Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Молба към потребителите на раздела 145/6 и въобще на форума

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Молба към потребителите на раздела 145/6 и въобще на форума

    Иксам да помоля всички потребители на този раздел най-вече,да ползват повечко търсачката,а не да се пускат едни и същи темии всяка седмица Предупреждавам че като модератор на този раздел,ще започна да трия безцеремонно теми които са разисквани по 3-4 пъти и ги има в търсачката Всичко е в кръга на нормалните отношения,да не сметнете че се правя на шеф,просто когато влезна във раздела пред мен се появяват едни и същи теми,разисквани преди няколко години Искам да напомня че кирилицата е задължителна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default ОК!

    ОК колега!Приемам молбата и съм напълно съгласен с нея, но представи си темата е отдавна а някой иска да разбере нещо ново или актуално, което не е било разисквано в старата тема! Или някой чул и видял нещо ново, то тогава според мен е по-добре триенето да почне от зад- напред, за да се обновяват темите! Но това е само мое мнение
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Количеството антифриз което събира 1.6 боксера приемрно не се актуализира с времето. Или замръзването на ръчната спирачка през зимата. Ама всеки път като стисне студа и има по 15 теми защо ми се замръзнала ръчната.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Sorry!

    Quote Originally Posted by pr_00f
    Количеството антифриз което събира 1.6 боксера приемрно не се актуализира с времето. Или замръзването на ръчната спирачка през зимата. Ама всеки път като стисне студа и има по 15 теми защо ми се замръзнала ръчната.
    Без да се засягаш ама нямам в предвид антифриза/това си е константа/, но я си представи, че някой е изчел и приложил всичко за състоянието на ръчната спирачка през зимата и не му е помогнало и отваря пак тема и ето някой е пробвал някакъв нов метод за интервенция и размразяване, как ние ще разберем за това, ако вие му я изтриете? По тази логика никой няма да пита нищо щото според вас вече е разисквано и вие ще изтриете темата преди да сме разбрали кой какво ново е приложил! Я си помислете ако това стане за какво са ни толкова модератори- по добре един само да трие щото май според вас вече всичко е написано!?!?
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Съгласен съм до голяма степен с Джорди, но само да вметна, че в случай, че СЛЕД ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ТЪРСАЧКАТА някой пусне все пак топик с известна вече тематика, никой няма да му се скара. особено, ако е казал, че търсачката не му е помогнала. А и обикновено повтарящи се теми не се трият, а просто се дава линк към други подобни и се заключват. Така няма ощетени и засегнати
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Според мен, когато някой иска да попита нещо или да добави нещо по дадена тема, намира с търсачката подобна такава и пуска ново мнение в нея, а не прави нова тема. Така форума става най-чист,подреден и лесно използваем и затова дублиращите се теми трябва да се трият или обединяват.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Това е!

    Quote Originally Posted by dermeister
    Според мен, когато някой иска да попита нещо или да добави нещо по дадена тема, намира с търсачката подобна такава и пуска ново мнение в нея, а не прави нова тема. Така форума става най-чист,подреден и лесно използваем и затова дублиращите се теми трябва да се трият или обединяват.
    Да колега трябва да се обединяват Намерил си точната дума И в този аспект бих препоръчал на многото модератори и тем.подобни, вместо да се правят на по-големи католици от Папата да вземат да поразчистят баласта от миналото, а не да си губим времето от 100 и косур резултата в търсачката да се чудим кое да четем и на кого да вярваме-тия дето дават градивни мнения или на другите дето само критикуват и се дърлят по между си! По добре да има 2,3,5 теми качествени отколкото десетки излишни и ето какво трябва да правят модераторите-да ги обединят И накрая мисля вместо някой да ме опонира, та било той и Модератор, да вземе да се изкаже по въпроса а не само да казват"Аз мога да трия"
    Не искам да въвеждам правила, но щом форума е за взаимна помощ, то е редно правилата да се усъвършенстват на база на мнението на нас-простосмъртните
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dermeister
    Според мен, когато някой иска да попита нещо или да добави нещо по дадена тема, намира с търсачката подобна такава и пуска ново мнение в нея, а не прави нова тема. Така форума става най-чист,подреден и лесно използваем и затова дублиращите се теми трябва да се трият или обединяват.
    Абсолютно вярно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Само дето няма такава опция 'обединяване на мнения'
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Хаиде холан!

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Само дето няма такава опция 'обединяване на мнения'
    Ха-ха! Абе колеги! Я се корегирайте всичките и не измисляйте глупости! Ами колега само за твоята тема "Температура на охл.течност" има 605 резултата Прочете ли ги всичките, че отвори нова тема или да ти предложа да си изтриеш поста Вижте какво! Не ставайте смешни! Защото по тази/твоята/ тема има много мнения и това е доказателство, че дори и повтарящо се нищо ново не трябва да се трие!!! Направо ми е обидно да ви пиша а вие като слепци да не виждате истината! И запомнете една френска поговорка" Най-глух е онзи, който не иска да чува" и ако и това не ви помогне, нека админа да създаде нова длъжност "Корегиране на дейноста на модератора" или да отвори нов раздел "Място за оплакване похвали и предложения за корегиране дейноста на модераторита"! Хайде весела КОЛЕДА
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  11. #11
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Подкрепям бат Данчо ,но наистина има и колеги ,които прекаляват Ами ако имам например някакъв проблем и в търсачката открия само теми с отговор "ползвай търсачка" ,ами накрая човек да се откаже
    Инъче според мен трябва да има раздел ,в който да има теми с често задавани въпроси . Такъв например е Технически справочник ,но там липсва доста голяма част от тази информация ,за която постоянно се пита
    Alfa Romeo GT Facelift 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    Alfa Romeo 156 Facelift 1.9 JTD 8v Blue Notte / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Proteo Red; Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Black; Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v Grigio Africa; E61 530 Xi

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Re: Хаиде холан!

    Quote Originally Posted by JORDI
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Само дето няма такава опция 'обединяване на мнения'
    Ха-ха! Абе колеги! Я се корегирайте всичките и не измисляйте глупости! Ами колега само за твоята тема "Температура на охл.течност" има 605 резултата Прочете ли ги всичките, че отвори нова тема или да ти предложа да си изтриеш поста Вижте какво! Не ставайте смешни! Защото по тази/твоята/ тема има много мнения и това е доказателство, че дори и повтарящо се нищо ново не трябва да се трие!!! Направо ми е обидно да ви пиша а вие като слепци да не виждате истината! И запомнете една френска поговорка" Най-глух е онзи, който не иска да чува" и ако и това не ви помогне, нека админа да създаде нова длъжност "Корегиране на дейноста на модератора" или да отвори нов раздел "Място за оплакване похвали и предложения за корегиране дейноста на модераторита"! Хайде весела КОЛЕДА
    Добре де, ти като тесен специалист по phpBB форуми би ли казал как става сливането на теми??? Щото всеки един от модераторите и админи могат да ти потвърдят, че НЯМА за момента такава опция в тоя форум Ако знаеш нещо повече от Вальо или Насо за форума, свържи се с тях и им обясни! Сигурен съм, че ще са ти благодарни, ако наистина имаш какво да им кажеш, но да говориш без да знаеш за какво става дума...

    Що се отнася до моята тема, аз не претендирам, че съм безгрешен, но съображенията ми да я пусна бяха, че в това, които аз съм чел, става въпрос за БЕНЗИНОВИ коли, а една от многото разлики м/у бензинов и дизелов двигател е и в температурата и количествата топлина, които се отдават при горене. Иначе ти добре си изброил 605 резултата, но обърна ли внимание какви са темите? Дали наистина има реално повтаряне на тема?
    Аз лично писах по-горе, че съм на мнение, че повтарящи се теми не бива да се трият, а най-много да се заключват и практиката ми е такава.
    Това е, което аз мога да ти кажа. Весела Коледа и на теб!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Абе вие и тук почнахте със споровете и спама май нямаше смисъл да я пускам тази тема,всеки си знае неговото Аз не казвам кой е безгрешен и кой не,а просто занапред ако меже да избягваме дублирането на теми Проблема с търсачката е ясен,но дали някой има вина за това не се знае Молбата ми беше проста,а ако някой не го интересува да не се сърди,ако редовно му се трият темите и мненията
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Младши алфист kamus11's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    софия
    Posts
    23

    Default

    всяка тема е полезна .няма значение дали е стара или нова ,винаги има по нещо ново което може да научи човек
    Рекламата в подписите е забранена.

  15. #15
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Yes!!!

    Quote Originally Posted by kamus11
    всяка тема е полезна .няма значение дали е стара или нова ,винаги има по нещо ново което може да научи човек
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •