Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Проблем с жълта лампичка 156 1.9 JTD

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    тя си няма нищо общо с тия лампички ..........
    ми бали му майката, вече незнам кво може да е бъгясало. Ще проверя клемите и ако и тогава не стане ще отида на сервиз. Дали на тестовете ще покаже коя крушка не е наред?

  2. #17
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Не би трябвало да е толкова сложно,все пак е изгоряла крушка! Като си свалял някой крушка на мигач(заден) или на стоп-габарита -може да е изгоряла някоя от посочените - пробвай пак с приятел натискащ педала на спирачката и огледай пак всички крушки - няма от къде да е другаде тая причина ............ не ти трябва майстор само парите да ти взема ..........

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Не би трябвало да е толкова сложно,все пак е изгоряла крушка! Като си свалял някой крушка на мигач(заден) или на стоп-габарита -може да е изгоряла някоя от посочените - пробвай пак с приятел натискащ педала на спирачката и огледай пак всички крушки - няма от къде да е другаде тая причина ............ не ти трябва майстор само парите да ти взема ..........
    oks, пак ще пробвам с стоповете. Мерси

  4. #19
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    виш светлините за задна скорост.Аз е са я попраих моята беше ми изгорял габарит а преди това крушка за къси а лампичката тогаане сетеше незнам защо.А свтлините за отзад трябва да натиснеш в единия край лампите и те се пускат,може да са ти изключени!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  5. #20
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш
    Brera 2.0jtdm 170hp

  6. #21
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo
    също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш
    Не е вярно не свети от това Аз карах една година с такива крушки и нямах проблем
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  7. #22
    започва да се пристрастява VeilSide's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Червен бряг
    Age
    38
    Posts
    35

    Default Re: Проблем с жълта лампичка 156 1.9 JTD

    здр. на мен не ми светеше левия габарит и съответно тази жълта крушчица. Смених си габаритните крушки. но пак си свети тая жълтата. Огледал сум колата на 100% всичко си свети ама и тая жълтата на таблото не изгасва!!!

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    На мен ми беше изгоряла крушката на единия стоп, смених я, но индикатора на таблото продължи да си свети. Хабих си нервите няколко дена след което си купих друга крушка, смених я и всичко се оправи, така че много е възможно и при теб проблема да е подобен.
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 99

  9. #24

    Default

    Колега
    коя година модел ти е колата и колко конски сили? Щото, при Алфата 156 дето аЗ карам тая лампичка с удивителна вобще не е За иЗгорляла крушка ами За доста по сериоЗен проблем

    .

  10. #25
    започва да се пристрастява VeilSide's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Червен бряг
    Age
    38
    Posts
    35

    Default ???

    [quote="petko"]Колега

    ако мен питаш... колата е 99г. 2.4 136к. А в началото като си ударя фара и габарита светка следователно гасне !!!

  11. #26
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill
    Quote Originally Posted by b0jo
    също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш
    Не е вярно не свети от това Аз карах една година с такива крушки и нямах проблем
    сигурен ли си за това защото на мен ми светва жълтата още като пусна габаритите и ходих на диагностика и човека ми го каза това и той има алфа 156 посъветва ме да си сложа нормалните които са си за модела
    Brera 2.0jtdm 170hp

  12. #27
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Не съм много сигурен но съм чувал, че се мери не само за прекъсната верига т.е. изгоряла крушка, но и за съпротивление. В смисъл ако някоя крушка не е със съответната мощност, може пак да ти свети лампичката на таблото. За спирачките се проверява лесно, при спряно осветление ако ти светне лампичката на таблото като натискаш спирачките значи е от тях, но по вероятно е от някой габарит.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  13. #28
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo
    Quote Originally Posted by Neokill
    Quote Originally Posted by b0jo
    също ако някоя крушка не е вярната пак свети аз имам на габаритите диодни крушки които светят в бяло и свети защото са 4w а трябва да са 6w такаче гледай какви крушки слагаш
    Не е вярно не свети от това Аз карах една година с такива крушки и нямах проблем
    сигурен ли си за това защото на мен ми светва жълтата още като пусна габаритите и ходих на диагностика и човека ми го каза това и той има алфа 156 посъветва ме да си сложа нормалните които са си за модела
    Сигурен съм даже тия еВани крушки ги вадих с клещи че не излизаха и щях да си нарежа ръцете

    ПП На един приятел на 156-цата пак аз ги сменях без да има проблем или да свети тая лампа за авария, а защото светеха синьо
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  14. #29
    започва да се пристрастява VeilSide's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Червен бряг
    Age
    38
    Posts
    35

    Default

    Еи хора да знаете че е само от това !!! Един колега каза че си е купил оригинални крушчици Хелла и няма проблеми ! моите са тия от 2лв. двете някакви бели. /Утре отиам за нови/

  15. #30
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    и аз чакам в вторник крушки и ще пробвам с тях та дано тази пущина загасне че ослипях да я гледам
    Brera 2.0jtdm 170hp

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •