Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Какво става като не са ти зацепили правилно ремъка?

  1. #1

    Default Какво става като не са ти зацепили правилно ремъка?

    Какво става като не са ти зацепили правилно ремъка или са ти го пренатегнали.Много често се използват тези термини тук, но поне аз никъде не видях да са обяснении какви са симптомите, по които се разбира?
    Благодаря предварително.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    В най-добрия случай колата не работи коректно, в най-лошия буталата си правят салата от клапани

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    В най-добрия случай колата не работи коректно
    Точно за това питах, не работи коректно е доста широко понятие.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  4. #4
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Не е лошо някой преди да пита да почете малко. С търсачката за секунди излизат няколко теми по въпроса.
    Ето една:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 2%E0%ED%E5
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  5. #5

    Default

    Здравейте! Започвам с началото на моите мъки, които още не са отстранени.Имам Алфа 156 1.8 T.Spark, но колата от начало още ми даде доста голям разход (градско 17-1, а аз не е настъпвам и дори да е настъпя колата просто няма ряз.Почнах с диагностики, компютъра беше наред, ламбда сонадата също, свещите и ремъците бяха сменени и тн.. Оказа се, че ремъка е не е зацепен както трябва и имаше разлика 1-2 зъба.Това се оправи, но отново колата просто не върви.Казаха ми да проверя инжекцията(Mareli e), но се чудя къде може да направя качествена проверка, защото доста мъки минах.В Пловдив или София, някой сервиз да ми препоръчате, много съм отчаян, защото от доста време няма крайно решение на проблема.Колата просто не върви като за над 100коня. Благодаря Ви предварително!

  6. #6
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Отишъл ти е дебитомерът, брат
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  7. #7

    Default

    А възможността за инжекциона дали си заслужава да е проверя ? Мерси все пак, защото съм крайно отчаян, пробвах почти всички варианти.Колата се колебае около 3000 -4000 оборота.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by DEKO
    Здравейте! Започвам с началото на моите мъки, които още не са отстранени.Имам Алфа 156 1.8 T.Spark, но колата от начало още ми даде доста голям разход (градско 17-1, а аз не е настъпвам и дори да е настъпя колата просто няма ряз.Почнах с диагностики, компютъра беше наред, ламбда сонадата също, свещите и ремъците бяха сменени и тн.. Оказа се, че ремъка е не е зацепен както трябва и имаше разлика 1-2 зъба.Това се оправи, но отново колата просто не върви.Казаха ми да проверя инжекцията(Mareli e), но се чудя къде може да направя качествена проверка, защото доста мъки минах.В Пловдив или София, някой сервиз да ми препоръчате, много съм отчаян, защото от доста време няма крайно решение на проблема.Колата просто не върви като за над 100коня. Благодаря Ви предварително!
    Кой ти е оправял зацепването на ремъка и ползвал ли е съответния инструмент. Ако са ти го правили без фиксиращи пети, което предполагам
    то затова колата ти е мъртвец и половината коне са на паша.... Тези мотори се зацепват правилно само с нужните пети, които фиксират положението на разпределителния вал, заради променливите фази за на газоразпределение на всмукателните клапани. Гаранция е това, оправи го и колата ще литне. Щом на диагностиката всичко е в ред и не отчита някакви грешки електрониката е ок. Инжекциона едва ли е при тези симптоми ,които казваш...Успех....

  9. #9
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by DEKO
    ..........Казаха ми да проверя инжекцията(Mareli e),
    Инжекциона на тази кола не е Марели ..... много са се объркали тези, които са ти го казали...
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  10. #10
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Сам можеш да си провериш дебитомера,откачи буксата му и карай,ако тръгне колата,купувай нов и сменяй и сам можеш,да направиш тази операция.Колата ако се държи по същият начин и при откачена букса търси проблема на друго място.Успех.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  11. #11

    Default

    Благодаря Ви много

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Айде сега някой от добрите хора дето се занимават със ремонти по тия коли да каже задължително ли ако не се ползват пети да избяга центровката на вала на смукателните клапани или не щото аз съм го правил без пети а със маркер но нямам оплаквания от невървене и разход , или е задължително да ходя да ми я зацепват наново.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Винаги се зацепва с пети, за всеки модел са различни, абе въобще без инструменти не става. Валове се зацепват при смяна на ангренаж и най-добре да метнеш и на вариатора едно китче щото само зацепването е 100лв.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Абе то ясно че се зацепва с пети ама аз питам дали ако е зацепен без пети е сигурно че ще избяга центровката на вала на смукателните клапани защото аз съм я правил без пети и нямам оплаквания 20к км от тогава.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Абе освен петите май мерят с някакви манометри, значи смятай за какво става въпрос

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •