Results 1 to 11 of 11

Thread: проблем трета скорост 146 1.3

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default проблем трета скорост 146 1.3

    смениха ми съединителя (фер.и притискателен диск и лагер) и сега нещо 3-та скорост не влиза до край като 1 и 5-та.
    Когато вкл.3-та давам газ и колата върви,но като отнема газта се изкл.сама Притискам лоста на пред и се усещат вибрации. Майстрчето казаче жила,лостове са ОК.
    Идея някаква...........

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    ми да погледна как то4но минават и да пререгулира хода им .... тоест жилата са 2 и на 4астта към скоростната кутия е на резба и контра гайка тоест се вади от ябълката ослабва се гайката и се навива или развива според нуждите..... мисля 4е са ги пипали при свалянето на кутията
    дано не съм говорил глупости
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 97g 120 hps climatronik ,НЯМАМ ГАЗ НЯМА И ДА ИМА

  3. #3

    Default Re: проблем трета скорост 146 1.3

    Quote Originally Posted by Emo
    смениха ми съединителя (фер.и притискателен диск и лагер) и сега нещо 3-та скорост не влиза до край като 1 и 5-та.
    Когато вкл.3-та давам газ и колата върви,но като отнема газта се изкл.сама Притискам лоста на пред и се усещат вибрации. Майстрчето казаче жила,лостове са ОК.
    Идея някаква...........
    може ли да попитам, колко ти излезе съединителя ?
    http://luchi.bg/ Парапети

  4. #4

    Default Re: проблем трета скорост 146 1.3

    Quote Originally Posted by Emo
    смениха ми съединителя (фер.и притискателен диск и лагер) и сега нещо 3-та скорост не влиза до край като 1 и 5-та.
    Когато вкл.3-та давам газ и колата върви,но като отнема газта се изкл.сама Притискам лоста на пред и се усещат вибрации. Майстрчето казаче жила,лостове са ОК.
    Идея някаква...........
    може ли да попитам, колко ти излезе съединителя ?
    http://luchi.bg/ Парапети

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default 210 с ремонта

    комплект

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Димитровград
    Posts
    24

    Default съединител

    210 с ремонта

  7. #7
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default яя

    Колега това мисля че са синхронизаторите ..

    като пуснеш газта и скороста сама се изключва .. преди имах една колата със същия проблем .. така и я продадох но я водих на майстор и то каза синхронизаторите са си отишли ..

    поздрави

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: яя

    Quote Originally Posted by elenkov
    Колега това мисля че са синхронизаторите ..

    като пуснеш газта и скороста сама се изключва .. преди имах една колата със същия проблем .. така и я продадох но я водих на майстор и то каза синхронизаторите са си отишли ..

    поздрави
    Щом се е появило след смяна на съединител най вероятно е неправилно регулиране на жилата на скоростната кутия ако е синхронизатор се почва от начало от време на мреме и не всеки път а и скоростта си влиза на мястото а не както споменава колегата не докрай.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9

    Default Re: яя

    Quote Originally Posted by elenkov
    Колега това мисля че са синхронизаторите ..

    като пуснеш газта и скороста сама се изключва .. преди имах една колата със същия проблем .. така и я продадох но я водих на майстор и то каза синхронизаторите са си отишли ..

    поздрави
    Не знам на кое казваш синхронизатори, но те имат малко по-различна функция от това да осигуряват не изключването от скорост. До колкото разбрах проблема се е появил след смяна на съединител, така че най-вероятно е от жилата и лостовата система, които майсторите са разместили при смяната.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Varna
    Posts
    88

    Default

    мирише ми на рекламация
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 97g 120 hps climatronik ,НЯМАМ ГАЗ НЯМА И ДА ИМА

  11. #11
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    922

    Default

    От смяна на съединител не може да почнат да изключват скоростите. Или има някъкво съвпадение или майсторите са барникали или счупили щангичките за регулиране Колегата ми в момента е в Димитровград и ако искаш му званни,той ще ти каже със сигорност къв и е проблема 0889894036 Добри, вие може и да се познавате Успех
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •