Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Каране без дебитомер

  1. #1
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default Каране без дебитомер

    Значи още не съм го сменил. В един сервиз момчетата го чистиха и на ниските предавки колата се раздвижи убедително, но вече си е изпял песента явно. Просто е мудна возията, няма никакви придръпваниям гаснене, лайна, но е далеч от истината като вървеж. Ей сега с колегата MBlast направихме проба - шофиране без помощта на скъп и капризен датчик. Той разкачи буксата на дебитомера и колата започна да дивее. Въпросът ми е: какви са минусите на каране без дефектирал дебитомер? Плюсът е ясен. Но другото? По-висок разход - това ясно. Много по висок ли? Нещо друго? Помогнете с мнения, колеги. Тъпо е да мъча двигателя с грешни данни за потока въздух, но кое е по-тъпото в случая. Иначе купувам нов след около седмица-две. Как бихте ме посъветвали да карам дотогава. Благодаря предварително
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Карай си със дебитомера че като сложиш новия няма да ти хареса разликата във вървенето без дебитомер колата полудява на ниските и средно обороти за съжаление с новия дебитомер няма да е така. Мисля че за няколко седмици няма да има проблем за двигателя освен високия разход и дименето, но без дебитомер ще запише грешка и ще трябва да ходиш да я чистиш, и не очаквай да се промени много вървежа на колата с новия деботомер в сравнения със стария пояистен дебитомер и не се надявай че с новия ще върви както със разкачен дебитомер.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Благодаря, колега. Точно така е както го казваш. На 1-ва и 2-ра полудява, трета вече се съпикясва ама не съм и давал много зор, щото не ми се занимава с нашата трафик полис, не ми е мед Благодаря ти отново!
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Помисли си какво се получава като компа не знае колко бензин да подаде за съответното кол-во въздух? Обикновено след разкачане на дебитомера се записва грешка, компа игнорира стойностите и му задава една средна. И на тая средна стойност въздух ти с педала на газта и потенциометъра на дросела си оливаш цилиндрите с бензин. Кво става със свещите и маслото в картера! Впоследствие ламбда сондата и тя излиза от строя щото отчита некоректна смес. Компа игнорира и нея с осреднена стойност 0.45! То ако можеше без дебиломер и аз нямаше да сменя моя.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Карай си със дебитомера че като сложиш новия няма да ти хареса разликата във вървенето без дебитомер колата полудява на ниските и средно обороти за съжаление с новия дебитомер няма да е така. Мисля че за няколко седмици няма да има проблем за двигателя освен високия разход и дименето, но без дебитомер ще запише грешка и ще трябва да ходиш да я чистиш, и не очаквай да се промени много вървежа на колата с новия деботомер в сравнения със стария пояистен дебитомер и не се надявай че с новия ще върви както със разкачен дебитомер.
    Колега много ме озадачи с това мнение, затова реших тука да питам и за моя случай ... след диагностика знам, че дебитомера ми е за смяна(до седмица-две трябва да взема нов) и мога да кажа, че колата си върви прилично в това състояние, но до 2900-3000об. после няма никой на горе, искаш да кажеш, че след смяната на дебитомера положението няма да е много по-различно ???
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  6. #6

    Default

    само да кажа за грешката, която записва комп-а.
    Незнам дали при дизела е така, но при ТС ако закачиш пак дебитомера и след 20 паления ако комп-а не получи пак грешка си я трие сам (тази за дебитомер специално).
    Аз при мен съм го тествал и е така наистина.
    Исках да видя как върви без дебитомер.....няма да казвам как лети.......
    Бях го прочел това по форуми западни и мислех, че е измишльотина, но не е.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #7
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default яя

    Мой приател има 156 1.8 ТС 144кс манхам е дебитомера .. и казва че проблеми няма ..

    поздрави

  8. #8

    Default Re: яя

    Quote Originally Posted by elenkov
    Мой приател има 156 1.8 ТС 144кс манхам е дебитомера .. и казва че проблеми няма ..

    поздрави
    е то видимо няма разбира се.....ама не е добре така да се кара много време
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Re: яя

    Quote Originally Posted by proper
    Quote Originally Posted by elenkov
    Мой приател има 156 1.8 ТС 144кс манхам е дебитомера .. и казва че проблеми няма ..

    поздрави
    е то видимо няма разбира се.....ама не е добре така да се кара много време
    близо година вече я кара алфата върви на пушка проблем с мотора не е имала никакъв !

    Поздрави

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Колко се вдига разхода?
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg
    Quote Originally Posted by Novachev
    Карай си със дебитомера че като сложиш новия няма да ти хареса разликата във вървенето без дебитомер колата полудява на ниските и средно обороти за съжаление с новия дебитомер няма да е така. Мисля че за няколко седмици няма да има проблем за двигателя освен високия разход и дименето, но без дебитомер ще запише грешка и ще трябва да ходиш да я чистиш, и не очаквай да се промени много вървежа на колата с новия деботомер в сравнения със стария пояистен дебитомер и не се надявай че с новия ще върви както със разкачен дебитомер.
    Колега много ме озадачи с това мнение, затова реших тука да питам и за моя случай ... след диагностика знам, че дебитомера ми е за смяна(до седмица-две трябва да взема нов) и мога да кажа, че колата си върви прилично в това състояние, но до 2900-3000об. после няма никой на горе, искаш да кажеш, че след смяната на дебитомера положението няма да е много по-различно ???
    Не след смяната колата ще си върви добре и във високите ставаше въпрос за каране без дебитомер а и колегата спомена че след почистването на дебитомера колата е тръгнала да варви по добре което може да означава че неговия дебитомер не е свършил напълно и затова е твъре вероятно да не намери голяма разлика но това са само предположения.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Помисли си какво се получава като компа не знае колко бензин да подаде за съответното кол-во въздух? Обикновено след разкачане на дебитомера се записва грешка, компа игнорира стойностите и му задава една средна. И на тая средна стойност въздух ти с педала на газта и потенциометъра на дросела си оливаш цилиндрите с бензин. Кво става със свещите и маслото в картера! Впоследствие ламбда сондата и тя излиза от строя щото отчита некоректна смес. Компа игнорира и нея с осреднена стойност 0.45! То ако можеше без дебиломер и аз нямаше да сменя моя.
    Тая кола с какъв мотор е щото аз останахс впечетлението че е дизел ама ако е бензин сигурно ще си хапва доста стабилно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колеги и аз дасе похваля.днес пробвах моята красавица със спортен филтър(нее от скъпите),монтирахме го с един приятел и доиде момента на пробата(при монтажа откачих буксата на дебитомера).излизам на хубав път и я ръчкам на гас неще,но на бензин направо излита.една хондичка се проба да ме настигне но неможа.после закачих буксата и варвежа липсваше.дали дебитомера е заминал или нее.благодаря
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  14. #14
    започва да се пристрастяв tanka's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Колега много ме озадачи с това мнение, затова реших тука да питам и за моя случай ... след диагностика знам, че дебитомера ми е за смяна(до седмица-две трябва да взема нов) и мога да кажа, че колата си върви прилично в това състояние, но до 2900-3000об. после няма никой на горе, искаш да кажеш, че след смяната на дебитомера положението няма да е много по-различно ???
    колега и моята беше така до 3000 оборота вървеше а нагоре само ръмжеше и това е, преди няколко дни почистих дебитомера и колата стана изтребител набира си докрая. Почисти ми го мои приятел с някакъв специален спреи с друго неставало, така че почисти го и няма да имаш проблеми....
    alfa romeo 145 1.9 jtd 2000г.

  15. #15
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    дебитомерите вече са на сносни цени така че няма нужда от излишни експерименти рано или късно трябава да се смени тази джаджа
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •