Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем при страничен наклон и неравности на пътя

  1. #1
    започва да се пристрастява niksonjr's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Burgas/Sofia
    Age
    40
    Posts
    68

    Default Проблем при страничен наклон и неравности на пътя

    Здравейте,

    От известно време Алфата се държи странно особено па път с неравности, дупки или когато пътя има страничен наклон. Колата е от подписа ми Alfa Romeo 145 1.8 TS.

    Не зная дали аз не си въобразявам и си вкарвам някаква параноя или има някакъв проблем с окачване или управлението. Преди около 2 месеца като пътувах от Бургас за София и видях на магистралата, че като се движа в права посока волана ми трябва да е леки завъртян надясно и колата като пусна волана леко клонеше наляво. Ходих на стенда в Дървеница да ми я прегледат за някакви изкривявания по окачване и от там ми казаха че по предното окачване няма никакви удъри или изкривявания и че явно проблема е от гумите или от задното окачване (което не се регулира). Размених двете предни гуми и наистина клоненето наляво изчезна и дори сега леко малко клони надясно (клоненето явно е било от гумите, както ми каза момчето на стенда), обаче пък волана ми си остана изкривен пак надясно, когато се движа в права посока, и това много ме дразни. Като карам направо по равен път и пусна волана, той си стои в това леко завъртяно положение вдясно и колата се движи направо. Ходих след това да ми изправят само волана и сега е вече много леко завъртян надясно като се движа направо.
    Обаче преди два дни пътувах от София за Бургас и забелязах, че ако пътя има страничен наклон трябва да завъртам волана леко в обратна на наклона посока (т.е. ако е наклона на пътя е наляво и има лек завой надясно, за да се движи нормално колата в платното трябва да завъртя волана ляко надясно). Същото е и когато пътя е прав но има страничен наклон. И друго, по път с дупки или неравности понякога трябва да правя леки корекции във волана като се движа, защото леко от неравностите колата имам чувството, че не е толкова стабилна.

    Не зная дали това е донякъде нормално, но мисля, че преди като я купих го нямаше този проблем. Най-вероятно може би всичко идва от задното окачване. Ако някой е имал пообен проблем ще се радвам да сподели откъде може би идва всичко и как го е решил. А аз така или иначе като ходя другия път при Бобо ще й направя пълен преглед на окачването и управлението за изкривявания или удъри.

    Просто зная, че не може да е всичко перфектно в автомобил на 10 години, но тази кола ми доставя абсолутна радост като я карам и имам ли възможност ще оправя всичко по нея.
    Alfa Romeo GTV V6 3.0

    Alfa Romeo 145 1.8 TS (Ex)
    Dream Alfas: Alfa SZ, Alfa GTV6

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Това с кривия волан е трябвало да ти го оправят като си ходил на реглаж иначе аз имах подобен проблем със старата кола 145 1.6 боксер,но така и не разбрах от какво е,накрая се съмнявах че е криво магарето Отиди на свестен реглаж,и им кажи да ти оправят волана Успех
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Отиди на електронен стенд,там ти правят сходимоста и наклоните/преден-заден мост/ако има проблем ще го видят.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  4. #4
    започва да се пристрастява niksonjr's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Burgas/Sofia
    Age
    40
    Posts
    68

    Default

    За волана бях ходил на реглаж. Но на стена като ми я качиха и според показанията на компютъра ми легурираха волана и предницата, но след това регулиране волана ми беше още повече завъртян надясно (като се движа в права посока). И когато се върнах пак да ми го оправят момчето на стенда ми каза,че по показания на компютъра както е настоен трябва всичко да е наред и волана да си е в права посока, и тогава ми каза че най-вероятно всичко е от задницата. И тогава започнахме да изправяме волана (но вече без да се гледат показания на компютъра) и сега по магистаралата като пробвах волана е много леко завъртян вдясно (но под много малък ъгъл), което вече не ме притеснява много (пак е кофти ама...).

    Друго, което ме притеснява е това с наклоните по пътищата и постоянната корекция във волана при дупки и неравности.

    Можете ли да ми препоръчате някакъв сервиз, в който да могат да прегледат цялото окачване и за най малки проблеми и за усуквания на купето и подобни. Ако такъв преглед може да направи Бобо ще е супер. Досега ходих на стенда в Дървеница (той вече е на друго място), който Бобо ми го препоръча, а и аз тук четох няколко добри отзива оттам.

    Благодаря за отговорите!
    Alfa Romeo GTV V6 3.0

    Alfa Romeo 145 1.8 TS (Ex)
    Dream Alfas: Alfa SZ, Alfa GTV6

  5. #5

    Default

    Това за страничния наклон е напълно нормално да става, защото гравитацията ти дърпа колата по посока на наклона и е нормално да трябва да коригираш това отклонение с волана. За другите неща ти казаха вече
    Lexus IS200

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •