Results 1 to 8 of 8

Thread: Грешка - VDC system failure

  1. #1
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Грешка - VDC system failure

    вчера кат си карах ей така ми писна и рече "VDC system failure" (може и VCD да е било) и светна една кръгло-триъгълна жълта удивителна.
    ребутнах коша и огасна ...

    кво е това?
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  2. #2

    Default

    Слаб акумулатор....или ти е влезнала мърсития при някой от датциците на АБС....


    Провери си акумулатора!!!


    Иначе това ти е системата за стабилност

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    акумулатора ми е чисто нов 65Ах, сменен преди седмица и мерен преди 2-3 дена (14V+), отделно е от тея на Монбат дет са с един зелено светещ сензор за изправност ... който си свети зелено...

    ок след рестарт изчезна индикацията за грешка от таблото ... питането ми е дали и проблема е изчезнал?
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    нищо ти нема
    ако ти светне пак гаксиш колата и палиш и си караш
    на диогностика излиза кой точно от всичките датчици на двц-то - които са 10-тина, освен тези за абс е дал грешка

    ама нищо ти нема де
    карай и са не бой
    то и дане работи вдц-то пак нищо ти нема
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Системата е дала някаква грешка караш,и ако светне пак тогава го мисли.
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    И на моята й светна веднъж тая система. При рестартиране на ДВГ изчезна и повече не се е появявала. Мисля, че малко след това ми се пре*ба акумулатора и го смених с АЦ Делко, защото не всеки ставал за моята кошница.

  7. #7

    Default

    Колега ще ти ползвам темата защото въпроса се отнася за VDC-то пак е много глупав за да пускам нова тема .
    Та въпроса ми е има ли начин да разбера дали колата ми има само ASR или е с ASR и VDC ? Колата е алфа 147 2001 1.6 Т.S 120 коня.
    Защото до колкото съм чел знам , че ASR е стандарт за всички а VDC-то е само за някой модели а няма как да разбера защото работи с лампичката за ASR. Мерси предварително ..
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S. 120hp 17" Arcasting Shark

  8. #8
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Red_Bull
    Колега ще ти ползвам темата защото въпроса се отнася за VDC-то пак е много глупав за да пускам нова тема .
    Та въпроса ми е има ли начин да разбера дали колата ми има само ASR или е с ASR и VDC ? Колата е алфа 147 2001 1.6 Т.S 120 коня.
    Защото до колкото съм чел знам , че ASR е стандарт за всички а VDC-то е само за някой модели а няма как да разбера защото работи с лампичката за ASR. Мерси предварително ..
    Аз на моята разбрах, че има ВДЦ, когато ми светна лампата за грешка във въпросната система. Според мен в Аутоиталия могат да проверят по номера на шасито - VIN.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •