Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Проблем с жълта лампичка 156 1.9 JTD

  1. #1

    Default Проблем с жълта лампичка 156 1.9 JTD

    Здравейте,

    Наскоро станах горд шофьор на Алфа Ромео 156 1.9 JTD. Засега съм много доволен, но както всяка не чистонова кола си има някои проблеми.
    1. При оборотомера ми свети една жълта лампичка с удивителна. Като я купувах ми казаха, че това е от крушката на мигача, която е изгоряла и тя наистина не работеше и беше изпушила. Смених я, но лампичката не изгасна. Огледах всички други светлини, но не видях проблем. Някой да има идея откъде идва този проблем?

  2. #2
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill
    http://clubalfaromeo.com/forum/search.php
    Мерси за линка. Имаше го описан този проблем, но пича не каза дали проблемът е бил само от крушките. Може ли да свети тази лампичка и при други проблеми. Защото огледах всички светлини извън и вътре в колата, но всичко изглежда наред.

  4. #4
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Тази лампа е сигнализация за изгоряла крушка. 100% имаш някъде изгоряла крушка.
    П.С. Провери ли си габаритите?!
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by botsos
    Тази лампа е сигнализация за изгоряла крушка. 100% имаш някъде изгоряла крушка.
    П.С. Провери ли си габаритите?!
    ами уж ги проверих, но довечера ще направя по обстойна проверка. на тъмно може и друго да се види. Мерси

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    проверим и осветяването на задния номер
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    проверим и осветяването на задния номер
    хмм виж това не съм го гледал. възможно е. Пак мерси

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Dekart
    Quote Originally Posted by Novachev
    проверим и осветяването на задния номер
    хмм виж това не съм го гледал. възможно е. Пак мерси
    проверих:
    1. Габарити
    2. Къси светлини
    3. Дълги светлини
    4. Халогени
    5. Стопове за мъгла
    6. Светлини на номера
    7. Светлините в купето - макар, че тези които са отзад на задните врати не светеха, те незнам за какво са. Пробвах да отворя задните врати, но не светнаха
    8. Лампа на багажника

    Някой ако се сеща още някоя светлинка да пише, че тая жълта крушка много ме депресира.

  9. #9
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    крушката на стоп-габарит- една е и за 2-те функции ,но трябва някой да настъпи спирачката,за да разбереш коя е изгоряла-габарита си свети,но при настъпване на педала резултата е друг...........!!! УСПЕХ

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    крушката на стоп-габарит- една е и за 2-те функции ,но трябва някой да на стъпи спирачката,за да разбереш коя е изгоряла!!! УСПЕХ
    нея я смених преди няколко дена. първо мислех, че е от нея, но се оказа, че не точно . Тя е двойна и до нея има една за мигача и двете работят.

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тези на задните врати ссе включват и изключват като се натиснат проверката най правилно става като пускаш постепенно светлините и виждаш при кое положение на превключвателя светва жълтата лампа
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    на мен ми беше клеясала фасонката на същата крушка и ми светеше индикацията на таблото ............... провери си ги - аз се видях в чудо 2-3 дена докато открия виновника....почистих фасонката,гнездото или както там се казва и всичко е ОК - провери си го ............

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Тези на задните врати ссе включват и изключват като се натиснат проверката най правилно става като пускаш постепенно светлините и виждаш при кое положение на превключвателя светва жълтата лампа
    хмм може не съм видял да има копче . Ами да ама тя свети постоянно.(жълтата крушка на таблото)

  14. #14
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    индикацията си няма нищо общо с тия лампички .......... тя показва игорели крушки "извън" колата - ако изгори нещо вътре в купето ще разбереш без индикация на таблото ..........

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Значи влизаш в колата врътката за включване на фаровете е в положение 0 даваш на контакт гледаш дали свети лампата завърташ на положение за габарити и пак гледаш после я завърташ на положение за включени фарове и пак гледаш. виш при кое положение се появява сигнализацията.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •