Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Каране без дебитомер

  1. #16

    Default

    колеги аз от скоро си имам алфонсо 1.8 е бензин на малки обороти не иска много да набира но мине ли 2500 излита може ли да е от дебитомера или не?

  2. #17
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by TheGodfather View Post
    колеги аз от скоро си имам алфонсо 1.8 е бензин на малки обороти не иска много да набира но мине ли 2500 излита може ли да е от дебитомера или не?
    по принцип са малко мудни в ниските но аз като смених дебитомера все едено карам друга кола,но най-добре отиди на диагностика да ти замерат количеството въздух и така ще разбереш дали е за смяна
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  3. #18

    Default

    ок мерси колега а можеш ли да ми кажеш добър сервиз в софия където си знаят работата и си разбират от алфонсото в смисъл за диагностиката

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by TheGodfather View Post
    ок мерси колега а можеш ли да ми кажеш добър сервиз в софия където си знаят работата и си разбират от алфонсото в смисъл за диагностиката
    Ето колега !
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045

  5. #20

    Default

    много съм ти благодарен колега тамън съм от орландовци та още в събота ще отида много съм ви благодарен

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    дебитомерите вече са на сносни цени така че няма нужда от излишни експерименти рано или късно трябава да се смени тази джаджа

    Не знам кое наричаш сносни цени? На мен лично ми обявиха 450 лв за дебитомер за алфа 147. няма да споменавам коя фирма ми даде цената, но ми се струва малко абсурно при положение, че който и ибей да отворя ще ми го доставят за около 200 лв.

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Не знам кое наричаш сносни цени? На мен лично ми обявиха 450 лв за дебитомер за алфа 147. няма да споменавам коя фирма ми даде цената, но ми се струва малко абсурно при положение, че който и ибей да отворя ще ми го доставят за около 200 лв.
    Има една важна тема в раздела за 156 за Дебитомери там вероятно ще разбереш че в Бг може д анамериш оригинален Бош за 134лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Има една важна тема в раздела за 156 за Дебитомери там вероятно ще разбереш че в Бг може д анамериш оригинален Бош за 134лв
    Да, темата я знам...и със сигурност няма да дам 450 лв за дебитомер...просто се учудвам на цените в България...

  9. #24

    Default

    Мога точно да ви кажа какво става след каране без дебитомер или с повреден такъв.
    Колата върви много. Толкова много, че се пръсна меката връзка на гърнето, ламбда сондата и тя не издържа, а скоротите почнаха да вият.

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by juro1 View Post
    Мога точно да ви кажа какво става след каране без дебитомер или с повреден такъв.
    Колата върви много. Толкова много, че се пръсна меката връзка на гърнето, ламбда сондата и тя не издържа, а скоротите почнаха да вият.
    Може да ни кажеш а може и да не ни кажеш, но е добре ад споменеш вида и кубатурата на двигателя годината на производство ит.н. щото съм виждал доста на които като им откачиш дебитомера пали търдно не държи обороти и се движи едвам едвам.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Може да ни кажеш а може и да не ни кажеш, но е добре ад споменеш вида и кубатурата на двигателя годината на производство ит.н. щото съм виждал доста на които като им откачиш дебитомера пали търдно не държи обороти и се движи едвам едвам.
    Аз съм така. Без дебитомер работи много зле! Колата ми е 1.6 с металните капак и колектори!
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  12. #27
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    и моята е много зле без дебитомер..дави се не държи обороти...прекъсва..
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #28
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    И моята е зле без дебитомер, първо провери в Киров колко ти е оригинален бошовски.
    156 1.8 TS

  14. #29

    Default

    Моята пък с дебитомер си е много добре.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by proper View Post
    само да кажа за грешката, която записва комп-а.
    Незнам дали при дизела е така, но при ТС ако закачиш пак дебитомера и след 20 паления ако комп-а не получи пак грешка си я трие сам (тази за дебитомер специално).
    Аз при мен съм го тествал и е така наистина.
    Исках да видя как върви без дебитомер.....няма да казвам как лети.......
    Бях го прочел това по форуми западни и мислех, че е измишльотина, но не е.
    Изобщо не ми е трудно да го повярвам, това защото... и при мен компа си е изчиствал сам грешка на ABS. След залепване на ръчната от студ... веднага реших малко да раздвижа колата с идеята, че ще се отпусне и хоппп... светна лампата. В едни по-топли дни палих и изгасях няколко пъти, но грешката си стоеше. На деня в който реших да я карам на сервиз за изчистване... лампата си угасна като пич и ABS си работеше
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •