Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 163

Thread: Система Q4 при Алфа Кросвагон

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default Система Q4 при Алфа Кросвагон

    Здравейте колеги,
    От месец си взех Кросвагон Q4 и едвам дочаках големия сняг, за да видя как ще се държи системата 4 х4. Очарован съм ! По бял утъпкан сняг при нормално каране, колата е като трамвай-не помръдва на завоите. Явно ми е разрешавала да карам по-бързо от "нормалното" на другите, защото непрекъснато настигах и изпреварвах - ходих по завоите към Бистрица, Железница, Ярема. Завирах се в дълбок сняг, изкачвах снежни стръмни улички - излиза навсякъде. Винаги тръгва, независимо дали съм на лед, сняг, кал и на наклон В тази връзка имам въпрос, как точно работи системата 4 х4 на тази кола, защото имам чувството, че по-добра от сумати други прехвалени системи - например на Ауди и дори на Субару. Вижте този клип, как тестват различните системи 4х4 на ролки и ако някой знае как би се държал Кросвагона на такъв тест моля да ми пише https://www.youtube.com/watch?v=VzGSOxR9ZJE

  2. #2

    Default

    Това Q4 е същото като куатрото на аудитата - със среден Торсен диференциал.
    Според мен това е една от най-добрите 4х4 системи за лек автомобил.

    Останалите видове със вискомуфи и съдинители (х-драйв, 4-моушън) изостават, по отношение на проходимостта.

    Обаче не и се предоверявай, защото не е джип.
    Старите куатрота (преди 95та) имаха механичен блокаж на задния мост, обаче следващите нямат. Имат електронна имитация EDL, която не е толкова ефективна. Алфите не съм сигурен дали имат нещо такова.

    Една тънкост от мен - ако стъпиш на лед с левите или десните колела, колата няма да помръдне, ако няма блокажи, защото ще се въртят само тези колела върху леда.
    Ти обаче можеш да симулираш блокаж с леко подръпване на ръчната (за задния) или чукване на спирачката (за предния мост), докато боксуваш.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Здравей,
    съгласен съм, че системата 4 х 4 прилича на Ауди, но е по-различна. На Аудито торсена подава повече мощ на предния мост, а на алфата е обрато - на задния. Отделно, на Алфата задното окачване са го направили еластично, което я вади от яки поднасяния. Няма друга кола с такова задно окачване. Изгледай клиповете по-долу и ще видиш разликите в полза на Кросвагона. Там Алфата с левите гуми на твърдо, с десните на лед тръгва по-добре от Аудито и от Х5 БМВ и после ги бие и в другите тестове. Иначе ме интересуваше как работят блокажите на диференциалите, защото за задния мост съм сигурен , че имам блокаж, но не знам дали имам и на предия мост. Системама Q2 например при 147 - ците осигурява блокаж на двете колела на предия мост и колата буксува с двете гуми едновременно.При мен, на сняг при рязко тръгване с прав волан ми завъртат и 4-те гуми, но не знам при едно буксуване на кал дали ще стане същото. Трябва да си видял от предишните клипове, че от три ролки слизат само джиповете Тойота и Мерцедес GL . Интересно ми е дали аз ще мога да сляза от 3 ролки. Дали има някъде такива ролки да я тествам ?

    https://www.youtube.com/watch?v=jvZKwd88T-0
    https://www.youtube.com/watch?v=OflK_pYVA4M

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Отзад 156 Crosswagon Q4 е с нормален отворен диференциал. При тази кола много "играе" VDC системата, която удря спирачка вместо теб, ако някое колело е във въздуха например.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    VDC системата, или ASR ме ебават в дълбок сняг и ми душат оборотите и ми блокират колелата, обаче като цъкна копчето ASR, ставам като снегорин - тръгва безотказно. От друга страна при друга ситуация е по-добре тези системи да работят, за да осигурявят блокирането на буксуващото колело. Точно това искам да си изясня - кога и как работят системите на тази кола

  6. #6

    Default

    Здравейте.
    Торсенът работи винаги - и на сухо при потегляне с буксуване. Системите за стабилизация работят винаги, като блокират със спирачка превъртащо колело. Бях чел, че ако колата се самозакопае се препоръчва да се изключи стабилизацията, от копчето на конзолата на скоростния лост, за да може да се "лашне" колата с буксуване. Колкото и да е готина Q4 системата /и всички други 4х4/ на лед няма да постигнеш чудеса от стабилност и управляемост. Физика. Иначе на рекламни клипчета всички производители показват как тяхното 4х4 е "the best". Различните системи 4х4 за автомобили си имат +/-
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Благодаря за мненията колеги !
    ясно е, че на лед изцяло съм го закъсал, ама то кой ли не е...
    тази кола ме кефи, защото съчетава много добро поведение на асфалт, с повишена проходимост на черен път. На магистралата се държа бих казал перфектно - ходих до Благоевград и през цялото време бах на 6-та - на баирите тръгвах нарочно от 110-120 , горе излизах със 160 без да натискам много. Магистралните завои си ги взима със 160 и въобще не потрепва. Аз повече и не вдигам.
    Запален рибар съм и понякога се завирам на як офроуд покрай язовирите и реките. Пробвах я вече на Искъра - излезе без проблем на едно стръмно място дето излизат само истински джипове. Клиренса й май е по-висок от повечето СУВ-чета от сорта Нисан джук, Шкода скаут и т.н. Май си намерих идеалната кола. До сега карах едно Толедо 2.0 150 к.с., обаче горкото много зор виждаше по дупките и баирите, но пък не се трошеше. Дано и Алфата излезе толкова здрава. Само ми малее багажника. Да знаете някой да продава куфар за отгоре ?

  8. #8

    Default

    Здравейте.
    Колата е висока, но предни и задни амортисьори са само за Crosswagon по-дълги. А моделът се произвежда 2005 до 2007 само. Естествено ги има само ricambi. На доста неприятни цени. Случвало ми се е да усещам страничен вятър при скорост над 90 км/ч с гуми 225/55/17. При МВ W124 не съм усещал никога. Като сложиш и горен багажник, върху напречни греди върху рейлинга и стандартните гуми, може и да стане неприятно. Чисто субективно.
    Поздрави.
    Last edited by ray4o; 14-01-2017 at 11:13. Reason: .
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    За амортисьорите знам, че са по-дълги, защото смених предните, заедно с маслата филтрите ремъците и т.н. Първо докараха за Спортвагон - изглеждаха като клечици пред моите. Дано не се сдухат бързо задните, че били още по-голяма цифра. Взех колата на много добра цена от автокъщата, обаче след това доста се понапрегнах финансово - за смяна бяха сума ти крушки, сенника ми пропадаше, осветлението на километража, маркучи на предни спирачки, маншон на полуоската, тампони на стабилизиращата щанга, термостата, като капак започна да светва чека и да влиза в авариен режим - първо смених МАП, после се оказа турбото и ми се изправи косата... слава богу турбото се оказа ОК само му настроиха променливата геометрия. Наслагах само оригинални части на доста солени цени, но пък от друга страна това е по-добре. Сега колата е като нова- майната им на парите - те са за харчене, кеф цена няма, а резултата след всички ремонти е забележителен.
    Относно страничния вятър - по магистралата духаше силно и усетих леки тласъци, но доста по-леки от на колите, които съм карал до сега. Куфара ще го слагам само за риболов и за море, а тогава обикновено не карам бързо и няма проблем - нека си духа.

  10. #10

    Default

    Здравейте.
    И аз съм сменил доста неща, които са си "норма" за 10 годишна кола с пробег до Луната и обратно. Освен амортисьорите има едни много гадни тампони отпред и отзад на кардана. За тях има лечение "по метода на инж. Ганев". Другото по окачвачването май е стандартно. Но за всичко се допитвам и правя тук:
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/f...splay.php?f=53
    Това е човекът /и Радко, разбира се/ за Crosswagon и не само.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Благодря за инфото за сервиза, защото има майстори и "майстори" Някъде из форума четох, че на колега с 156 - ца му взели 800 лв да му сменят тампоните на стабилизиращата щанга, щото се свалял бил предния мост... На мен ми ги смениха само като махнаха гумите и откачиха май по един шарнир и биалетките за 2 часа за 60 лв
    Има ли вариант да разбера истинските километри на тази кола ?

  12. #12

    Default

    Здравейте.
    Не няма как.
    При мен - с MES има меню в което показва някаква нереално малка стойност, различаваща се от показанията по километраж на таблото. Т.е. е пипана. По-скоро по косвени признаци, подменени части и аграгати и текущи ремонти от теб. Писа, че е купена от автокъща "нов внос" /много ми харесва този евфемизъм за втора употреба/. Надали някой ще прави скъпи ремонти за новия собственик. Ако щеш даже и педалите на този модел не се удобни за смяна. Имам усещането, че на нашия извратен пазар коли над 5-6-7 и т.н. години се подмладяват със 100к км само на качването на автовоза.
    Всичко което споделям е мое лично мнение и не би следвало да се взима за 100% истина.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Здравей,
    всъщност няма значение на колко километра е колата. Купето и ходовата част ги прегледах - ОК са. Важното е, че за 1500 км не е мръднало маслото, пали безотказно тия дни на -20 С и си върви и ускорявя много добре- значи и двигателя е ОК, пък ако ще да е и на 500 к.
    Много са ми смешни приятелите, също и зетя ми- почитатели на ВАГ групата. В началото само при споменаването на Алфа почна едно освиркване... После като ми течаха ремонтите се настървиха и ме правеха на две стотинки - Бил съм продал перфектното Толедо да си купя кофтор... тарябвало да си взема една Октавия 4х4. А те въобще не знаеха, че Алфа имат кола като Кросвагона и какви характеристики има. Октавията , първо е с по-лоши данни, второ за тези пари може да се купи само загниваща старица от миналия век.
    След като ги возих на риба и видяха каква е колата, как се държи по магистралата и по черния път, как тръгвам на заледен баир и разни други тестове вече млъкнаха. Зетят ми като я покара и си поигра с мръсна газ насам натам по заледените улици, накрая само каза - очарован съм !
    Аз им викам, че са перничани с тая ВАГ група - коне с капаци
    Ти от кога я караш тази кола ?

  14. #14

    Default

    Здравейте.
    Имам crosswagon-а от година и малко. Сменил съм много неща и сигурно ще сменя още доста. В пари не съм ги смятал, защото карам коли само втора употреба и такива сметки за марки и разходи за поддръжка са излишни. Сигурно ще си я купя още веднъж. След 5 години ще излезне като да си купиш нов корейски, руски, румънски автомобил. Но не е същото Цялата кола е с агрегати и датчици от най-различни производители. Както повечето коли вече. Италиянски е само дизайна, а това въпрос на вкус. За бензинките не знам произхода на технологията. За мен италиянците имат много остроумни решения, които са адекватни само в срока на гаранция Темата мина малко в "Общи приказки" и модераторът ще се кара
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  15. #15

    Default

    Здравейте.
    Само да допълня по темата.
    Когато си по инерция на нулева скорост нямаш 4х4.
    Ако влезнеш така в завой си като най-обикновена лагерна количка - разчиташ само на сцепление от гумите.
    Поздрави.
    Last edited by ray4o; 07-12-2017 at 22:59. Reason: .
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •