Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Какво става като не са ти зацепили правилно ремъка?

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А за какво по дяволите е стягал петите? То се стяга съвсем леко колкото да държат валовете да не се връщат обратно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    аз лично не ги зацепвам а маисторите при които ходя а и не само моята кола е наравена така а сигурно половината алфи във пловдив Ilko Ivanov като ти е толкова интересно как ставало без пети теб лично ще те закар нагледно да видиш как става на моита кола като и доиде времето щото тука много разбирачи се навъдиха дето викат че без пети не ставало сатава става ico83 като се прибереш ще отидеш при хари и боби във пловдив писъл съм не един път за тях а и не само аз
    Както казах,колега не искам да споря.
    Това,че колата работи не значи че е зацепена както трябва.
    И без да се обиждаш - точно затова,че не си я зацепваш ти,затова спориш че може.Ако си виждал как става,ще се убедиш колко по-трудно и несигурно е без пети.
    Поздрави.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by ico83 View Post
    на моята уж в АХМ го зацепваха ама колата и от преди това и след това нещо не ми харесва как върви незнам от каво може да е кажете някои свестен сервиз в пловдив като се пребера да я закарам да проверят какво не и е наред да се види какво точно и има колата е 1.8 а ми се струва като 1.4-1.6 има и нещо което не е наред ама незнам какво е та ако може кажете за някои които разбира в пловдив че софия далече
    Здравей колега, в Пловдив в D&N пробвай. Моята там си я поддържам и със сигурност имат петите за зацепване на валовете. Скоро сменях ремъка и ми я зацепиха с пети и е по-добре колицата, с 1 идея по-пъргава стана.. Незнам дали на теб ще помогнат, но отиди и пробвай, аз лично съм доволен. Намират се на Рогошко и май и елкон имат ама не съм сигурен .успех.

  4. #34
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    да споря че може нещо против?половината алфи във пловдив са минали през сервиза на хари и боби включително и моята и до сега не съм чул някои да се е оплакал че алфата му не е зацепена правилно или че не върви във предишните си постове казах че които си го може си го може ама тука има някои келеши които твърдят че не можело е аз на очите ли си да вярвам или на умниците които казват че не можело
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    да споря че може нещо против?половината алфи във пловдив са минали през сервиза на хари и боби включително и моята и до сега не съм чул някои да се е оплакал че алфата му не е зацепена правилно или че не върви във предишните си постове казах че които си го може си го може ама тука има някои келеши които твърдят че не можело е аз на очите ли си да вярвам или на умниците които казват че не можело
    Колега, аз също правих моя в Пловдив и без пети. Резултатът усетих след 2 000 километра. Слаба в ниски обороти. Пътувах основно и само извънградско, но след отпуската почнах да я карам само в града и:

    1. Потегляш с форсиране и високи обороти, 'щото обороти има, ама мощност - няма.
    2. Изпушване черно през ауспуха - богата смес
    3. Висок разход на гориво
    4. Нестабилна работа в ниски обороти
    ... и т.н.

    Всичко това беше вследствие на разминаване в зацепването с около 2 зъба, като разминаването се състоеше в неправилна позиция на 'раздвиженото колело на всмукателния вал и оттам --> по ранно пълнене. Равносметката е че плащаш двойно за едно и също нещо - смяна на ангренажен ремък при някой "сръчко", а после още ведъж, че да ти го направят като хората, някъде, където наистина знаят как става. При мен след презацепването освен изчезване на гореспоменатите симптоми, се постигна и по висока скорост на автомобила.
    Гарантирам ти, че това което виждаш "с очите си" е съвсем различно от това, което ще покажат уредите, ако замериш позиция на буталото на 1-ви цилиндър и едва тогава настройваш фазите на валовете, но както и да е. Смятам този спор за излишен, защото в този форум са се изписали хиляди неща по този въпрос. Четете.
    Last edited by Pepo; 11-09-2008 at 18:06.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #36
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Вече се убедих че без пети не става точно зацепване и има голяма разлика в работата на мотора особено в ниските обороти.

  7. #37

    Default

    Не знам дали го писах, но първоначално аз имах по думите на майсторчетата зър и половина разминаване, след това колата тръгна доста по добре, разхода ми падна, иначе ако някой ми беше казал че имам това разминаване нямаше да повярвам, но така или иначе след това подобрението беше осезаемо......зацепваха ги с пети.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #38

    Default

    Между другото като не беше зацепен правилно на 2-3 дена след изчистването на грешка в екуто, която гласеше нещо като кофти ламбда отчитания, или нещо от сорта, след смяната и зацепването тая грешка вече не се появява стана вече месец......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •