Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: -HELP- Съединителя ме побърка.

  1. #1
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default -HELP- Съединителя ме побърка.

    Колеги,премеждията със моя съединител вече са в напреднала фаза и се очаква скоро да изпадам в нервна криза Така,сменихме стария съединител(този с който взехме колата) защото скоростите не влизаха а и педала стана много тежък.Взех съединител,не помня каква марка е,ама ми взеха 170лв за комплекта(притискателен,феродов и лагер).След като го отворихме веднага видяхме че качеството на изработката е под пълна критика-тънки,ламаринени буквално демфери и слаби,направо си ги движа с ръка,пружини на феродовия диск.Та както и да е,сложихме го.Пълен боклук-при отделянето цялата кола се тресеше.Та този боклук не изкара и 3000км-пари хвърлени на вятъра-демферите на притискателя се бяха износили от натискането на лагера,а феродовия направо се беше вече износил(бяха започнали да се пилят и нитовете).Свалихме го и сложихме стрия комплект,само че с друг лагер но и при него се появиха проблеми но да не пиша за него.Така отидох до Т и Н ауто ,за да си купя Валео този път да ми е сигурна работата, питах дали имат имат и нова вилка да си взема,но ми казаха че нямаи и едва ли ще докарват.Та свляме скоростите(за 4-ти път) да сложиме валеото,но какво става-оказва се че лагера от комплекта с валеото е по-дебел и вилката не може да го натисне напълно,за да се получи пълно отделяне.Кажете ми къде е скапаната грешка този път-в лагера ли,в колата ли,в майсторите ли.....

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Качествените съединители ги произвеждат 2-3 фирми, не се лъжете да си купувате евтини защото сега ще ви разкажа една история която ще ви втрещи. Значи един познат има сервиз идва клиента със съединител, купил си човека и ще го сменя. Слагат го издават колата, пали човека и си заминава . . . до втория светофар. Дръпват колата до сервиза - всичко пак долу. И сега става интересно . . . Свалят съединителя пичовете и какво?!? - нитовете му пластмасови, само боядисани да приличат на метални. За какво говорим !?! Човека се хванал за главата, отива в магазина където и продавача се хванал за главата . . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Те възрастните хора са го казали:
    - "НЕСЪМ ТОЛКОВА БОГАТ,ЧЕ ДА КУПУВАМ ЕВТИНОТО!!!"
    МОЛЯ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА :
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewt...hlight=#200618
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=17036

    А ето това е истината:
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  4. #4
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Колега Rider обърни внимание на написаното!Сега съм взел Валео,цената на комплекта който е 250лв(никак евтино даже)Сега проблема е в това че лагера валео излиза по-назад и вилката не може да го натисне.Проблема в лагера ли е или във вилката не знам.Ако може някой да ми снима или да покаже как изглежда вилка за АР33,за да знам че предишния собственик не я е сменял.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  5. #5
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Тук Лисан и Боби33 имат да ти кажат някой работи за вилката,щифта и фикс малки тайни

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  6. #6
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Не е гот да говоря за колеги,ама хвани и си смени майсторите Това ще сложиме,онова ще махнеме и накрая 3-4пъти сваляне на скоростите и пак нищо А парите си вървят и клиента плаща и пак плаща и накрая купува нов за 250лв и пак нестава И кво правиме сега Ще сменяш до като не стане или идваш при МЕН или някой друг колега който знае как се правят нещата и се получава Тоз съединител го продавам от 190 до 210лв и давам гаранция Успех с ремонтите
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  7. #7
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan
    Не е гот да говоря за колеги,ама хвани и си смени майсторите Това ще сложиме,онова ще махнеме и накрая 3-4пъти сваляне на скоростите и пак нищо А парите си вървят и клиента плаща и пак плаща и накрая купува нов за 250лв и пак нестава И кво правиме сега Ще сменяш до като не стане или идваш при МЕН или някой друг колега който знае как се правят нещата и се получава Тоз съединител го продавам от 190 до 210лв и давам гаранция Успех с ремонтите
    Къде ти е сервиза?Коло ще излезне една евентуална смяна?

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  8. #8
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Имаш лично
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  9. #9
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Моя съединител и скорости ги прави батко Лисан :P Кажи му да ти сложи Апи притискателен и феродов пак Апи ама с двоен ред пружинки(сори за невежеството ама незнам как се казват)диск и лагер Валео това е перфектната комбинация
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  10. #10
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Мога ли от някъде да си взема нова вилка?По магазините не предлагат,поне не и в Т и Н ауто.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  11. #11
    започва да се пристрастява Stoian_wolf's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    смядово,шумен
    Age
    38
    Posts
    87

    Default

    приятел наистина са те ограбили...аз също сменях притискател и феродов-сащо на валео ама не на такава цена.Феродовия ми е 52 лв.,притискателния 102 лв.И двата на валео ама лагера го поръчах от SKF-35лв.и аз имах твоя проблем лагера така беше натрил демферите че бяха като цигарена хартия но моя лагер бе6е в мноо лошо састояние- едва се вартеше...
    alfa romeo 33 1.4ie '93

  12. #12
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Quote Originally Posted by Grozdan
    Мога ли от някъде да си взема нова вилка?По магазините не предлагат,поне не и в Т и Н ауто.
    в александър ауто проверявал ли си? аз бях взел от там за ~30 лв.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Не слагайте нищо ефтино на колите си!!! Защото после излиза по-скъпо. Това, че колити са ефтини не значи, че трябва да се купуват ефтини боклуци за тях. Когато си купи човек Valeo или AP, после забравяш кога си сменял съединител.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by Stoian_wolf
    приятел наистина са те ограбили...аз също сменях притискател и феродов-сащо на валео ама не на такава цена.Феродовия ми е 52 лв.,притискателния 102 лв.И двата на валео ама лагера го поръчах от SKF-35лв.и аз имах твоя проблем лагера така беше натрил демферите че бяха като цигарена хартия но моя лагер бе6е в мноо лошо састояние- едва се вартеше...
    От къде си езел ВАЛЕО на тези цени?Ако е истина то тогава тия от Т и Н много товатат

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  15. #15
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Grozdan
    Quote Originally Posted by Stoian_wolf
    приятел наистина са те ограбили...аз също сменях притискател и феродов-сащо на валео ама не на такава цена.Феродовия ми е 52 лв.,притискателния 102 лв.И двата на валео ама лагера го поръчах от SKF-35лв.и аз имах твоя проблем лагера така беше натрил демферите че бяха като цигарена хартия но моя лагер бе6е в мноо лошо састояние- едва се вартеше...
    От къде си езел ВАЛЕО на тези цени?Ако е истина то тогава тия от Т и Н много товатат
    Човека ти е написал:Тоз съединител го продавам от 190 до 210лв

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •