Results 1 to 10 of 10

Thread: ...усилвател на спирачките 156-2.4-jtd...

  1. #1
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default ...усилвател на спирачките 156-2.4-jtd...

    ...на 1 от сбирките на варненската група пробвах дизел-бегачката на един колега...още докато маневрирах при потегляне...пипвайки спирачки...на 2-3 пъти забих спътниците по предното стъкло и отзад в облегалките....страшни спирачки,направо все едно бях на първо качване в кола при шофьорски курс....мойте си спираха нормално ефектно,както и редица други коли които съм имал, но на колегата бяха свръх ефектни...в последствие и друг колега сподели,че имал страшни спирачки...междувременно си обслужих колата с нови дискове и накладки,при което при мен нещата си останаха същите...нормално добри...Питането е..на какъв принцип е сервото на спирачките при 156...има ли специална вакуум помпа/както при други дизели/ или откъде точно взема подналягане спирачната система...и може ли да се регулира това подналягане захранващо серво-усилвателя...мерси...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #2

    Default Re: ...усилвател на спирачките 156-2.4-jtd...

    Quote Originally Posted by mll
    ...на 1 от сбирките на варненската група пробвах дизел-бегачката на един колега...още докато маневрирах при потегляне...пипвайки спирачки...на 2-3 пъти забих спътниците по предното стъкло и отзад в облегалките....страшни спирачки,направо все едно бях на първо качване в кола при шофьорски курс....мойте си спираха нормално ефектно,както и редица други коли които съм имал, но на колегата бяха свръх ефектни...в последствие и друг колега сподели,че имал страшни спирачки...междувременно си обслужих колата с нови дискове и накладки,при което при мен нещата си останаха същите...нормално добри...Питането е..на какъв принцип е сервото на спирачките при 156...има ли специална вакуум помпа/както при други дизели/ или откъде точно взема подналягане спирачната система...и може ли да се регулира това подналягане захранващо серво-усилвателя...мерси...
    хихи...... яки спирачки имаше "моята" белла
    аз май ти бях споменл... чух, че имало настойка на ABS-а
    Някой по-компетентен дано да ти помогне..

    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
    http://luchi.bg/ Парапети

  3. #3
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Да колата която пробвах беше на колегата Diablo; виж приятелю, споменатата висока ефективност на спирачките ти е в диапазона преди сработването на ABS-а..т.че до голяма степен го отдавам на вакуумното усилване, още повече,поради това ,че споменатият ефект е още докато пипнеш педала;другите дизели имат специална т.нар. вакуум помпа,която се върти от двигателя и захранва с подналягане сервоусилвателя на спирачките , и примерно при износване на същата,ефекта на усилване постепенно спада,тази помпа до определена степен си е консуматив..; а при турбодизела във всмукателният колектор няма постоянно подналягане,за разлика от бензинките... то си има буквар за алфа,ама на италиански...кой да го чете...и аз очаквам мнението на някой по запознат в конкретният случай...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  4. #4

    Default

    Пределно ми е ясно устроиството
    Аз споделям какво съм дочул, зашото не ми е било работа да търся такъв проблем...
    и все пак, нали АБС-а е пряко свързан с помпата...
    би трябвало да има някаква настройка някъде там.... я на помпата, я на абс-а
    Незнам Незнам...... Предполагам само... опитвам се да помогна, може и да греша......
    дано да не е помпата за смяна
    http://luchi.bg/ Парапети

  5. #5
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    На мене също много са чувствителни спирачките и други хора като се качат ме забиват в таблото.Аз като я купих после една седмица спирах сякаш за 1 път карам кола!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #6
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...аз си купих друга-пак 2.4 само ,че спортвагон...тя забива така...още не мога да и свикна...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ами просто.
    Сервото при 2.4ЖТД е с 8"+7" диафрама усилвател.
    При бензиновия 2.0 също мисля, че е същия.
    При всички останали модели е само 8".
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by bo
    Ами просто.
    Сервото при 2.4ЖТД е с 8"+7" диафрама усилвател.
    При бензиновия 2.0 също мисля, че е същия.
    При всички останали модели е само 8".
    схванах,мерси колега...весели празници...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Колега mll, откри ли проблема? Дали има някъде сервизна информация каква стойност трябва да е подналягането от вакум помпата?
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  10. #10
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by VladoG
    Колега mll, откри ли проблема? Дали има някъде сервизна информация каква стойност трябва да е подналягането от вакум помпата?
    ...колега открих го, записах го...само да го видя къде го сложих, и го качвам....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •