Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Печка

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    78

    Default Печка

    Здравейте колеги.Забелязах не6то отдолу на колата,което прелича на печка за отопление на купето.На нея пи6е Webasto.Питането ми е следното:наистина ли е пе4ка това и ако е как се задейства защото има една тръбичка която отвежда изгорелите газове която не е почерняла с работата си,и незнам дали изобщо е работила.Как да я стартирам за да проверя.Благодаря ВИ.
    AlfaRomeo-166-2.4JTD EH0590

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Re: Печка

    Quote Originally Posted by milko_166
    Здравейте колеги.Забелязах не6то отдолу на колата,което прелича на печка за отопление на купето.На нея пи6е Webasto.Питането ми е следното:наистина ли е пе4ка това и ако е как се задейства защото има една тръбичка която отвежда изгорелите газове която не е почерняла с работата си,и незнам дали изобщо е работила.Как да я стартирам за да проверя.Благодаря ВИ.
    Виж тая тема и ако нещо не ти е ясно, питай.

    Вероятно имаш неавтономна печка, срещу около 400-500 лева може да я направиш автономна, а срещу още 900 лева може да си монтираш и система за дистанционно управление. Аз го направих и препоръчвам на всеки.

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=15761

    Ето така изглеждаше Алфата при -5 градуса сутрин, след като е валял сняг - и как изглежда Фиатчето.

    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    78

    Default ПЕчКА

    Благодаря ти колега,но мисълта ми е след като я имам как да я стартирам да работи,няма как да са я сложили без управление.Или може би се пали автомати4но като падне температурата под 0 градуса.
    AlfaRomeo-166-2.4JTD EH0590

  4. #4
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Re: ПЕчКА

    Quote Originally Posted by milko_166
    Благодаря ти колега,но мисълта ми е след като я имам как да я стартирам да работи,няма как да са я сложили без управление.Или може би се пали автомати4но като падне температурата под 0 градуса.
    Твоята е неавтономна, без електроника и циркулационна помпа за антифриза - пали се и се гаси автоматично, само за да подгрее по-бързо антифриза, когато е студено, НО САМО ДОКАТО ДВИГАТЕЛЯ РАБОТИ. Освен това вероятно е за профилактика (~240 лева), трябва да сменят някои консумативи - и тогава не пали даже и когато е студено.

    Както ти написах по-горе, срещу 400-500 лева може да я ъпгрейднеш до автономна с часовник, а срещу още 900 може да си я направиш с дистанционно.

    Пробвай утре сутринта, когато е около нулата - запали двигателя и погледни под колата - в момента на паленето на печката изкарва през ауспухчето малко черен дим, после, като врезе в режим, не би трябвало да пуши.

    Ако не запали, значи е за ремонт/профилактика.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    78

    Default

    ок много ти благодаря.А за профилактика непременно ли да идвам до София,защото съм от Плевен.
    AlfaRomeo-166-2.4JTD EH0590

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Това е страшна глезотийка и много ми хареса, ама за 3000лв ще сложа един циганин по чорапи да я духа цяла нощ със сешоара

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    ~pinko мноого добре изглежда Алфата за тази температура и за този сняг където има на Фиатчето
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  8. #8
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Пинко забелязъл съм, че Рекстъна ми адски бързо вдига работната си температура буквално за 1-2 км.

    Двигателя е на Мерц. 2.9 TDI и силно се съмнявам, че заводски има неавтономна печка, ти как мислиш?
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #9
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Пинко забелязъл съм, че Рекстъна ми адски бързо вдига работната си температура буквално за 1-2 км.

    Двигателя е на Мерц. 2.9 TDI и силно се съмнявам, че заводски има неавтономна печка, ти как мислиш?
    110% има неавтономна печка. Тоя матор го познавам добре, баща ми преди време имаше Мусо 2.9 - побира 9,5 литра масло и 11 литра антифриз - през зимата без печка няма загряване
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  10. #10
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    110% има неавтономна печка. Тоя матор го познавам добре, баща ми преди време имаше Мусо 2.9 - побира 9,5 литра масло и 11 литра антифриз - през зимата без печка няма загряване
    Силно го подозирах тоя Рекстън ейй не е възможно един мотор да загрява толкоз бързо, още повече двг с такива размери...
    Мерси за просветлението Пинко...

    Само да те питам, предполагам, че тази печка може да се преструктурира в автономна, а как мислиш?
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Само да се включа и аз
    Аз си взех модул за палене на колата от дистанционното. Също може да му се задава и в колко часа да запали колата.
    Това е комлект аларма и модул за палене. Цялата глезотиика ми излезна $ 75.00 плюс доставка към $30.

    Има ги в ebay. китайските са. Има и по-скъпи и бих казал че си заслужават, но аз минах ефтино.
    Запалена кола на място гори колкото печката, и върши същата работа
    Подарих и на един приятел и е много доволен, той е с 164 бензин/газ.
    Няма отказване.
    Ето и линк на това което аз си взех: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-L...Q5fAccessories

    На дистанционото показва дали колата е запалена, ако случайно се включи алармата ви писка и показва каква е причината. Отваряне на багажника си има, плюс че можете да си настроите да включва някои аксесоар, като нагряването на задния прозорец.

    Да добавя и че срещу смешна сума можете да си вземете и модул за вдигане/сваляне на прозорците автоматично.
    Не е най-добрата, но за тези пари няма какво да се коментира.
    Линка който съм дал е на друг продавач и е малко по-скъпа, но и сами може да се поровите


    Ето линк и към други подобни:
    http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...All-Categories
    Last edited by rodeff; 26-11-2008 at 15:28.
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    И последно:
    четете какво пише, има и същите които са без модула за палене, само алармата с дистанционите, така че, четете внимателно.
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  13. #13
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Ей т'фа е екстра голяма глезотийка

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  14. #14
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by rodeff View Post
    И последно:
    четете какво пише, има и същите които са без модула за палене, само алармата с дистанционите, така че, четете внимателно.
    Когато работи на празен ход, JTD-то изстива, а не загрява. Факт.

    Пробвай при минус 7-8 градуса и загрял двигател да пуснеш яко парното и глей кво прави стрелката.


    Лично аз съм правил проба - при минус 10 запалих двигателя и след 50 минути още не беше отлепил стрелката от първото деление.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  15. #15
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    хммм. моето змейтиди е в некъф паркинг в кв. Лагера ... начи като го запаля на 5-6 минута почва да духа топло на прозорците седалките се стоплят на 5 минута но дига тепричър до около 75 градуса за около 10 -15 мин. докато изляза от квартала (Лагера) сега не знам.... преди съм имал бензиново Ренде Модус, което загряваше за около половин ден - хммм - Алфата ме кефи!!!!!!
    Tormentvm In Dvm Demens

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •