Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64

Thread: АЛФА НА ГАЗ

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default АЛФА НА ГАЗ

    Здравейте,и аз съм един от вази щастливци или не но собственик на 146т.с. и много се чудя по въпроса за газова уредба.Чета във форума разни оплаквания от това и онова и не зная какво да сторя.Алфата ми е 1998 и е на 116000 реални километра да не чува дявола за сега е пушка от всякъде,като изключим тази тромавост при по-бавна скорост на по-висока предавка.До сега не съм и жалил пари нито за масло нито за какъвто и да е консуматив и за това искам съвет от вас за газовото.Въпроса ми е ставали по-евтиното (не газов инж.)за 146т.с.88киловата 120коня,и някакви ориентир цени на видовете?Тук в Шумен дерат яко.


    Колега да те помоля да пускаш темите в правилния раздел!! gigi

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колега объркал си раздела трябвако е да пуснеш темата в раздела Алфи на ГАЗ, а дали има сметка или няма зависи колко киломерта изминаваш годишно и къде се кара предимно колата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    По добре сложи ГИ, ефтиното после излиза скъпо
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Колега, ако колата ти е наистина на тези километри не я убивай с газ! Аз съм с ГИ от лятото и сега ще го хвърлям. Направил съм поне 10 диагностики (по 30 лв. всяка) оттогава във връзка с газта и накрая започна да не пали сутрин и на бензин и да клати оборотите, като Москвич. Ходих на диагностика във Ванто (един приятел ме издърпа дотам, щото не запали към 30 пъти) и при Бобо и всичко е перфектно. Карам вече няколко дни само на бензин и нямам никакъв проблем с паленето и оборотите. Освен това, според хора, които са доказали, че разбират от автомобили, газта пре`бава здраво ламда-сондите (от 200 лв. нагоре за Алфа) на колите и след време започват да харчат доста повече и на газ и на бензин. Замяната им е безсмислена, защото не издържат дълго на газ. И тогава икономията остава само в твоето съзнание, защото зареждаш "евтино" на литър. А пък с конвенционална АГУ не ми се мисли какво приключение те очаква

  5. #5
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default !!!

    Колега, сложи си ГИ и след след 8-10 месеца здраво каране ще му избиеш парите! А за този период, ще се убедиш в качествата на карането на газ и ще си доволен! Стига да го монтираш при качествен майстор и непременно с гаранция за пробег! Аз получих гаранция 100 000км и пари за диагностика не ми вземат! Самата диагностика на ГИ трае 10 мин. ...не знам, кой би взел 30лв. за подобно нещо???
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default АЛФА НА ГАЗ

    Благодаря друже.Аз имам peugeot405-1.9 89kw моноинжекция вече 5 години го карам на газ доволен съм ногазовото му е ВИАЛИ холандско както им викат заводско и не знам дали ще могат в България да сложа на Алфата майсторски г. и.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Posts
    13

    Default

    Пичове,скоро си купих Алфа 156 и сложих ГИ,за сега съм доволен,ама се чудя дали ще имам проблеми.Сега Парното ми не работи-водата циркулира,ама явно не се отваря някаква клапа за да пусне топлия въздух.някой знае ли нещо.Мерси
    Алфа 156 2,0

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Честито,дано останеш доволен!Та по въпроса преди газовото да се появи във Алфата как и беше парното?На мене ми направи впечатление че не е от най-добрите елементи(за парното говоря) с които може да се похвали марката.Имам и автомобил Пежо405 просто няма база са сравнение.И друг въпрос ,какво е съотношението на разхода Г-Б и също в мощността?

  9. #9
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Ще ти отговоря аз.Парното си е парещо на 4-та степен.А пък разходът бензин-гас е около 3л нагоре на гас ,а мощтноста еМАЛКО-по-надоло.Но за 5 месеца на гас засега си струва.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default Re: !!!

    Quote Originally Posted by JORDI
    Колега, сложи си ГИ и след след 8-10 месеца здраво каране ще му избиеш парите! А за този период, ще се убедиш в качествата на карането на газ и ще си доволен! Стига да го монтираш при качествен майстор и непременно с гаранция за пробег! Аз получих гаранция 100 000км и пари за диагностика не ми вземат! Самата диагностика на ГИ трае 10 мин. ...не знам, кой би взел 30лв. за подобно нещо???
    Аз в Сф. не знам да има по-евтина диагностика за Алфа. Не, че цената е най-важното в случая.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Posts
    13

    Default

    Разглобих всичко,измерих всички бушони,ама нищо не излезе.Ако не се окаже моторчето което отваря клапата,сигурно ще трябва да сменя управляващия блок.Колкото до мощността на газ-доста осезаема е разликата и на около 3500-4000 оборота малко сякаш се дави или не и достига горивото,та ако се увлека да изпреварвам може и да забия муцуната-ще ходя пак да я настройват,а разхода не съм засичал.
    Алфа 156 2,0

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Burgas
    Age
    40
    Posts
    41

    Default

    с ГИ колата не гори пове4е от колкото на бенз.. има разликата в набирането.....
    Alfa Romeo 146 1,4 TS 99g 103 hps

  13. #13
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Въпреки че съм с Фиат а не с Алфа мога да кажа майката му е качествения майстор. Няма значение обикновенна или ГИ, на обикновенната можеш да сложиш ламбда контрол ТАП или просто да наредиш сички емулатори. Ако майстора е точен нямаш грижи, аз за съжаление попаднах на майстор дето беше виждал Фиат само на картинка и си сърбам попарата сега. Постепенно нещата обаче почнаха да се поизглаждат, единия емулатор не бил такъв ами онакъв (за голф например) и така, ако не попаднеш на човек дето си разбира ще стане като мене и пак няма значение дали е обикновенна или ГИ. Ако нямаш човек дето разбира за тая работа не си слагай изобщо. Ако имаш такъв и икономия ще имаш.

  14. #14
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    В тази връзка да попитам- ако купувам кола, внесена с газовата уредба, къде да отида да ми кажат читава ли е?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #15
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    По-добре не го прави!
    Нали се сещаш, че за да сложи АГУ, "бедният" италианец или германец - значи я е спукал от каране тая кола. Обаче го има и момента че внесените от вън коли с АГУ, обикновено са 99% по-качествено монтирани от тук поставените.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •