Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: АЛФА НА ГАЗ

  1. #31
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    абе вие защо не вярвате като ви кажат че няма разлика м/у гз и бензин аз имам пежарка която на газ е каточели газта е първичното а после е слаган бензина

  2. #32
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Iliqn
    Колеги,имам АЛФА 155 ТС 1.7 8V и преди 2 седмици и сложих ГИ,Няма разлика във вървенето и ускорението между газ и бензин.
    Една кратка лекция
    Гзаовото гориво е с по висока калоричност и температура на изгаряне от бензина:
    бензин -44 000 KJ/kg
    пропан бутан - 46 000 KJ/kg
    пироден газ -48 000 KJ/kg
    Но за изгарянето на газовъздушната смес е необходимо по голямо количество въздух :
    бензин - 14 кг/за 1 кг
    пропан бутан - 15,6 кг/за 1 кг
    пироден газ -17
    и така газовъздушната смес става с около 5% по ниско калорична от бензиновъздушната смес.
    И сега ми кажи пак това че разхода и вървенето били като на бензин , може но по отделно или разход като на бензин или вървене като на бензин, товА се казва САМОВНУШЕНИЕ
    Нямам нищо против алтернативните горива предния ми автомобил беше с газово и като му се развиеха кранчетата вървеше повече от на бензин ама гореше 1,5 пъти повече от колкото на газ.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    А за октановото число нещо да кажеш 105 срещу 100
    или 105 към 95.
    И едно др. въпросче, кое изгаря по-добре... газообразна или течна фаза... Другояче казано син пламък или зелено-червен пламък.
    То затова бензина прави нагари и др. простотии...
    Малко неорганична химия - фенове на газта....
    Един "майстор" ми говореше че газта е отпаден продукт от рафинирането на нефта.....ха,ха,ха
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  4. #34
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by toto99
    А за октановото число нещо да кажеш 105 срещу 100
    или 105 към 95.
    И едно др. въпросче, кое изгаря по-добре... газообразна или течна фаза... Другояче казано син пламък или зелено-червен пламък.
    То затова бензина прави нагари и др. простотии...
    Малко неорганична химия - фенове на газта....
    Един "майстор" ми говореше че газта е отпаден продукт от рафинирането на нефта.....ха,ха,ха
    И къде му видя течната фаза на бензина дето се събира пред смукателния клапан който е загрят до около 300 градуса а и дюзите го впръскват на мъгла това не е карбуратор. А за октановото число добре какво като е 105 октана за да имаш пълно изгаряне трябва да имаш подходящо въздушно отношение а не газ или бензин. Високото октаново число предразполага двигателя за работа с по голямо изпреварване на запалването но за да имаш максимален ефект трябва да вдигнеш и степента на сгъстяване.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    колебах се,колебах се и найнакрая реших в петък на път за газово ,обикновенно с турски изпарител+аванс процесор-545лв

  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Ловеч
    Age
    60
    Posts
    19

    Default

    Днес я пробвах.Ловеч-Плевен 37км. 3,3 л. газ 9.02/100км.При 8,1 л. бензин,мисля,че е достатъчно красноречиво.Мнението си е ваше,кой на каквото иска да кара,но аз определено съм за газта.Разхода на газ е само 10% над бензина извънградско,а за градско да не говорим,че бензин ми гореше 11/100,а газ в момента 10/100.Съдете сами.ГИ ФОБОС-Плевен-1185лв.
    10 000 км x 8,1/100 бензин=810л.x2.07лв.=1676 лв.
    10 000 км.x 9/100 газ=900 л.x1.10лв.=990 лв.
    155 1.7 ТS 96 klima вече и ГИ

  7. #37
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    e само за 37км не можеш го измери хубаво

    инак и аз се замислям за фобос казаха 1220 с бутилка резервна гума
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  8. #38
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71
    колебах се,колебах се и найнакрая реших в петък на път за газово ,обикновенно с турски изпарител+аванс процесор-545лв
    Колега, ти каква кола каза че караш? И тоя аванспроцесор къде ще го сложат?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  9. #39
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by toto99
    Един "майстор" ми говореше че газта е отпаден продукт от рафинирането на нефта.....ха,ха,ха
    Тоя "майстор" без да иска е познал. Което само ме вбесява повече като гледам цените на газта. Как може толкова високи цени че и акциз върху отпадъчен продукт. Ако не са колите и някои домакинства щяха да си го изгарят ей така защото иначе ще замърсява повече ако просто го пуснат в атмосферата.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    146t.s 1.6

  11. #41
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Питам на коя от 4-те ти бобини ще сложат аванспроцесор

    А дори и да успеят по някакво чудо да монтират подобно нещо, ще се окаже че е напълно излишно, колата има детонационен датчик и двигателя сам ще си коригира ъгъла....

    Обаче занам какво ще се случи, нищо няма да сложат, щото предполагам не са толкова тъпи, а иначе ще ти го калкулират в цената и ти колега утре ще спориш с някой че колата ти има аванспроцесор и ще изглеждаш смешен на околните...та накратко сложи си ГИ, може и с обикновена но си сложи ГИ. Карал съм такава кола и твърдя че за да си ОК по добре е да си с ГИ
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    колега да речем че по една случайност майстора ми е 1ви братовчед и няма начин да ме излъже двамата ще сме заедно докато го монтирара-нещо като брат

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    deadairplane
    стига с тая народопсихология-отпаден продукт...
    Метан, етан,пропан,бутан...ако искаш и формулките...
    Не искам да звучи като заяждане- има една наука Химия, твоя майстор не я знае.... Тези продукти са най-чистичките при рафинирането на нефта...и най-лесно се отделят, затова са по-евтинки
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  14. #44
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by toto99
    deadairplane
    стига с тая народопсихология-отпаден продукт...
    Метан, етан,пропан,бутан...ако искаш и формулките...
    Не искам да звучи като заяждане- има една наука Химия, твоя майстор не я знае.... Тези продукти са най-чистичките при рафинирането на нефта...и най-лесно се отделят, затова са по-евтинки
    1. Не си искал но така звучи. Особенно че главни и/или удебелени букви значат крещене.
    2. "Майстора" е неговия, не си ми прочел поста внимателно.
    3. Дали продукта е отпадачен няма нищо общо с химията, а с икономиката или с други думи от целта на преработката. Нефта се преработва за да получат бензин нафта и керосин. Всички останали продукти са остатъчни и се чудятат как да ги оползотворят за да не се изхвърлят. Давам пример който не е свързан с химията за да няма повече заяждане. Когато се смели пшеницата се получава брашно и трици. Триците са остатъчен продукт и понеже няма какво да ги правят ги дават на животните. ако си чел внимателно книжките в зората на нефтопреработката (когато запада не е знаел че такова нещо съществува) от нефта се е използвало само керосина а всичко останало е било отпадъчен продукт и просто се е изхвърляло (дори не са ги изгаряли). Това дали е отпадачен продукт не зависи от народопсихология а от $.
    4. Дали се отделя лесно и затова да е евтина, това е друг въпрос който дори не съм споменавал, макар че цените се определят по друг начин, за пример пак пшеницата колко струва брашното и колко триците а са еднакви количества, разходите са еднакви, ама едното скъпо другото не.
    Надявам се си разбрал, че дали някакъв продукт е отпадачен зависи от това дали продукта е съпътстващ производството на друг продукт, който е целта на въпросното производство, а не от това дали се отделят наи-лесно, или от народопсихология.

  15. #45
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71
    колега да речем че по една случайност майстора ми е 1ви братовчед и няма начин да ме излъже двамата ще сме заедно докато го монтирара-нещо като брат
    Кажи му че трябва тогава да ти сложи 4 аванспроцесора, а като се има в предвид че при TS-а бобината храни освен свеща под нея и една друга, която даже пали по различно време....направо кажи на братовчет си че или не е виждал TS и хабер си няма, или не ни питай нас а иди направо при братовчеда и каквото сабя покаже...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •