Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с ламбда сонда и авансатор

  1. #1
    Пристрастен djeki's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    33

    Default Проблем с ламбда сонда и авансатор

    колеги моля помогнете преди два месеца си купих уанда сонда смениха я и преди около 2 седмици колата започна да ми прави проблеми закарах я на диагностика казаха ми че уанда сондата ми е отишла и АВАНСАТОРА е за смяна аз за авансатор не съм чувал вариатор ми звучи по познато и незнам, дайте някакъв съвет от какво може да ми е отишла сондата толкова бързо и някой ако знае какво е авансатор моля да обясни благодаря ви.Машината е АЛФА РОМЕО 146 1.6 TWINSPARK
    ALFA ROMEO 146 1.6 TWIN SPARK

  2. #2
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Каква ламбда сонда си сложил, защото с някой универсални такива, често се стига до подобен край ...
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  3. #3
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    смени майстора направо това ще ти препоръчам отиди при нов !!!
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  4. #4
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Re: проблем с уанда сонда и авансатор

    Quote Originally Posted by djeki
    колеги моля помогнете преди два месеца си купих уанда сонда смениха я и преди около 2 седмици колата започна да ми прави проблеми закарах я на диагностика казаха ми че уанда сондата ми е отишла и АВАНСАТОРА е за смяна аз за авансатор не съм чувал вариатор ми звучи по познато и незнам, дайте някакъв съвет от какво може да ми е отишла сондата толкова бързо и някой ако знае какво е авансатор моля да обясни благодаря ви.Машината е АЛФА РОМЕО 146 1.6 TWINSPARK
    Колега авансатор незнам какво ще рече , но мога да ти обесня за ламба сондата купи си БОШ ! 170-200 лева и смени варятора те са едни пласмаски той действа след 3000 оборота на колата зъбното колело се премества с 1 зъб напред и става по пъргава да не казвам доста

  5. #5

    Default

    Зацепи си правилно ремака и всичко ще се оправи :P

  6. #6
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    А кви са ти проблемите
    Ако обясниш ще да е по лесно
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  7. #7
    Пристрастен djeki's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    33

    Default

    проблемите са че както си върви колата и изведнъж губи мощност пляка препуква и така кото и натиснеш газта докрай се оправа и така на място съштата работа от 900 оборота пада на 500 и гасне такива са проблемите.В понеделник сам на друг майстор да го вида пък той кво ще каже.Благодаря ви все пак за помоща.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TWIN SPARK

  8. #8
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by djeki
    проблемите са че както си върви колата и изведнъж губи мощност пляка препуква и така кото и натиснеш газта докрай се оправа и така на място съштата работа от 900 оборота пада на 500 и гасне такива са проблемите.В понеделник сам на друг майстор да го вида пък той кво ще каже.Благодаря ви все пак за помоща.

    Прочети по форума има теми свързани с опътването до най близкия СВЕСТЕН сервиз. Ако си от софия мини през Бобо

  9. #9
    Пристрастен djeki's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    33

    Default

    лошото е че не съм от София а Съм от Плевен приятелю но мерси все пак пък може да мина към столицата Януари месец пък ще видим кво ще я правя.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TWIN SPARK

  10. #10
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default а?

    абе хора каде се намира прослувутият БОБО,баите адрес????????????
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #11
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default Re: а?

    Quote Originally Posted by Zafo_84
    абе хора каде се намира прослувутият БОБО,баите адрес????????????
    Колега виж кво лесно....кликваш на бутон Търси намиращ се горната лява част на форума (2рото меню) и написваш в първото бяло поле Сервиз Бобо и отмяташ да търси по всички въведени думи за да е по-конкретно търсенето ти....И изведнъж (като по чудо) ти излиза на 2рия резултат тема с наименование сервиз Екстрийм Тунинг..хм, засега нищо общо със сервиз Бобо, нали, но все пак виждаш че темата е съставена от самия Бобо и по презумция би трябвало да пише нещо интересно в нея...Кликваш на тази тема и хоп, какво разбираш, че това е сервиза на Бобо, че и чак и карта сложил къде се намира, луда работа. Дано съм ти помогнал да го намериш и успех и много безаварийни километри...
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  12. #12

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    при мене съществуваше този проблем, оказа се дебитомер... и сонда... а като зацепи сондата и вариатора се оправя и спира да трака... ама не съм я сменил още и тва се случва рядко... но преди дебитомера, точно така правеше... то кво ли не беше...дебитомери, сонди... ужас...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •