
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Има някакви пръскалки против изпотяване на стъклата, обаче аз не съм ги пробвал. Пръскаш и после трябва да го изтриеш със сух парцал. Ако някой го е пробвал да каже има ли ефект.
    146 1.6 TS 01.97

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •