Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 92

Thread: Съвет за обслужването при покупка на 156

  1. #76

    Default

    Да, споделям Вашите мнения, но това не прави TS по скапан от останалите двигатели.
    Всичко, което се "пържи" загива, рано или късно
    Аз жал нямам... редовно минавам 6000, но не издевателствам над колата. Съобразявам се с възможностите и.
    И такава поддръжка и правя ( дано някой ден ми се отблагодари ( а дано , ама на дали )), че съм набил мин 5000лв е така за глупости ( според някой).
    Всичко съм и сменил - предници, задници, дебитомери, свещи + стандартното и т.н. ....

    както и да е отплеснах се Sorry

    Не мисля, че TS е по лош двигател. Ако имате конкретни примери...

  2. #77
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Някой може ли да състави относителна таблица описваща задължителното/препоръчително обслужване на автомобилите в тази категория?

    На колко км. пробег следва да се смени кое... Например:

    40-50,000 км: ламбда сонда
    10-15,000 км: свещи
    масло, филтри, накладки, амортисьори, и прочее...

    Вярвам, така темата ще улесни много младши Алфисти
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  3. #78
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Maслен филтър при всяка смяна на маслото
    Масло всеки сменя различно, но като цяло ако е пълна синтетика 8-12.000км.Аз поне гледам в този диапазон да сменя маслото.
    Накладките много зависят от стила на каране, може да ги стопиш за нула време, може с години да караш...сменят се когато се износят, а се проверяват през известно време примерно няколко месеца
    амортисьорите също се тестват преди да се сменят...това не са консумативи
    Въздушния филтър е най-лесен.Като го отвориш, ще познаеш, дали е за смяна...ако не е много мръсен и едно бързо изтупване ще му свърши работа за още малко време, въпреки, че е под 20лв и така и така си отворил....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #79
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Това добре, а на какъв интервал се сменят да речем:

    Масло на скоростната кутия
    Спирачна течност
    Полен филтър
    Други филтри като цяло...
    Свещите сменят ли се като консуматив на интервали от 10-15 хил. км или ...?

    Ремъци, ролки на 40,000 км ?
    Last edited by Kiber; 15-08-2010 at 16:19.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  5. #80
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    свещи се сменят като изгорят-имаш лампа на таблото.едно кето реотан.
    Като изгори една, смени си всичките...
    филтъра на климатика всяка пролет и всяка есен поне...ама си зависи, де...някои хора не знаят, че го има дори.
    Други филтри..какви?Нафтовия филтър си го сменяй примерно на 2 смени на масло.Спирачна течност може да си я смениш сега и дълго време няма нужда да я пипаш, антифриза на 2-3 години, маслото в скоростите ако искаш може да си го смениш...то кара много дълго.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #81
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Привет колеги,
    от сега си казвам - нищо не разбирам от покупка на кола, понеже ми предстои първата.Спрял съм се на 156-ца дизел (1.9?) и разполагам с около 4500 жълтици.Има ли смисъл да гледам алфите от мобиле-то по 3800-4200 лв.?И да се доверявам ли на автокъщите?Знам , че е задължителен прегледа и ще го направя, но реални ли са им цените, това искам да знам
    Поздрави!

  7. #82
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Реални са цените, въпроса е да намериш читав екземпляр. Защото, от поне 6 обяви, които бях сортирал и изглеждаха колите най-читави, само една ставаше, другите бяха плачевни... ако можеш по някакъв начин да си водиш с теб алфист, който е запознат с модела, най-добре. Има си тънкости тази кола, не е като да купуваш Голф, и ако не се видят навреме, после колата за 3-4 месеца ще ти е излязла не 5000 лв, а 7-8 хиляди...

    Ти иначе хубаво разполагаш с 4500, ама нали си предвидил, че до месец след покупката, ще си още 1000-1500 лв назад? Само регистрацията, ГО, екотаксата и каското са ти поне 600-700 лв, в деня на покупката...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  8. #83
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    ......Спрял съм се на 156-ца дизел (1.9?) и разполагам с около 4500 жълтици.Има ли смисъл да гледам алфите от мобиле-то по 3800-4200 лв.?И да се доверявам ли на автокъщите?.....
    За кола от автокъща това е първоначалната инвестиция.Наистина трябва да си приготвиш прилична сума за следващите дни......

    За тези пари има и коли във форума.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  9. #84

    Default

    Здравейте!Начинаещ шофьор съм и имам нужда от малко помощ.Предстои ми покупка на първи автомобил и реших това да е 156-ца (Italian style :P) дизелче.Бихте ли ми дали съвет на какво да наблегна при огледа на колата , най вече кой двигател е по надежден 1.9 или 2.4 , като при еднакво качество аз лично бих избрал 1.9 (литъра си е литър за бедния студент),но не и ако после ще дам спестяванията по ремонти.Също ако може да ме насочите към сервиз за диагностика преди покупката ,аз съм от Поморие ,а колата най вероятно ще я купувам от Бургас ,така ,че да е някаде Бургаска област.Благодаря предварително!

  10. #85
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Quote Originally Posted by stefzeer View Post
    Здравейте!Начинаещ шофьор съм и имам нужда от малко помощ.Предстои ми покупка на първи автомобил и реших това да е 156-ца (Italian style :P) дизелче.Бихте ли ми дали съвет на какво да наблегна при огледа на колата , най вече кой двигател е по надежден 1.9 или 2.4 , като при еднакво качество аз лично бих избрал 1.9 (литъра си е литър за бедния студент),но не и ако после ще дам спестяванията по ремонти.Също ако може да ме насочите към сервиз за диагностика преди покупката ,аз съм от Поморие ,а колата най вероятно ще я купувам от Бургас ,така ,че да е някаде Бургаска област.Благодаря предварително!
    веднага ти отговарям на въпроса със сервиза, щом си от Поморие най-близкия сервиз на Алфа е този на Радо - на изхода на Поморие към Слънчев Бряг, преди КПП-то 20-30 метра
    там ще ти обърнат внимание и ще получиш качествено обслужване на новата си италианска придобивка
    успех с избора

  11. #86

    Default

    Ее супер е щом има в Поморие, а нещо за двигателите да ми кажете като надеждност и задължително след 2000г. ли да гледам ?

  12. #87

    Default

    Quote Originally Posted by stefzeer View Post
    Ее супер е щом има в Поморие, а нещо за двигателите да ми кажете като надеждност и задължително след 2000г. ли да гледам ?
    Е не е толкова задължително след 2000г...
    И като цяло са със сходна поддръжка като може би на 2.4 е леко по скъпа! Затова просто вземи по запазения екземпляр без значение 1.9, 2.4...
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #88
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Е не е толкова задължително след 2000г...
    И като цяло са със сходна поддръжка като може би на 2.4 е леко по скъпа! Затова просто вземи по запазения екземпляр без значение 1.9, 2.4...
    зависи какво правиш на 2.4-ката... знаеш някои неща по мотора са х5, а не х4, съединителя и т.н не е ли различен и той?....не знам, дали не хващаше и повечко масло 2.4-то...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #89

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    зависи какво правиш на 2.4-ката... знаеш някои неща по мотора са х5, а не х4, съединителя и т.н не е ли различен и той?....не знам, дали не хващаше и повечко масло 2.4-то...
    е да 1.9-събира 4.2л, а 2.4-5л...другото беше че едната ролка на пистовия ремък е около 250-300лв...
    Абе по скъп е като цяло, но пък ако по читав и запазен, по добре нея да си вземе, да не го спират тези неща, но най-добре избира си дадена кола, води при Радо ако я одобри и той я взима и се радва на живота
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #90

    Default

    Тамън ще я пробвам 20 км до там

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •