Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 243

Thread: Ксенон на 166

  1. #166

    Default

    за който не е схванал да поясня .В тази тема по изключение съм писал не за Алфите а за кенефите и олигофрените дето са сложили ксенон и на мигачите .Без значение от марката на колата. Бай Ганъовци ...Пожелавам им всяка вечер да карат срещу себеподобни ксинонови олигофрени дето светят със гъзарските си смешните фарове в съседното село

    писна ми ,наистина , че и с всеки ден стават все повече и повече

  2. #167

    Default

    Това ще е поредната тема заключена в този раздел, май...или юни

    П.П ам че не става ли просто на Емо да му пишеш че не те кефи и толкова.То като гледам направо си му казваш че кара "кенеф" и е "олигофрен".
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #168
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Според мен и единият е прав и другият също. Зависи от гледната точка.
    Колегата Емо си е сложил ксенон и това е много хубаво НО, САМО когато фаровете са регулирани и не пречат на другите участници в движението. Мисля че това искаше да каже и колегата SFINKS.
    И на мене ми писна от кенефи и олигофрени ако продължил в този ред на мисли.

  4. #169

    Default

    Колегата SFINSK искаше да каже олигофрени в кенефи, но точно тази комбинация я няма при нас /поне аз не знам за такава/. Май от тези кенефи почна много да мирише.
    Last edited by old alfist; 28-05-2009 at 00:56.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #170

    Default

    който кара редовно вечер , ще разбере какво съм искал да кажа

  6. #171
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Пловдив-Атина-Пловдив, тръгване на 26-и в 20:00, върнах се на 28-и в 06:00. 2000km изключително нощно каране, имам ксенон и на късите и на фаровете за мъгла, никой, ама абсолютно никой не ми присветна, че му преча с "тарикатските" ми фарове, така че не мога да те разбера, какво си искал да кажеш.
    166 2.4 JTD

  7. #172

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    който кара редовно вечер , ще разбере какво съм искал да кажа
    Доколкото мога да те разбера, наистина тези, които не си регулират фаровете са олигофрени. И един неизправен фар не можеш да го компенсираш с по силна светлина, защото тогава има други ефекти.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #173

    Default

    Изглежда тук е мястото за въпроси около ксенона на 166-цата.

    Имам проблем с модула за управление на фаровете. Късите ми светлини са ксенонови, но светят когато си поискат. От сервиза ми казаха, че модула не се ремонтира, но аз се надявам да не е така.

    Някой имал ли е подобен проблем?
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTD 150hp

  9. #174
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Имам един (вазможен) тъп вапрос - понеже тва не ми е ясно:
    --> биксеноните (т.е. със къси и дълги), каде се монтират ? на място на късите или на място на дългите ?

    Защо питам - малко ми е страно как ксенони вув дълги ще вършат хубава работа зад лупата и да не говорим за рефлектора зад лупата които най често си е отишъл.

    Някой спец може ли да го обесни ?? Благодаря
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  10. #175
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    биксенона е само за коли с крушки Н4
    alfa 166jtd@super

  11. #176
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    мразя тарикатите
    Като не ти харесва проблема си е твой И ако ще ме убиждаш заповядай да ми го кажеш в очите ... от такива безгрешни интернет бойци ми е дошло до гуша! Казал съм го вече и ще го кажа за последно - ПРАВЯ СИ КОЛАТА ТАКА КАКТО МИ ХАРЕСВА НА МЕН , ЗА ДА СИ Я КАРАМ С КЕФ!!! От разбирачи и майстори накрая тегля една на всички тука и няма да помагам за нищо на никого (не че е и кой знае колко, но не съм отказал на никого когато мога)

    П.П. Искам да кажа , че халогените си светят също така добре и с ксенона в мъглата
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  12. #177

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Имам един (вазможен) тъп вапрос - понеже тва не ми е ясно:
    --> биксеноните (т.е. със къси и дълги), каде се монтират ? на място на късите или на място на дългите ?

    Защо питам - малко ми е страно как ксенони вув дълги ще вършат хубава работа зад лупата и да не говорим за рефлектора зад лупата които най често си е отишъл.

    Някой спец може ли да го обесни ?? Благодаря
    Така биксенон можеш да сложиш на 166 само че отделно!
    За късите Н7 и за дългите Н1, т.е. ти трябват 2 комплекта ксенони, а за това където казваш че се слага само на едно място това са автомобили с Н4!!!
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #178
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Мерси колеги, сега е ясно
    ...ами да вземат да направят биксенони за H7 тогава !!

    А иначе решение е отделно къси, дълги и за магла ако много искаме.
    Продава ли си се комплект къси H7 + дълги H1 или задължително са си два комплекти ксенони ?
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  14. #179
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Два комплекта са, но не виждам за какво ти е за дългите, аз на къси светя иделано, от електронното вдигане на фаровете можеш да ги вдигаш!
    п.п. Какъв е този ксенон на мигачите, не съм чувал

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #180
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Ако пътуваш често на дълъг път нощтно време си е екстра , въпреки че дългите и с халогенна крушка си си много добри Въпрос на предпочитание , а и с ксенона не се преебава рефлектора.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •